اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۹ فروردین ۱۴۰۱

تحلیلگران معتقدند افزایش قیمت بیت کوین و بسته شدن کندل روزانه بالاتر از ۴۸,۰۰۰ دلار یک تغییر روند کلان است که معامله‌گران مدت‌ها منتظر آن بودند. اما آیا رکوردشکنی جدیدی برای بیتکوین در راه است؟

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، سرمایه‌گذاران بازار رمزارز در تاریخ ۲۸ مارس (۸ فروردین) روحیه بسیار خوبی داشتند زیرا رشد بازار در طول هفته، یک روز دیگر نیز ادامه یافت و قیمت بیت کوین و اتر به ترتیب به ۴۸,۰۰۰ و ۳۴۰۰ دلار رسید.

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که پس از توقف موقت در سطح قیمت ۴۷,۰۰۰ دلار در اوایل روز دوشنبه، موج خرید در بعدازظهر همین روز باعث شد که قیمت بیت کوین به بالاتر از ۴۸,۰۰۰ دلار برسد و گاوها مقصد بعدی خود را بر روی قیمت ۵۲,۰۰۰ دلار قرار دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

رالی صعودی چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون به منطقه خرید بیش از حد کشانده است. این بدان معناست که مومنتوم بازار به نفع خریداران است.

خرس‌ها در تلاشند تا روند صعودی قیمت بیت کوین را در خط کانال صعودی ترسیم شده در شکل زیر متوقف کنند اما اگر خریداران بتوانند بر این مقاومت غلبه کنند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به سمت سطح روانی ۵۰٬۰۰۰ دلار و پس از آن تا ۵۲٬۰۰۰ دلار رشد کند.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه

در صورتی که این امر محقق نشود و قیمت بیتکوین کاهش یابد، خریداران تلاش می‌کنند تا سطح ۴۵٬۴۰۰ دلار را به یک حمایت قوی تبدیل کنند. اگر موفق شوند ادامه روند صعودی شانس بهتری خواهد داشت و در صورتی که این حمایت از دست برود، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت BTC را زیر این سطح نگه دارند تا مومنتوم صعودی تضعیف شود.

در ادامه به بررسی نظر تحلیلگران مختلف درباره نوسان اخیر قیمت بیت کوین و ادامه یافتن روند صعودی می‌پردازیم.

۵۲,۰۰۰ دلار، مقصد بعدی قیمت بیت کوین

یکی از تحلیلگران و کاربران توییتر به اسم Nunya Bizniz در خصوص آینده قیمت بیت کوین، نمودار زیر را منتشر کرده که بیانگر افزایش احتمالی قیمت به ۵۴,۵۰۰ دلار است.

نمودار افزایش قیمت روزانه بیت کوین (BTCUSD)
نمودار قیمت روزانه بیت کوین (BTC/USD)

وی در این خصوص گفت:

هدف قیمت بیت کوین، عبور و شکست مثلث صعودی است.

یکی دیگر از تحلیلگران تکنیکال به اسم Crypto Yoddha نظر مشابهی داشته و نمودار زیر را منتشر کرده است.

نمودار افزایش قیمت روزانه بیت کوین (BTCUSD)
نمودار قیمت روزانه بیت کوین (BTC/USD)

وی گفته است:

دو حالت ممکن است رخ دهد: قیمت بیت کوین کاهش یابد و برای افزایش قیمت دیگری آماده شود یا افزایش قیمت تا ۵۲,۰۰۰ دلار ادامه می‌یابد.

تغییر میانگین‌های متحرک مهم و کلیدی

در این بین، filbfilb از تحلیلگران معروف کریپتو در خصوص نوسان اخیر قیمت بیت کوین، نمودار زیر را منتشر کرده است. این نمودار گویای آن است که بیت کوین هفته گذشته را با قدرت به پایان رسانده و قیمت این رمزارز در پایان هفته بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای و میانگین متحرک ۵۰ و ۱۰۰ روزه بوده است.

نمودار هفتگی بیت کو‌ین
نمودار هفتگی بیت کوین (BTC/USD)

آیا افزایش قیمت به تمدید چرخه ۴ ساله می‌انجامد؟

جوردن لیندزی (Jordan Lindsey) معامله‌گر رمزارز در خصوص تحلیل عملکرد بلندمدت قیمت بیت کوین، نمودار زیر را منتشر کرده است. این نمودار نشان می‌دهد که روند صعودی بیت کوین که در اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شده است، به دلیل ادامه یافتن چرخه ۴ ساله هم‌چنان پابرجا است.

نمودار ۳ روزه بیت کو‌ین
نمودار قیمت BTC در تایم فریم ۳ روز

لیندزی در این خصوص گفت:

بازار صعودی هرگز از بین نرفته است. ما از سال ۲۰۲۰ تاکنون در روند صعودی بیت کوین قرار داریم. چرخه‌ها طولانی‌تر شده‌اند. سوال این است که آیا چرخه‌ها طولانی‌تر شده‌اند یا ساختار جدیدی ایجاد شده است؟

در حال حاضر ارزش کل بازار ۲.۱۶۸ تریلیون دلار و تسلط بیت کوین نیز ۴۲.۱٪ است. به نظر شما ارز دیجیتال بیتکوین می‌تواند به کانال ۵۰٬۰۰۰ دلار وارد شود؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا