اخبار عمومی

گری گنسلر: توکن‌های اثبات سهام اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند

گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، روز گذشته در گفتگویی با خبرنگاران اعلام کرد توکن‌های مربوط به شبکه‌های اثبات سهام (POS) مانند اتریوم، می‌توانند طبق قوانین آمریکا، اوراق بهادار ثبت نشده در نظر گرفته شوند که در آن صورت خرید و فروش آن‌ها در ایالت متحده غیرقانونی بوده است.

به گزارش د بلاک، پیش از این گنسلر اعلام کرده بود که گری گنسلر: تمام رمزارزها غیر از بیت کوین، اوراق بهادار ثبت نشده هستند. گنسلر با اشاره به پیش‌بینی سود دریافتی توسط سرمایه‌گذاران هنگام خرید توکن‌های اثبات سهام گفت:

سرمایه‌گذاران با پیش‌بینی سود، سرمایه‌گذاری می‌کنند و از این توکن‌ها انتظار بازدهی دارند، ممکن است این توکن‌ها مبتنی بر اثبات سهام باشند، توکن‌هایی که در قبال آنها سود ۲، ۴ و ۱۸ درصدی دریافت می‌شود.

گنسلر افزود:

سرمایه‌گذاران این توکن‌ها را در یک پروتکل قفل می‌کنند، پروتکلی که اغلب گروه کوچکی از کارآفرینان و توسعه‌دهندگان مشغول توسعه آن هستند. من پیشنهاد می‌کنم هریک از اپراتورهای این دسته از توکن‌ها و واسطه‌ها با قانون سازگار شوند.

اظهارات گنسلر در واکنش به صحبت‌های راستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا طرح می‌شود که گفته بود اتریوم کالاست و باید زیر نظر آژانس او قرار گیرد.

گفتگوی گنسلر با خبرنگاران پس از رای کمیسیون بورس در رابطه با پیشبرد ۳ قانون پیشنهادی با هدف افزایش امنیت سایبری، حریم خصوصی مصرف‌کنندگان و استانداردهای سیستمی برای صنعت اوراق بهادار انجام شده است. این سه قانون پیشنهادی برخی از شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال را هم شامل می‌شود.

رئیس کمیسیون بورس آمریکا پیش از این نیز گفته بود پروتکل‌های اثبات سهام ممکن است تحت قوانین اوراق بهادار قرار گیرند. علاوه بر این، کمیسیون بورس اخیرا با جریمه ۳۰ میلیون دلاری صرافی کراکن و توافق مبنی بر ممنوعیت ارائه خدمات استیکینگ در آمریکا، نخستین اقدام اجرایی خود علیه شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های استیکینگ را انجام داد.

لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک نیز اخیرا در شکایتی علیه صرافی کوکوین مدعی شد توکن اتر، یک اوراق بهادار ثبت نشده است و همچنین فعالیت توسعه‌دهندگان آن از جمله ویتالیک بوترین با قوانین اوراق بهادار آمریکا مطابقت ندارد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا