اخبار کوتاه

گری گنسلر: تمام رمزارزها غیر از بیت کوین، اوراق بهادار ثبت نشده هستند

گری گنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مصاحبه مفصل خود با نیویورک مگزین، که با عنوان «آیا گنسلر از زمستان کریپتو جان سالم به در می‌برد؟» منتشر شد، در مورد تفاوت‌ها موجود میان بیت کوین و آلت‌کوین‌ها اظهاراتی داشت که خشم بسیاری از هواداران آلت‌کوین‌های گوناگون را برانگیخته است.

به نقل از Nymag، گنسلر در مصاحبه خود بر دیدگاه سرراست SEC در مورد رمزارزها تاکید کرد که «تقریبا همه انواع تراکنش‌های رمزارزی در حوزه نظارت SEC قرار می‌گیرند، به جز تراکنش‌های اسپات در شبکه بیت کوین و خرید یا فروش واقعی کالاها یا خدمات با ارزهای دیجیتال».

گنسلر در این مصاحبه اظهار داشت:

همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین اوراق بهادار هستند، برای همه آن‌ها می‌توانید یک وب‌سایت رسمی پیدا کنید، گروهی از کارآفرینان پشت آن‌ها هستند، این پروژه‌ها ممکن است دفتر مرکزی خود را در پناه‌گاه‌های مالیاتی خارج از کشور راه‌اندازی کنند، ممکن است بنیاد داشته باشند، ممکن است از انواع مکانیسم‌های پیچیده و غیرشفاف از نظر قانونی برای ادامه فعالیت خود استفاده کنند، اما در ابتدایی‌ترین سطح، پشت تمام این پروژه‌ها عده‌ای وجود دارند که یک رمزارز ارائه کرده‌اند و تلاش می‌کنند رمزارز خود را تبلیغ کنند و سرمایه‌گذاران را جذب کنند [و به همین دلیل اوراق بهادار هستند]. بیت کوین به دلیل تاریخچه منحصر به فرد و داستان خاص خلقتش، از این نظر با سایر پروژه‌های کریپتو تفاوت اساسی دارد.

این اظهارات گنسلر همسو با اظهارت بیت کوین مکسیمالیست‌ها است و به مذاق هواداران و ارائه‌کنندگان سایر ارزهای دیجیتال خوش نمی‌آید. هرچند که گنسلر مدتهاست این موضع خود را با شفافیت بیان کرده است، تاکید اخیر او بر موضعش به طور خاص مناقشه براگیز شد، چرا که اقدامات اخیر SEC در جریمه کراکن برای ارائه خدمات استیکینگ، این حس منفی را ایجاد کرده است که نظرات گنسلر، مرحله به مرحله در حال ترجمه شدن به اقدامات قانونی است و چه بسا روزی تبدیل به متن قانون شود.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا