اخبار بیت کویناخبار عمومی

کاهش قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها در بحبوحه تنش‌های اوکراین و روسیه

قیمت بیت کوین طی یک هفته گذشته ۵٪ کاهش یافته است، زیرا سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری خود را کاهش داده‌اند. با واکنش معامله‌گران به اخبار جهانی، رمزارزها و بازارهای بورس با ریزش مواجه شده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، مقامات آمریکا هم‌چنان هشدار می‌دهند که ممکن است روسیه طی چند روز آتی به اوکراین حمله کند احتمال وقوع جنگ افزایش یافته است. در این بین، روسیه هرگونه برنامه برای حمله نظامی به اوکراین را رد کرده است.

قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۴٪ کاهش یافته است و برای اولین بار طی دو هفته اخیر، مدت کوتاهی به کمتر از ۴۰,۰۰۰ دلار رسید. در این بین، قیمت آلتکوین‌هایی نظیر اتر و سولانا طی ۲۴ ساعت گذشته تا ۴٪ کاهش یافته است.

دیوید دونگ (David Duong) رییس بخش تحقیقات سازمان کوین‌بیس روز جمعه در این خصوص گفت:

عملکرد رمزارزها در هفته گذشته به ما نشان می‌دهد که نباید از تأثیرگذاری هرگونه شرایط مهم بر بازار کریپتو خشنود شویم. نزاع بین کشورها می‌تواند بر هش‌ریت بیت کوین تاثیرگذار باشد و واکنش بازار به دارایی‌های پرریسک‌تر نظیر رمزارز را تشدید کند.

اوایل ماه جاری، کوین‌بیس در توییتر نوشت که از ماه نوامبر ۲۰۲۱ الی ژانویه ۲۰۲۲ و با افزایش نوسان بازار، مجموع سرمایه واردشده به استیبل کوین‌ها ۳.۵ میلیارد دلار بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران کوین‌بیس در صدد محافظت از سرمایه خود هستند. در عین حال، این شرکت انتظار ندارد بازار نزولی ۲۰۱۸ تکرار شود.

در حال حاضر، اندیکاتورهای تکنیکال بیت کوین اکثرا نزولی هستند. در نمودار روزانه قیمت بیت کوین، نشانه‌هایی از کم شدن قدرت روند نزولی وجود دارد که نشان می‌دهد اصلاح قیمت ممکن است در محدوده حمایتی ۳۰,۰۰۰ الی ۴۰,۰۰۰ دلار تثبیت شود.

شرکت MRB Partners در هفته جاری بیان کرده است:

ما هم‌چنان به اوراق قرضه بدبین هستیم، هرچند سود آنها ممکن است به زودی متوقف شود. هرچند هرگونه توقف به معنای پایان افزایش چرخه‌ای سود نیست.

ارتباط بیت کوین با بازار بورس در کوتاه‌مدت هم‌چنان در سطح بالایی قرار دارد. این موضوع بدان معنا است که اگر شرایط ژئوپولتیک و اقتصاد کلان ادامه یابد، افزایش قیمت می‌تواند موقتی باشد.

در ماه جاری، حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های بزرگ نسبت به سطح بالای حجم معاملات در ماه‌های گذشته، کاهش یافته است. انتظار افزایش فعالیت معاملاتی وجود دارد، به ویژه اگر نوسان شدید قیمت رخ دهد.

حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های بزرگ - قیمت بیت کوین
حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های بزرگ

کاهش قیمت بیت کوین به کف قیمت دو هفته اخیر

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهد قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) به کمتر از ۴۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت و قبل از آنکه این روند ادامه یابد، قیمت بیت کوین به سطح قبلی بازگشت.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

در حال حاضر، شرایط مشخص نیست، به طوری که کاهش قیمت ۲۴ ساعته به سمت ۵٪ نزدیک می‌شود و نوسان قیمت افزایش یافته است.

آخرین بار، در تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن) شاهد قیمت ۴۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین بودیم. در نتیجه، سطح قیمت کنونی را می‌توان کف قیمت دو هفته اخیر در نظر گرفت.

معامله‌گر و تحلیلگر معروف Rekt Capital خاطرنشان کرده است که قیمت بیت کوین در ماه فوریه هم‌ نتوانست به دو میانگین متحرک نمایی مهم دست یابد. همانطور که قبلا گفته شد وی معتقد است که اگر بیت کوین در صدد دستیابی به رکورد قیمت است باید این دو میانگین متحرک نمایی را به دست آورد.

وی در توییتر نوشت:

بیت کوین نتوانسته است دو EMA مهم بازار صعودی را به دست آورد، بنابراین نتوانست به نیمه بالایی محدوده کلان خود وارد شود.

نمودار تفسیر بیت کوین
نمودار تفسیر بیت کوین

همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، رمز ارزهای دیگر نیز با افت قیمت مواجه شدند. اتریوم اکنون به قیمت ۲۸۲۱ دلار خرید و فروش می‌شود و BNB به قیمت ۴۰۶ دلار رسیده است. ریپل و کاردانو به ترتیب به قیمت ۰.۸ و ۱.۰۲ دلار معامله می‌شوند. برای بررسی بازار رمز ارزها می‌توانید قیمت ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای در اینجا بررسی کنید.

منبع
coindeskcointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا