اخبار بیت کوین

بررسی شرایط فعلی بازار بیت کوین؛ آینده BTC چه خواهد شد؟

رکوردهای قیمتی بیت کوین در روزهای گذشته معامله‌گران زیادی را خوشحال کرده اما به نظر می‌رسد تحلیلگران نسبت به آینده این ارز دیجیتال چندان مطمئن نیستند. به طور کلی هرچند که بسیار از معامله‌گران منتظر هدف ۷۴٬۰۰۰ دلاری هستند، بعضی از تحلیلگران نسبت به الگوی کنج صعودی BTC هشدار داده‌اند.

رکورد جدید BTC

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۷۳٬۲۲۰ دلار قرار دارد. این ارز دیجیتال در روزهای اخیر با نوسانات زیادی شده و حتی در یک مقطع زمانی ۵٪ اصلاح کرد. رکت کپیتال (Rekt Capital)، معامله‌گر و تحلیلگر محبوب بازار کریپتو، خاطرنشان کرده است:

بیت کوین در اوایل این هفته دوباره سقوط کرد و یک بار دیگر با موفقیت رکوردهای قدیمی‌اش را به عنوان حمایت آزمایش نمود.

نمودار هفتگی BTC
نمودار هفتگی BTC – منبع: توییت رکت کپیتال

تحلیلگران همچنان روی عرضه بیت کوین و تاثیر تقاضای قابل‌توجه ETFهای اسپات برا آن تاکید دارند. تقاضای این صندوق‌های در روزهای گذشته هم ادامه داشت و جریان ورود سرمایه روزانه آن‌ها در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید.

جریان ورود و خروج سرمایه از ETFهای اسپات بیت کوین
جریان ورود و خروج سرمایه از ETFهای اسپات بیت کوین – منبع: Farside

این جریان ورودی به مراتب بیشتر از جریان خروجی صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) بود. ویلی وو ( Willy Woo)، تحلیلگر مطرح بازار کریپتو، در واکنش به این مسئله اعلام کرد:

این ETF‌ها تازه کارشان را شروع کرده‌اند. خیلی از موسسات و شرکت‌های مدیریت ثروت چند ماه طول می‌کشد تا بررسی‌های لازم را انجام بدهند و بعد از آن تازه روی دارایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مقایسه جریان ورود سرمایه شبکه بیت کوین و قیمت آن
مقایسه جریان ورود سرمایه شبکه بیت کوین و قیمت آن – منبع: توییت ویلی وو

علاوه بر این شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) هم به خرید BTC ادامه داده و بیش‌ از ۱٪ از کل عرضه BTC را خریداری کرده است. به عبارت دقیق‌تر این شرکت در حال حاضر ۲۰۵٬۰۰۰ BTC در اختیار دارد و قصد دارد ۵۰۰ میلیون دلار دیگر BTC را خریداری کند.

تحلیلگر مطرح: بیت کوین برای یک حرکت بزرگ آماده است

علی‌رغم اینکه برخی تردیدها نسبت به روند BTC تردید دارند، تحلیلگران زیادی نسبت به آینده آن خوش‌بین هستند. چارلز ادواردز (Charles Edwards)، بنیان‌گذار شرکت «Capriole Investments»، نیز باور دارد که BTC خود را برای یک رالی قریب‌الوقوع آماده کرده است. او خاطرنشان کرده است:

بیت کوین برای یک حرکت بزرگ آماده شده است.

با این حال همان طور که پیش از این گزارش دادیم، داده‌های آنچین نشان می‌دهد که بازار بیت کوین وارد فاز سرخوشی (Euphoria) شده است.

محدوده سرخوشی در بازار BTC
محدوده سرخوشی در بازار BTC – منبع: Glassnode

علاوه بر این شاخص ترس و طمع نیز در محدوده ۸۱ یا طمع افراطی قرار دارد. به عبارت دیگر، در این مرحله وقتی سرمایه‌گذاران با بازار صعودی مواجه می‌شوند، حریص‌تر شده و فومو (ترس از دست دادن) آن‌ها افزایش می‌یابد.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع – منبع: Alternative.me

علاوه بر این تحلیلگری به اسم جاش اولسویچ (Josh Olszewicz) نسبت به ایجاد الگوی کنج صعودی که معمولا یک الگوی نزولی است، به معامله‌گران هشدار داده است.

نمودار قیمت BTC و الگوی کنج صعودی
نمودار قیمت BTC و الگوی کنج صعودی – منبع: TradingView

علاوه بر این بین قیمت بیت کوین و شاخص ROC هم برخلاف حرکت نزولی BTC، نزولی شده و واگرایی آن نشان داده است که احتمال اصلاح قیمت BTC وجود دارد. با این حال اولسویچ خاطرنشان کرده است:

به نظر من جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات باعث می‌شود که حتی با کاهش قیمت بیت کوین، باز هم فروشندگان نتوانند برای مدت زیادی جلوی رالی BTC را بگیرند.

نمودار قیمت BTC و واگرایی شاخص ROS
نمودار قیمت BTC و واگرایی شاخص ROC – منبع: TradingView

منبع
کوین تلگرافکوین تلگرافکوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا