اطلاعیه صرافی

صرافی بایننس از انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام پشتیبانی می‌کند

صرافی بایننس طی اعلامیه‌ای موضع خود در مورد به‌روز رسانی اتریوم را اعلام کرد. این صرافی اظهار داشت با هدف حمایت از دارایی‌های کاربران از مرج اتریوم پشتیبانی می‌کند. همچنین در مورد توکن‌های روی زنجیره‌های فورک شده پس از بررسی و ارزیابی‌های لازم تصمیم خود را اتخاذ خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات اطلاعیه‌های هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های رمز ارز است.


صرافی بایننس

 • صرافی بایننس از مرج اتریوم پشتیبانی می‌کند.

صرافی بایننس اعلام کرد از انتقال اتریوم به گواه اثبات سهام (PoS) پشتیبانی می‌کند. این صرافی در اطلاعیه خود نوشت در صورت وجود توکن‌های فورک شده جدید، پشتیبانی از توزیع و برداشت توکن‌های فورک شده را ارزیابی می‌کند. به منظور محافظت از کاربران بایننس، همه توکن‌های فورک شده همان فرآیند بررسی لیست شدنی را طی می‌کنند که بایننس برای هر کوین/توکن دیگری انجام می‌دهد.

 • سرویس Binance Convert رمزارزهای WTC و RIF را اضافه کرد.
 • سرویس Binance Loans رمزارز BOND را به دارایی‌های قابل استقراض و رمزارز KDA را به دارایی‌های قابل وثیقه‌گذاری خود افزود.
 • سرویس Locked Savings صرافی بایننس رمزارزهای سولانا، اتریوم، اتریوم کلاسیک، LDO و OP را اضافه کرد.

توضیحات: صرافی بایننس اعلام کرد به سرویس Locked Savings خود رمزارزهای سولانا، اتریوم، اتریوم کلاسیک، LDO و OP را اضافه کرده است. به جز سولانا که دوره زمانی قفل شدن آن ۱۵ روزه است، سایر کوین‌ها در دوره زمانی ۱۲۰ روزه قفل می‌شوند. سود سالانه (APR) سولانا ۳۵٪ است. کاربرانی که اترکلاسیک و OP را قفل می‌کنند ۵٪ سود سالانه (APR) دریافت می‌کنند. کاربران اتر و LDO به ترتیب ۳.۶٪ و ۴٪ سود دریافت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید اطلاعیه صرافی بایننس را ببینید.

 • سرویس Binance DeFi Staking رمزارهای لایت کوین و ریپل را اضافه کرد.

توضیحات: صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای از اضافه شدن رمزارزهای لایت کوین و ریپل به سرویس Binance DeFi Staking خبر داد. دوره زمانی این سرمایه‌گذاری از نوع Flexible بوده و مقدار نرخ سود سالانه آن ۱.۴٪ خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اطلاعیه صرافی بایننس را مطالعه کنید.

 • سرویس‌های Binance Staking و Binance Savings رمزارز ACA را اضافه کردند.

توضیحات: صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای از اضافه شدن رمزارز ACA به سرویس‌های Binance Staking و Binance Savings خبر داد. دوره زمانی این سرمایه‌گذاری در Savings از نوع Flexible و در بایننس استیکینگ ۱۲۰ روزه است. مقدار سود سالانه (APR) در بایننس استیکینگ ۷.۷۳٪ و در بایننس سیوینگ ۱٪ خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اطلاعیه صرافی بایننس را مطالعه کنید.

 • سرویس بایننس کارد از ریپل، شیبا اینو و AVAX پشتیبانی می‌کند.
 • سرویس Liquid Swap بایننس رمزارز IOTX و جفت ارز IOTX/USDT را به استخر نقدینگی خود اضافه کرد.

صرافی بیت پین

 • صرافی بیت پین کیف پول لجر نانو اس جایزه می‌دهد.

توضیحات: صرافی بیت پین اعلام کرد هر هفته بین کاربرانی که زیر پست اینستاگرامی مربوط به واچ لیست هفتگی این صرافی کامنت بگذارند قرعه کشی می‌کند و به یک نفر یک کیف پول لجر نانو اس جایزه می‌دهد.

 • صرافی بیت پین رمزارزهای امیوتبل ایکس (IMX)، تن کوین (TON)، اوشن پروتکل (OCEAN) و ایدکس (IDEX) را به بازار خود اضافه کرد.

صرافی نوبیتکس

 • رمزارز یو‌اس‌دی کوین به بازار نوبیتکس اضافه شد.

توضیحات: صرافی نوبیتکس اعلام کرد بازار USDC/RLS را اضافه کرده است. این صرافی نوشت یو‌اس‌دی‌ کوین تنها روی دو شبکه‌ی اتریوم و BSC در نوبیتکس پشتیبانی می‌شود؛ بنابراین کاربران به هیچ‌ عنوان نباید از شبکه‌های دیگر -مانند ترون- برای واریز به نوبیتکس استفاده کنند.

 • رمزارز اتم (ATOM) به رمزارزهای قابل معامله در صرافی نوبیتکس اضافه شد.

توضیحات: صرافی نوبیتکس اعلام کرد امکان معاملات اتم در این صرافی با تتر و ریال فراهم شده است. واریز و برداشت اتم روی شبکه‌ی اصلی(کازماس) و BSC امکان‌پذیر است. نوبیتکس خطاب به کاربران خود هشدار داد:

برای واریز روی شبکه‌ی اصلی، وارد کردن آدرس و تگ هر دو الزامی است. اگر مبدا از ارسال با تگ پشتیبانی نمی‌کند، حتما دارایی خود را قبل از واریز به نوبیتکس به کیف پول‌هایی استاندارد نظیر لجر یا تراست‌ولت انتقال داده و سپس به نوبیتکس منتقل کنید.

برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

صرافی کوکوین

 • صرافی کوکوین برای کاهش خطرات معاملات مارجین فیچر یک ویژگی جدید به نام Margin Position Limit اضافه کرد.

توضیحات: صرافی کوکوین اعلام کرد برای به حداقل رساندن خطرات در بازار مارجین و محافظت از منافع معامله‌گران، یک ویژگی جدید اضافه کرده است.

Margin Position Limit شامل سه بخش است:

 1. Margin Position Limit نشان دهنده حداکثر مقدار نگه داشتن موقعیت برای هر کوین در حساب مارجین است. پوزیشن نگهداری کاربران برای هر رمزارز نباید از حد مارجین آن تجاوز کند. این سیستم بررسی می‌کند که آیا فرآیندهای انتقال، استقراض و خرید روی هم رفته از حد مارجین تجاوز می‌کند یا خیر. اگر از حد مارجین کوین تجاوز کرده باشد یعنی کاربر در انتقال، استقراض و خرید کوین مربوطه در بازار مارجین شکست خورده است.
 2. Borrowing Limit حداکثر مقدار قابل استقراض برای هر رمزارز در بازار مارجین را نشان می‌دهد. میزان استقراض هر کوینی که کاربران می‌توانند قرض بگیرند، نمی‌تواند از سقف استقراض آن تجاوز کند. اگر از حد استقراض کوین تجاوز کند، توانایی قرض کوین مربوطه را از دست می‌دهد.
 3. Buy-in Limit نشان دهنده حداکثر مقدار خرید برای هر کوین در بازار مارجین است. مقدار خرید هر کوینی که کاربران می‌توانند بخرند نباید از حد خرید آن بیشتر شود. اگر از حد خرید کوین بیشتر شود، نمی‌تواند آن کوین را بخرد.

صرافی Gate.io

 • صرافی Gate.io از به روزرسانی اتریوم و فورک‌های احتمالی آن پشتیبانی می‌کند.

صرافی گیت اعلام کرد به دلیل احساس مسئولیت نسبت به دارایی‌های کاربران به طور کامل از انتقال اتریوم به اثبات سهام پشتیبانی می‌کند. برای کاهش خطرات ناشی از نوسانات بازار در طول هارد فورک و محافظت از دارایی‌های کاربران، Gate.io تصمیم گرفته است تا کندی توکن ETHW را بین دارندگان ETH توزیع کند و معاملات آن را فعال کند. برای مطالعه کامل و آشنایی با ریسک‌های این توکن‌های جدید پیشنهاد می‌کنیم مطلب میهن بلاکچین تحت عنوان «داستان ادامه‌دار فورک اتریوم؛ توکن‌های ETHW و ETHS در برخی صرافی‌ها ظاهر شدند» را مطالعه کنید.

صرافی پنکیک سواپ

 • صرافی پنکیک سواپ اعلام کرد ۷٬۰۴۰٬۸۰۰ توکن کیک (Cake) به ارزش ۳۲ میلیون دلار را در برنامه هفتگی توکن سوزی خود سوزانده است.

صرافی OkX

 • صرافی اوکی اکس معاملات فلش USDC را به صورت انحصاری برای ترکیه راه‌اندازی خواهد کرد.

صرافی اوکی اکس اعلام کرد معاملات فلش USDC را به صورت انحصاری برای ترکیه راه‌اندازی می‌کند. امکان معاملات فلش روی سایر دارایی‌ها در OKX Earn وجود دارد. (منظور از معاملات فلش، خرید زیر قیمت بازار و به نوعی با تخفیف است) دوره زمانی این معاملات ۷ روزه و سود سالانه آن ۱۵٪ به صورت ثابت (APY) خواهد بود. هر کاربر فقط می‌تواند ۲٬۰۰۰ USDC معامله کند. تعداد USDCهایی که در این برنامه قابل معامله است ۳ میلیون واحد است.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال حذف و اضافه شده‌اند:

صرافی رمز ارز جدید بازار آنی (SPOT) بازار مارجین رمزارزهای حذف شده
بایننس   OP/ETH
ETC/TRY
 

EZ

QSP

BRD

NXS

NAV

MDA

SPARTA

gate.io POR POR/USDT   NIF
کوینکس EVMOS EVMOS/USDT    
هوبی

VVS

DEXE

TAO

KOK

MCG

SPS

FIO

VVS/USDT

DEXE/USDT

TAO/USDT

PUNDIX/USDT

KOK/USDT

MCG/USDT

SPS/USDT

FIO/USDT

   
کوکوین

HIPUN

(BEP20) TOK

HIPUNKS/USDT

 

   
okx  

ETC/USDC,NMR/USDC

AZY/USDC,YFII/USDC

HBAR/USDC,TORN/USDC

STX/USDC

TRB/USDC

NYM/USDC

   

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا