اخبار عمومی

نامه SEC به کوین بیس؛ بزرگترین صرافی آمریکایی رمزارز در آستانه برخورد قانونی است

صرافی کوین بیس روز گذشته اعلام کرد ممکن است به زودی به دلیل ادعای ارائه اوراق بهادار ثبت‌نشده با اقدام اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مواجه شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین دسک، به گفته کوین بیس، کمیسیون بورس معتقد است این شرکت در فعالیت‌های مربوط به صرافی و خدمات استیکینگ خود ممکن است برخلاف قوانین اوراق بهادار عمل کرده باشد. ظاهرا کمیسیون بورس از طریق اعلان یا نامه اخطار (Wells notice) به صرافی کوین بیس اطلاع داده است که احتمالا از این صرافی شکایت خواهد کرد. نامه اخطار، روشی رسمی است که قانون‌گذار از طریق آن اعلام می‌کند علیه یک کسب‌و‌کار اقدامات اجرایی خواهد کرد.

پاول گرِوال (Paul Grewal)، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس در واکنش به این اتفاق گفت:

در صورتی که لازم شود، ما از طی یک روند قانونی برای دستیابی به شفافیتی که مدتهاست به دنبال آن هستیم، استقبال می‌کنیم. ما تلاش داریم نشان دهیم SEC در ارتباط با دارایی‌های دیجیتال منصفانه یا معقول عمل نکرده است. تا آن زمان، فعالیت صرافی طبق معمول ادامه خواهد یافت.

صرافی کوین بیس با استناد به مکالمات خود با کارکنان کمیسیون بورس گفت:

شرکت معتقد است این اقدامات اجرایی احتمالا به دلیل فعالیت‌های ما در بازار اسپات، خدمات استیکینگ کوین بیس اِرن (Coinbase Earn)، کوین بیس پرایم (Coinbase Prime) و کوین بیس والت (Coinbase Wallet) انجام خواهند شد.

نامه اخطار کمیسیون بورس به صرافی Coinbase تنها یک هشدار اولیه است و چنین هشدارهایی همیشه به اقدامات اجرایی منجر نمی‌شوند. کوین بیس تا ۲۹ مارچ (۹ فروردین) فرصت دارد به اتهامات وارده مبنی بر نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار پاسخ دهد.

صرافی کوین بیس همچنین روز گذشته در پستی وبلاگی اعلام کرد فرآیند اضافه شدن دارایی‌های دیجیتال به فهرست معاملاتی این صرافی، موضوع نامه اخطار کمیسیون بورس نبوده است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس نیز روز گذشته به نامه اخطاریه کمیسیون بورس در توییتر واکنش نشان داد.

صرافی کوین بیس امروز از SEC یک هشدار Wells در مورد استیکینگ و دارایی‌های لیست شده دریافت کرد. هشدار Wells معمولا مقدمه اقدام اجرایی است.

مدیر عامل کوین بیس
منبع: توییتر

به گفته یکی از افراد آگاه، صرافی کوین بیس تاکنون بیش از ۶۰ بار تلاش کرده است با قانون‌گذاران فدرال در رابطه با مسائل مربوط به اضافه شدن دارایی‌های دیجیتال مختلف به فهرست معاملاتی و موضوعاتی از قبیل ارائه تعریفی برای ساختار صحیح بازار و اینکه کدام دارایی‌ها می‌توانند به فهرست معاملاتی اضافه شوند صحبت کند اما قانون‌گذاران از ارائه پاسخ و مشاوره خودداری کرده‌اند.

کوین بیس، علنا از SEC به خاطر ساختار نظارتی مبهم آن انتقاد کرده است. این صرافی همچنین در ماه جولای (تیر) از SEC خواست تا در رابطه با اینکه چگونه دارایی‌های دیجیتال زیر مجموعه اوراق بهادار قرار می‌گیرند توضیح دهد.

گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس بارها گفته است فعالیت‌های صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله صرافی کوین بیس در آمریکا برخلاف قوانین اوراق بهادار است و اکثر توکن‌هایی که معامله می‌کنند، زیرمجموعه اوراق بهادار هستند.

مطالعه کنید: گری گنسلر: توکن‌های اثبات سهام اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند

در واکنش به این اخبار، سهام شرکت کوین بیس در بازار روز چهارشنبه بیش از ۱۱٪ کاهش یافت.

نامه اخطار کمیسیون بورس به صرافی کوین بیس همان روزی شد که این کمیسیون از جاستین سان، بنیانگذار ترون به دلیل ادعاهایی مبنی بر اوراق بهادار ثبت‌نشده بودن توکن‌های TRX و BTT و دیگر اتهامات شکایت کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا