اخبار عمومی

پیشتازی صرافی بایننس در بین رقبا؛ مدیرعامل بایننس به دنبال یک میلیارد کاربر است!

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل دارایی‌های دیجیتال کایکو (Kaiko)، صرافی رمزارزی بایننس همچنان در بیشتر از یک حوزه در میان رقبای خود پیشتاز است. به مناسبت ۲۰۰ میلونی شدن تعداد کاربران صرافی بایننس، به گزارش کایکو درباره رتبه‌بندی صرافی‌ها و صحبت‌های ریچاردتنگ (Richard Teng) مدیرعامل این صرافی پرداخته‌ایم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

رتبه‌بندی صرافی‌ها از دید کایکو

به گزارش میهن بلاکچین، کایکو در گزارش جدید خود ده صرافی برتر ارزهای دیجیتال را از نظر نقدینگی رتبه‌بندی کرده و بایننس را در صدر فهرست قرار داده است. پس از بایننس صرافی‌های بای‌بیت (Bybit) و کوین‌بیس (Coinbase) قرار دارند.

در این گزارش اشاره شده:

صرافی‌های دارای نقدینگی شرایط معاملاتی برتری مانند ‌لغزش (Slippage) کمتر و ریسک اجرایی پایین‌تر را ارائه می‌دهند. در حالی که نقدینگی را می‌توان به روش‌های مختلفی محاسبه کرد، ما با استفاده از پنج معیار از جمله حجم و عمق بازار، امتیاز نقدینگی را برای رتبه‌بندی صرافی‌ها در این سه‌ماهه ایجاد کرده‌ایم.

با نگاهی به رتبه‌بندی نقدینگی ۴۳ صرافی، بایننس، بزرگ‌ترین صرافی جهان، حرف اول را می‌زند. با این حال، بایننس در صورت در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند امتیازات حاکمیتی، پس از کوین‌بیس و بیت‌استمپ (Bitstamp) در جایگاه سوم قرار می‌گیرد و از رقبای برتر خود ضعیف‌تر بوده است.

منبع: کایکو
منبع: کایکو

این شرکت تحلیلی رتبه‌بندی نقدینگی خود را به وسیله ترکیبی از حجم معاملات صرافی‌ها، سهم حجم، عمق بازار، امتیاز پراکندگی ضریب تغییرات و امتیاز کیفیت بازار بدست می‌آورد.

کایکو می‌گوید که بایننس در سه‌ماهه اول سال جاری بیشترین حجم معاملات را در بین تمامی صرافی‌ها داشته است.

در رتبه دوم صرافی آپ‌بیت (Upbit) قرار گرفت. با این حال، کایکو می‌گوید که این صرافی کره‌ای را به دلیل شفافیت کمتر نسبت به بایننس، در جایگاه آخر ‌رتبه‌بندی کلی خود قرار داده است:

با نگاهی به ۱۰ صرافی برتر در این سه‌ماهه، به نظر می‌رسد بایننس هم نقدشونده‌ترین صرافی بوده و هم صرافی که به طور متوسط بیشترین حجم معاملات را به ثبت رسانده است. جالب اینجاست که پس از بایننس، صرافی کره‌ای آپ‌بیت قرار دارد که علیرغم حجم بالای ظاهری خود، به دلیل امتیاز تجاری پایین در رتبه دهم کلی ‌این رتبه‌بندی جای گرفته است.

منبع: کایکو
منبع: کایکو

اظهارات مدیرعامل بایننس پس از ۲۰۰ میلیونی شدن تعداد کاربران این صرافی ‌

ریچارد تنگ، مدیرعامل بایننس گفت که صنعت ارزهای دیجیتال از دوران «پذیرندگان اولیه» گذر کرده و اکنون وارد دوران «اکثریت اولیه» شده است.

تعداد کاربران این صرافی اخیرا به ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان رسیده که این بیشترین رقم ثبت‌شده در بین تمامی صرافی‌های ارزهای دیجیتال تا‌کنون است.

تنگ در این باره نوشت:

ما عمیقا مفتخریم که به ۲۰۰ میلیون کاربر ثبت نام شده رسیدیم و از این حمایت کاربران خشنود هستیم. این دستاورد تجسمی از اعتمادی است که جامعه ارزهای دیجیتال و بازیگران این صنعت همچنان به اکوسیستم بایننس دارند.

گفتنی است تعداد کاربران بایننس تنها در ۲۶ ماه از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون نفر در افزایش یافت.

تنگ در ادامه گفت:

این نقطه عطف صرفا یک پیروزی برای بایننس نیست. بلکه نشانه‌ای از رشد و بلوغ گسترده‌تر بازار ارزهای دیجیتال است. ما از «پذیرندگان اولیه» کریپتو به «اکثریت اولیه» رسیدیم که نشان می‌دهد تعداد بیشتری از جمعیت جهان با کریپتو و امکانات بی حد و حصر آن گرم گرفته‌اند.

او افزود:

بایننس به این زودی‌ها پا پس نمی‌کشد و همچنان ‌ماموریت دارد تا به یک میلیارد کاربر برسد.

مسیر برای رسیدن به یک میلیارد کاربر آسان نخواهد بود. برای دستیابی به این مهم تعداد کسانی که در حال حاضر در سراسر جهان رمزارز دارند باید دو برابر شود و از هر هشت نفر روی کره زمین یک نفر کریپتو را انتخاب کند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا