اخبار بلاکچین

۳۷ درصد آدرس های بیت کوین کاربردی هستند!

بیت کوین و اکوسیستم ارز دیجیتال همانند اقتصاد جهانی شبانه روزی و ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته، بسیار گسترده و بزرگ است. هر کسی در جهان می‌تواند بیت کوین بخرد و آن را در یک یا چند آدرس بیت کوین ذخیره کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

گزارش جدیدی از شرکت تحقیقاتی Chainanalysis نشان می‌دهد که بلاک چین بیت کوین تا دسامبر ۲۰۱۸ شامل ۴۶۰ میلیون آدرس می‌باشد. هر آدرس قابلیت ذخیره، ارسال و دریافت بیت کوین را دارد.

نگاه دقیق به آمار آدرس های بیت کوین

اطلاعات جمع آوری شده توسط Chainanalysis نشان می‌دهد که از ۴۶۰ میلیون آدرس بیت کوین، فقط ۳۷ درصد آن یعنی ۱۷۲ میلیون آدرس جنبه اقتصادی و کاربردی دارند. این موضوع بدان معناست که افراد و سرویس هایی که کنترل بیت کوین را در اختیار دارند فقط شامل ۳۷ درصد آدرس های بیت کوین می‌شود.

آمار جالب دیگر این است که از این ۱۷۲ میلیون آدرس کاربردی، فقط ۲۷ میلیون آدرس واقعا دارای بیت کوین می‌باشند. نمی‌توان گفت این ۲۷ میلیون آدرس را چند کاربر یا نهاد کنترل می‌کنند زیرا هر کاربر می‌تواند دارای چند آدرس بیت کوین باشد.

این گزارش نشان داد که از ۱۷۲ میلیون آدرس مذکور، ۸۶ درصد آن یعنی ۱۴۷ میلیون آدرس متعلق به سرویس هایی نظیر صرافی ها یا بازار دارک‌نت می‌باشند.

گزارش مورد نظر هم چنین به این موضوع پرداخت که چه مقدار از تراکنش های بیت کوین دارای ارزش اقتصادی واقعی می‌باشند که در آن ها بیت کوین از آدرس ها انتقال می‌یابد و یا به آن ها ارسال می‌شود.

در این گزارش بیان شده است:

 تخمین می‌زنیم که به طور میانگین فقط ۲۰ درصد تراکنش های بیت کوین ارزش اقتصادی دارند، به طوری که در این تراکنش ها، کاربران از طریق آدرس ها به یکدیگر بیت کوین انتقال دهند. ۸۰ درصد تراکنش های دیگر بدون ارزش اقتصادی می‌باشند و ارسال ها به خود شخص فرستنده باز می‌گردد.

به منظور تایید این فرضیه، Chainanlysis نموداری ارائه کرد که دوره آگوست تا اکتبر ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد. در این دوره ارزش تراکنش های کاربران ۴۱ میلیارد دلار بود که فقط ۹ میلیارد دلار آن ارزش اقتصادی واقعی داشت.

تراکنش های بیت کوین

نتیجه گیری

با بررسی معیارهای موجود از جمله حجم تراکنش و تعداد آدرس ها، می توان درک بهتری از سلامت این شبکه بدست آورد. مشخص است که در مسیر پذیرش گسترده راه طولانی را در پیش داریم و می توان از تجزیه و تحلیل دقیق و با جزییات بلاک چین استفاده کرد تا فرایند اصلی را به جای فرایند اغراق آمیز پیگیری کرد.

نمونه دیگری از آمارهای اغراق آمیز در بازار ارز دیجیتال داده هایی است که در سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) گزارش می شوند. همانطور که قبلا گزارش شده بود، بیش از ۸۰ درصد ۲۵ جفت ارز بیت کوین برتر در سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) معاملات صوری هستند که حجم معاملات دروغین و اغراق آمیزی را نمایش می دهد.

در حالی که آمارهای نشان داده شده در اینجا ممکن است مقداری نامفهوم باشد، پذیرفتن آنها مهم است زیرا بیت کوین و اکوسیستم ارز دیجیتال با کمک این آمار می توانند بهبود یابند.

با ورود به سال ۲۰۱۹، توسعه های کریپتویی مهمی وجود دارند که می توان آنها را دنبال و بررسی کرد. این صنعت در حال بالغ شدن است و مردم زیادی از مشکلاتی که باید رفع شوند آگاه هستند. این فضا شفافیت بیشتری را به همراه خواهد داشت زیرا دولت ها قوانین خود را معرفی و این صنعت را مشروع می کنند.

منبع
investinblockchain

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا