اطلاعیه صرافیاخبار آلتکوین

🔴 افزایش مشکلات بایننس؛ توقف صدور استیبل کوین TUSD و نوسان برابری آن با دلار

صدور استیبل کوین ترو یو‌اس‌دی (TUSD) از سوی پرایم تراست (Prime Trust) متوقف شده است و برابری آن با دلار متزلزل شده است. با این حال، پلتفرم پرایم تراست اعلام کرده که همکاری آن با موسسات بانکی با مشکلی مواجه نشده است و تراکنش‌های لحظه‌ای TUSD همچنان انجام می‌شود. TUSD پس از توقف صدور BUSD از سوی پکسوس تبدیل به یکی از تکیه‌گاه‌های صرافی بایننس شده بود.

به گزارش کوین‌گپ، صرافی بایننس در روز شنبه و بعد از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه آن، با موجی از لیکوییدیشن‌ها مواجه شد. با این حال، به نظر می‌رسد که مشکلات بایننس همچنان ادامه دارد؛ چراکه صدور استیبل کوین ترو یو‌اس‌دی از طریق پلتفرم پرایم تراست متوقف شده است.

TUSD هم در ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) تأیید کرد که صدور این استیبل کوین از طریق پلتفرم پرایم تراست متوقف شده است. این اتفاق مشکلات بیشتری را برای بایننس به همراه خواهد داشت، زیرا این صرافی بعد از توقف انتشار بایننس یواس‌دی (BUSD) توسط شرکت پکسوس (Paxos)، به‌طور گسترده‌ای از TUSD حمایت کرد. گفتنی است که پکسوس به‌دلیل مشکلات قانونی خود در آمریکا مجبور شده است انتشار استیبل کوین BUSD را متوقف کند.

توسعه‌دهندگان TUSD در توییتر اعلام کرده‌اند:

صدور TUSD از طریق پلتفرم پرایم تراست تا اطلاع ثانوی متوقف می‌شود. از درک شما ممنونیم و بابت هر گونه مشکل ایجادشده عذرخواهی می‌کنیم. لطفا برای اطلاعات بیشتر با ایمیل «support@trueusd.com» در ارتباط باشید.

این شرکت به کاربران خود اطمینان داد که به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهد و همچنان امکان آزادسازی TUSD وجود دارد. علاوه بر این، شرکت مذکور اعلام کرد که همکاری‌ آن با موسسات بانکی هم با مشکلی مواجه نشده است و تمام تراکنش‌های لحظه‌ای TUSD همچنان انجام می‌شود.

گفتنی است که اکثر ذخایر TUSD در پلتفرم‌های پرایم تراست، فرست دیجیتال (First Digital)، کپیتال یونین (Capital Union)، منیوئال (Manual) و بیت‌گو (BitGo) قرار دارد. داده‌های موجود نشان می‌دهد که عرضه این استیبل کوین ۲.۵۰ میلیارد توکن و پشتوانه آن هم ۲.۰۸ میلیارد دلار است.

پرایم تراست بعد از بازار نزولی و سرکوب نظارتی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، با مشکلات زیادی مواجه شده است. این پلتفرم با صرافی FTX و مدیران آن در ارتباط بود، یک سوم نیروی کار خود را در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) اخراج کرد و در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۱) هم مجبور شد از پول نقد کاربران صرافی بایننس در بانک‌های شریک خود نگهداری کند. شایعات موجود ادعا می‌کنند که این پلتفرم در حال ورشکستگی است و شرکت بیت‌گو قصد دارد آن را بخرد.

وصول این اخبار باعث شد قیمت TUSD به محدوده ۰.۹۹۵۱ دلار برسد و برابری آن با دلار دچار تزلزل شود.

نوسان TUSD
نوسانات قیمت استیبل کوین TUSD؛ منبع: کوین‌مارکت‌کپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا