اطلاعیه صرافی

اطلاعیه مهم صرافی بایننس؛ جزییات واریز و برداشت اتریوم در زمان هارد فورک لندن

هارد فورک لندن اتریوم در تاریخ ۱۴ مرداد اجرا خواهد شد. صرافی‌های رمز ارز مانند بایننس و Crypto.com از هارد فورک اتریوم پشتیبانی می‌کنند. این صرافی‌ها در اعلامیه‌هایی در خصوص واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های ERC-20 هشدار داده‌اند. جزییات اطلاعیه‌های این صرافی‌ها در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات کمپین‌ها و مسابقات هیجان انگیز هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های ارز دیجیتال است.


صرافی بایننس

صرافی بایننس از هارد فورک لندن شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند.

 • جزییات: هارد فورک لندن شبکه اتریوم در بلاک ۱۲،۹۶۵،۰۰۰ تقریبا در ۵ آگوست (۱۴ مرداد) ساعت ۱۶:۲۵ به وقت تهران اجرا می‌شود. از آنجا که ممکن است در جریان هارد فورک لندن اتریوم توکن جدیدی ایجاد شود، صرافی بایننس اقدامات لازم را به صورت زیر انجام خواهد داد:
 • واریز و برداشت اتریوم (ETH) و تمام توکن‌های ERC-20 ده دقیقه قبل از پیاده‌سازی هارد فورک متوقف می‌شود. تمام جنبه‌های فنی لازم برای این هاردفورک توسط بایننس انجام می‌شود. اگر در این به‌روزرسانی توکن جدیدی ایجاد نشود تمام واریزها و برداشت‌ها پس از انجام آن به حالت عادی باز خواهد گشت. اگر هاردفورک لندن به پدید آمدن یک شبکه جدید منجر شود و توکن جدیدی نیز ایجاد شود صرافی بایننس زنجیره‌ای با بیشترین کار صورت گرفته را به عنوان زنجیره اصلی در نظر می‌گیرد. همچنین توکن‌های زنجیره کوچک‌تر نیز به نسبت یک یه یک به حساب کاربران منظور می‌شوند. توضیحات تکمیلی در خصوص این توزیع‌ها بعدا اعلام خواهد شد. بایننس حق تصمیم‌گیری در خصوص زنجیره جدید را برای خود محفوظ می‌دارد.
 • معاملات آنی (Spot) اتریوم و توکن‌های ERC-20 در زمان هاردفورک به صورت عادی قابل انجام است. لطفا اقدامات لازم را برای محفوظ نگه‌داشتن دارایی‌های خود انجام دهید.
 • معاملات مارجین ETH نیز ادامه خواهد داشت. با این حال امکان وام گرفتن اتریوم از تاریخ ۱۲ مرداد ماه ساعت ۱۲:۳۰ در دسترس نخواهد بود. لطفا دقت داشته باشید از آنجا که احتمال نوسان قیمت وجود دارد امکان لیکویید شدن پوزیشن‌ها نیز در این برنامه قوت می‌گیرد.
 • معاملات فیوچرز اتریوم در زمان پیاده‌سازی هارد فورک لندن در صرافی بایننس ادامه خواهد داشت. بایننس به منظور محافظت از دارایی کاربران اقداماتی مانند تغییر شاخص‌های قیمت نشانه (Mark price) و استفاده از مکانیزم Last Price protection را انجام خواهد داد. تغییرات قیمت در این بازه زمانی ممکن است به لیکویید شدن برخی از پوزیشن‌ها منجر شود. توصیه می‌شود کاربران اقدامات لازم را انجام دهند.
 • معاملات توکن‌های لوریج شده ETHUP و ETHDOWN در صرافی بایننس ادامه خواهد داشت. با این حال ممکن است امکان خرید و بازخرید این توکن‌ها به حالت تعلیق درآید.
 • معاملات Options اتریوم در جفت ارز ETHUSDT در اپلیکیشن بایننس ادامه خواهد داشت.
 • معاملات اتریوم در سرویس‌های Convert و OTC ادامه خواهد داشت.
 • سرویس Binance Crypto Loan امکان وام گرفتن اتریوم را در ۱۲ مرداد ماه تا زمان پیاده‌سازی هاردفورک لندن به حالت تعلیق درمی‌آورد.
 • قبل از اجرا شدن هارد فورک لندن از موجودی حساب کاربران اسنپ شات گرفته خواهد شد. واریزهای تایید نشده اتریوم، برداشت‌های تایید نشده اتریوم و ETHهای استفاده شده به عنوان وثیقه مشمول اسنپ شات نخواهند بود. کاربران می‌بایست متناسب با نیاز خود اقدامات لازم را انجام دهند.
 • موجودی اتریوم در حساب‌های Savings، در Sub-accountها و حساب‌های مارجین به موجودی اتریوم حساب اصلی اضافه خواهند شد و هرگونه توکن جدیدی از این هاردفورک ایجاد شود به حساب اصلی واریز خواهد شد.
 • اطلاعیه‌های دیگری در خصوص ادامه واریز و برداشت و زنجیره جدید احتمالی منتشر خواهد شد.

صرافی بایننس برنامه یادگیری و کسب درآمد سرویس Liquid Swap را اجرا می‌کند.

 • جزییات: این برنامه با نام Binance Liquid Swap Learn & Earn در صرافی بایننس اجرا خواهد شد. در هر هفته ۳۰۰۰ کاربری که زودتر از سایرین سوالات این بخش را پاسخ دهند مشمول دریافت ووچر Savings به ارزش ۱۰۰۰ BUSD خواهند بود. در مجموع ۶ میلیون BUSD ووچر آزمایشی سرویس Saving توزیع می‌شود. این برنامه تا تاریخ ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد) ادامه خواهد داشت. برای شرکت در این برنامه باید سوالات این فرم را پاسخ دهید و در سرویس Binance Liquid Swap نقدینگی اضافه کنید و یا Swap انجام دهید. کاربران واجد شرایطی که قبلا از این سرویس استفاده کرده باشند مشمول دریافت ووچر ۸۰۰ BUSD خواهند بود. این ووچرها پس از دو هفته از پایان این برنامه به قسمت Reward Center واریز خواهند شد و مهلت بازخرید آنها تنها ۷ روز خواهد بود. کاربران پس از آن می‌توانند با استفاده از این دارایی در محصولات ۷ روزه BUSD Flexible Savings سرمایه‌گذاری کنند و در این مدت سود سپرده‌گذاری دریافت کنند.

صرافی بایننس به مناسبت مسابقات المپیک مسابقه ترید ارز فیات را برگزار می‌کند.

 • جزییات: این مسابقه تا تاریخ ۱۷ مرداد ادامه خواهد داشت. در طرح اول این مسابقه تمام کاربران سطوح VIP0 و VIP1 صرافی بایننس که با استفاده از ارزهای فیات BRL, EUR, RUB, UAH حداقل معادل ۲۰۰ دلار ترید داشته باشند و فرم شرکت در این برنامه را تکمیل کرده باشند سهمی برابر از استخر جایزه به ارزش ۱۰،۰۰۰ BUSD دریافت می‌کنند. علاوه بر آن کاربران می‌توانند در فرم بالا به تیم ملی مورد علاقه خود رای دهند. تیمی که بیشترین رای را آورد تیم محبوب شناخته شده و کاربرانی که به آن تیم رای داده باشند سهمی برابر از استخر جایزه به ارزش  ۳۰۰۰ BUSD دریافت می‌کنند. در طرح دوم این برنامه به ۱۰۰ کاربر برتر بر اساس حجم معاملات آنها در بازارهای ارزهای نامبرده شده مجموعا ۳۰،۰۰۰ دلار جایزه اهدا خواهد شد. برای شرکت در این مسابقه احراز هویت کاربران الزامی است. کاربران کشورهای آلمان، ایتالیا، هلند و فرانسه نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند.

اطلاعیه صرافی‌های غیر متمرکز

صرافی پنکیک سواپ توکن REVV را به لیست استخرهای خود اضافه کرده است. کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری توکن CAKE توکن REVV دریافت کنند. همچنین فارم REVV-BNB در این صرافی راه‌اندازی شده است.

صرافی برگر سواپ استخرها و فارم‌های XBURGER را به حالت تعلیق درآورده است. ماژول سواپ در این صرافی، استخراج BURGER را متوقف کرده است. از این رو این اقدام به منظور محافظت از دارایی تامین‌کنندگان نقدینگی این استخرها و فارم‌های انجام شده است.

صرافی Crypto.com

صرافی Crypto.com از هاردفورک لندن شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند.

 • این صرافی واریز و برداشت اتریوم و تمام توکن‌های ERC-20 را ۲ ساعت قبل از به‌روزرسانی متوقف می‌کند. این به‌روزرسانی در روز ۵ آگوست (۱۴ مرداد) ساعت ۱۶:۲۵ به وقت تهران اجرا می‌شود. معاملات اتریوم و توکن‌های ERC-20 در این صرافی ادامه خواد داشت.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین برنامه فروش توکن LITH را برگزار می‌کند.

جزییات: صرافی کوکوین سرویس Spotlight در تاریخ ۱۲ مرداد ماه ساعت ۱۶:۳۰ برنامه فروش توکن LITH را آغاز می‌کند. این برنامه تا تاریخ ۱۴ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. هارد کپ این برنامه ۳۰۰،۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است. ۵۰ میلیون LITH در این برنامه بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود. قیمت توکن LITH معادل ۰.۰۰۶ USDT در نظر گرفته شده است. کاربران می‌بایست در این مدت حداقل ۲۰۰ توکن KCS در این سرویس سپرده‌گذاری کنند. پس از آن توکن‌های LITH به نسبت موجودی کاربر به کل سپرده شرکت‌کنندگان بین آنان توزیع می‌شود. برای شرکت در این برنامه احراز هویت سطح ۲ الزامی است و کاربران کشورهایی از جمله ایران، عراق، سوریه و کره شمالی نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های ارز دیجیتال اضافه شده‌اند:

صرافیرمز ارز جدیدبازار آنی (Spot)سایر سرویس‌هابازارهای حذف شده
اوکی‌اکسچنجQNTبازار ریالی
بایننسBAKE/BNB,BAKE/BTC,BAKE/USDT
TRX/BNB,TRX/BTC,TRX/USDT, TRX/ETH به سرویس Liquid Swap اضافه شدند.
DF/ETH,EOS/TUSD,NBS/BTC, TROY/BTC, TRU/BUSD
هوبی
کامپوندMKR
کوینکسTOWERTOWER/USDT
اوکی‌اکسOMIOMI/USDT
برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا