اخبار خارجی

شهروندان آمریکا می‌توانند هزینه‌های گذرنامه را با بیت کوین پرداخت کنند!

با پذیرش بیت کوین در ویزای پنسیلوانیا اکنون شهروندان آمریکایی می‌توانند هزینه خدمات گذرنامه ایالات متحده را با بیت کوین پرداخت کنند.

ویزای پنسیلوانیا با صرافی کوین بیس (coinbase) همکاری خواهد کرد تا گزینه پرداخت را ارائه دهد. اگرچه این اتفاق اولین بار است که در ایالات متحده اتفاق می‌افتد، اما قبلا ونزوئلا پرداخت BTC برای گذرنامه را تجربه کرد.

ویزای پنسیلوانیا تغییر در روش‌های پرداخت پذیرفته شده خود را در ۱۱ نوامبر اعلام کرد.

این شرکت به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا در این برهه از زمان، این کار را “حرکت مناسب در زمان مناسب” توصیف می‌کند.

اولین پذیرش بیت کوین در آمریکا بوسیله ویزای پنسیلوانیا

پذیرش بیت کوین در آمریکا

ویزای پنسیلوانیا، یک گذرنامه و ویزای مستقر در ایالات متحده، اکنون بیت کوین را برای برخی از خدمات می‌پذیرد. طبق یک اعلامیه مطبوعاتی، این شرکت به مشتریان اجازه می‌دهد تا هزینه تمدید گذرنامه، تغییر نام و گذرنامه دوم را بوسیله این رمزارز برتر بازار پرداخت کنند.

برای تسهیل استفاده از بیت کوین از صرافی کوین بیس استفاده شده است. اگرچه پلتفرم پرداخت Coinbase از ارزهای دیجیتال دیگری هم پشتیبانی می‌کند، اما در خبرنامه یا صفحه محصولات چیزی وجود ندارد که نشان دهد ویزای پنسیلوانیا پرداخت‌های دیجیتال غیر BTC را هم می‌پذیرد.

این شرکت که در دهه ۱۹۷۰در سیلیکون ولی تاسیس شده، می‌گوید که قصد دارد خدمات گذرنامه‌ای را که برای بیت کوین ارائه می‌دهد طی ۱۲ ماه آینده گسترش دهد.

ایوان جیمز (Evan James)، مدیر عامل این شرکت، اظهار داشت که این حرکت بر اساس پیش‌بینی‌های یک جهان دیجیتالی پس از ویروس کویید ۱۹ احساس می‌شود. وی افزود که ویزای پنسیلوانیا از اینکه اولین شرکت آمریکایی در نوع خود است که پذیرش بیت کوین را انجام داده، بسیار خوشحال شد.

محافظت در برابر نوسانات بیت کوین

از نظر بسیاری از ناظران صنعتی، بیت کوین به عنوان یک شبکه پرداخت شکست خورده است. نوسان قیمت بیت کوین باعث می‌شود پذیرش آن برای کالاها و خدمات در برخی از شرکت ها دردسر ساز شود.

ویزای پنسیلوانیا، قصد دارد با ارائه یک پنجره پرداخت که در آن نرخ ارز به مدت ده دقیقه قفل شده است، خود را از این امر محافظت کند.

در جزئیات این خبر آمده است که ممکن است بسته به حرکت قیمت BTC، نرخ مبادلاتی جدیدی را پس از این زمان ارائه دهد.

اولین بار در آمریکا، نه در جهان

همانطور که گفته شد، ویزای پنسیلوانیا اولین خدمات گذرنامه ایالات متحده را با پرداخت بیت کوین ارائه می دهد. با این حال، حداقل یک کشور دیگر قبلا پرداخت گذرنامه با BTC را آزمایش کرده است.

همانطور که وبسایت BeInCrypto در ماه ژوئیه گزارش داد، دولت ونزوئلا نیز پذیرش بیت کوین برای پرداخت لحظه‌ای گذرنامه‌ را استفاده کرده است.

اینکار برای به محاکمه کشاندن اقدامات جدید ایالات متحده که مانع توانایی معاملات بین المللی در این کشور آمریکای جنوبی شده،  انجام گرفته بود.

اگرچه استفاده از بیت کوین برای مقابله با این کار در ونزوئلا مناسب به نظر می‌رسید ، اما به نظر می‌رسد که این اتفاق کوتاه مدت بوده است. زیرا گزینه پرداخت از طریق BTC اندکی پس از ظاهر شدن از وبسایت ناپدید شد.

آیا این کار ویزای پنسیلوانیا می‌تواند موجب پذیرش بیشتر بیت کوبن در آمریکا و در کل جهان شود؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا