اخبار آلتکویناخبار عمومی

صرافی بایننس BUSD را از ذخایر صندوق دارایی امن خود حذف کرد

صرافی بایننس اعلام کرد تمامی استیبل کوین‌های BUSD موجود در صندوق دارایی امن خود را به ترو یو‌اس‌دی (TUSD) و تتر (USDT) تبدیل می‌کند. این اقدام بایننس در واکنش به تصمیم شرکت بلاکچینی پکسوس برای توقف تولید صدور استیبل کوین BUSD انجام می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، صندوق دارایی امن یا SAFU، یک ذخیره اضطراری است که توسط صرافی بایننس در جولای سال ۲۰۱۸ (تیر ۱۳۹۷) و برای محافظت از دارایی مشتریان در صورت بروز اشکالات امنیتی یا سایر اتفاقات پیش‌بینی نشده ایجاد شده است. بایننس متعهد شده بخشی از کارمزدهای دریافتی را به این صندوق واریز کند. ارزش دارایی‌های موجود در این صندوق در تاریخ ۲۹ ژانویه سال گذشته از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت. بیت کوین، بایننس کوین و استیبل کوین BUSD پیش از این دارایی‌های صندوق SAFU را تشکیل می‌دادند که اکنون استیبل کوین بایننس با TUSD و USDT جایگزین شده است.

بایننس به مشتریان خود اطمینان داد این تصمیم بر آنها تاثیری نخواهد گذاشت و BUSD آنها همچنان در آدرس‌های قابل تایید عمومی نگهداری شده و توسط این صرافی پشتیبانی می‌شود. بزرگترین صرافی جهان همچنین تاکید کرد از نزدیک بر صندوق دارایی امن خود نظارت خواهد داشت تا از وجود دارایی به اندازه کافی اطمینان حاصل کند و در صورت لزوم، این صندوق را با استفاده از دارایی‌های خود به صورت دوره‌ای شارژ خواهد کرد.

توییت صرافی بایننس
منبع: توییتر

در تاریخ ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن)، شرکت پکسوس اعلام کرد به منظور مطابقت با دستورالعمل‌ها و هماهنگی با دپارتمان خدمات مالی نیویورک، مینت واحدهای جدید استیبل کوین BUSD را ز ۲۱ فوریه متوقف می‌کند.

چند روز بعد، پس از انتشار اخبار مربوط به بررسی فعالیت شرکت پکسوس برای عرضه استیبل کوین BUSD، صرافی بایننس نزدیک به ۵۰ میلیون دلار استیبل کوین TUSD مینت کرد. بر اساس داده‌های اتراسکن، این تراکنش در تاریخ ۱۶ فوریه انجام شده و درست ۲ روز پس از اظهارات چانگ پنگ ژائو مبنی بر تنوع بخشیدن به ذخایر استیبل کوین بایننس صورت گرفته است.

به دنبال اقدامات قانونی کمیسیون بورس آمریکا علیه استیبل کوین BUSD، برخی از جامعه رمزارزها این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا این آژانس واقعا استیبل کوین‌ها را هدف قرار داده یا این تصمیم‌ها صرفا به صرافی بایننس ارتباط دارد. گفتنی است شرکت پکسوس استیبل کوین دیگری با پشتوانه طلا به نام پکس گلد (PAXG) صادر می‌کند و قانون‌گذاران آمریکایی فعلا در رابطه با آن اقدام خاصی انجام نداده‌اند.

توییت بایننس
منبع: توییتر

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا