اخبار عمومی

کاهش ۱۵٪ سهم صرافی بایننس از معاملات بازار رمز ارزها

سهم صرافی بایننس از معاملات بازار رمز ارزها در چند ماه گذشته تقریبا ۱۵٪ کاهش یافته است، با این حال، مدیران این صرافی معتقدند نیازی به تسلط بیشتر بر بازار ندارند. در همین حال، سهم بازار برخی از رقبای بایننس از جمله صرافی کوین بیس و اوکی‌اکس در ماه‌های اخیر اندکی افزایش یافته است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش د بلاک، صرافی بایننس در ماه فوریه (بهمن) ۶۲٪ از حجم معاملات اسپات ارز دیجیتال را در اختیار داشت اما در چند ماه گذشته و به دنبال اتفاقات مختلف، این سهم به ۴۷٪ کاهش یافته است. علیرغم ریزش ۱۵ درصدی تسلط بایننس بر بازار رمزارزها، این صرافی از نظر حجم معاملات همچنان بزرگترین صرافی اسپات در جهان است.

پاتریک هیلمن (Patrick Hillmann)، مدیر ارشد استراتژی صرافی بایننس هفته گذشته در گفتگویی در این رابطه گفت:

در حال حاضر، سهم زیادی از بازار را در اختیار داریم و احساس نمی‌کنیم به تسلط بیشتر بر بازار احتیاج داشته باشیم. در واقع، ما به دنبال رقابت بیشتریم. رقابت به نفع بازار و صنعت است.

از جمله عوامل کاهش سهم بایننس در بازار رمزارزها می‌توان به حذف کارمزد صفر این صرافی در معاملات بیت کوین و همچنین پایین بودن حجم کلی معاملات در بازار اشاره کرد.

یکی از سخنگویان بایننس در این باره گفت:

ما زمانی که کارمزد صفر بیت کوین را برای اکثر جفت‌های معاملاتی حذف کردیم، کاهش سهم خود از بازار را پیش‌بینی می‌کردیم. این مسئله برای ما نگران‌کننده نیست. ما همچنان عملکرد مالی قوی خود را حفظ می‌کنیم.

سهم صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ از معاملات ماهیانه ارزهای دیجیتال - منبع: The Block
سهم صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ از معاملات ماهیانه ارزهای دیجیتال – منبع: The Block

وی افزود:

هدف اصلی ما بهبود و بلوغ محصولات و خدماتمان است و اینکه به سرمایه‌گذاری برای انطباق با قانون‌گذاران برای دوره جدیدی از اطمینان قانونی ادامه دهیم.

بایننس از ماه جولای (تیر) سال گذشته تا مارس (فروردین) امسال کارمزد معاملاتی ۱۳ جفت بیت کوین از جمله BTC/USDT، BTC/BUSD و BTC/EUR را حذف کرد. علیرغم حذف شدن این سیاست، کاربران می‌توانند همچنان معاملات بیت کوین در برابر استیبل کوین ترو یو‌اس‌دی (TUSD) را با کارمزد صفر انجام دهند.

کاهش سهم صرافی بایننس از معاملات بازار ارزهای دیجیتال

سهم صرافی بایننس از بازار رمزارزها در حالی کاهش یافته که در چند ماه اخیر، شاهد کاهش حجم کل معاملات در بازار بوده‌ایم. بر اساس داده‌های داشبورد د بلاک، حجم معاملات ماهیانه ارزهای دیجیتال از اکتبر (مهر) سال گذشته به زیر ۱ تریلیون دلار رسیده است.

علاوه بر این، حساسیت قانون‌گذاران آمریکایی و شکایت‌ اخیر کمیسیون معاملات آتی کالا علیه این صرافی و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن در ماه مارس نیز ممکن است یکی دیگر از عوامل کاهش حجم معاملاتی این صرافی باشد.

در همین حال، سهم بازار برخی از رقبای بایننس از جمله صرافی کوین بیس و اوکی‌اکس در ماه‌های اخیر اندکی افزایش یافته است.

حجم معاملاتی ماهیانه صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ - منبع: The Block
حجم معاملاتی ماهیانه صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ – منبع: The Block

اوایل ماه جاری کوین بیس یک صرافی بین‌المللی برای بازار مشتقات با امکان خرید و فروش قراردادهای دائمی با استفاده از لوریج راه‌اندازی کرد. همچنین این صرافی امروز از گسترش خدمات خود در سنگاپور خبر داد. کوین بیس در چند ماه گذشته با چالش‌های بسیار زیادی در آمریکا مواجه شده و به همین علت روابط خود را با قانون‌گذاران اماراتی تقویت کرده است.

بایننس از کوین بیس حمایت می‌کند

مدیر ارشد استراتژی صرافی بایننس در واکنش به اقدامات اخیر صرافی کوین بیس اظهار داشت:

ما از صرافی کوین بیس حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم آنها رشد کنند. به عنوان یک شهروند آمریکایی، دیدن اینکه کوین بیس از این کشور خارج می‌شود برای من واقعا دشوار است. اما اگر این مسئله به آنها کمک می‌کند تا رشدی جهانی داشته باشند بایننس با آن مشکلی ندارد. ما می‌خواهیم آنها عملکرد خوبی در صنعت رمزارزها داشته باشند. آنها شرکت خوبی هستند و ما به تعداد بیشتری از این شرکت‌ها احتیاج داریم.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه مارس در نامه اخطاری به صرافی کوین بیس در مورد نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار هشدار داد. در ادامه، کوین بیس در ماه آوریل از کمیسیون بورس در رابطه با نبود قوانین خاص برای دارایی‌های دیجیتال شکایت کرد. اوایل این هفته نیز کمیسیون بورس شکایت کوین بیس را بی‌اساس خواند و مدعی این در حال حاضر، قوانین مشخصی بر صنعت رمزارزها حاکم است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا