اخبار خارجی

بیت کوین و اتر کالا محسوب می شوند؛ وضعیت XRP همچنان نامشخص!

رییس کمیسیون معاملات آتی کالاهای آمریکا (CFTC) گفت بیت کوین و اتر کالا محسوب می‌شوند، در حالی که وضعیت XRP مشخص نیست.

هیث تاربرت (Heath Tarbert) رییس CFTC طی مصاحبه ای با خبرگزاری چدار (Cheddar) موضع این نهاد قانونگذاری را در خصوص بیت کوین و اتر تاکید کرد. وی گفت:

در حال حاضر بیت کوین و اتر دو ارز دیجیتالی هستند که تحت قوانین ما قرار می‌گیرند.

در کشور آمریکا، کمیسیون CFTC مسئول قانونگذاری کالاها است در حالی که اوراق بهادار تحت قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هستند. رییس CFTC برای اولین بار، نظرات خود درباره XRP را بیان کرده است.

صحبت های تاربرت درباره کالا یا اوراق بهادار بودن XRP

بر اساس گفته های تاربرت، علیرغم همکاری CFTC با کمیسیون SEC برای مشخص کردن وضعیت ارزهای دیجیتال مختلف (کالا یا اوراق بهادار بودن آنها) طی یک سال گذشته، وضعیت قانونی XRP هم چنان نامشخص است. تاربرت در این خصوص گفت:

ما طی یک سال گذشته همکاری نزدیکی با کمیسیون SEC داشته ایم تا وضعیت ارزهای دیجیتال مختلف را مشخص کنیم، زیرا به شفافیت کامل نیاز داریم. بدون شفافیت، قانونگذاری بسیار دشوار خواهد شد.

کمیسیون CFTC توسعه بازارهای آتی بر اساس ارزهای دیجیتال را امکان پذیر می‌سازد

علاوه بر این، رییس CFTC هم چنین موضع موافق خود در خصوص بازار دارایی های دیجیتال را بیان و خاطر نشان کرد که این نهاد در بازار حضور فعالی داشته است. تاربرت گفت:

از بسیاری جهات، چیزی که در حال قانونگذاری کردن آن هستیم، ایجاد بازاری برای دارایی های دیجیتال است. دارایی هایی که تحت قوانین ما باشد، که اساسا باید کالا طبقه بندی شده باشند.

تاربرت در ادامه افزود که با اجازه دادن ورود ارزهای دیجیتال به دنیای CFTC، این قانونگذار توسعه بازار آتی بر اساس این محصولات را امکان پذیر ساخته است. طبق سخنان تاربرت، CFTC در حال کمک کردن است تا بازار قانونمند شود و با ارائه ویژگی های بازار آتی نظیر افزایش قیمت، پوشش ریسک، مدیریت ریسک و سایر ویژگی ها، به بازار ارز دیجیتال نقدینگی بیافزاید.

هیث تاربرت که در ماه جولای ۲۰۱۹ جایگزین کریستوفر جیانکارلو (Christopher Giancarlo) شده است برای اولین بار گفت که اتر توسط این نهاد قانونگذاری در ماه اکتبر ۲۰۱۹ به عنوان کالا در نظر گرفته شده است. کمیسیون CFTC در ماه مارس ۲۰۱۸ نیز نظر و بیانیه مشابهی در خصوص بیت کوین ارائه داده بود.

نامشخص بودن وضعیت قانونی XRP

وضعیت قانونی XRP تاکنون نامشخص باقی مانده است، مخصوصا پس از آنکه ریپل با شکایتی مبنی بر فروش بدون مجوز اوراق بهادار مواجه شده است. در این شکایت که در سال ۲۰۱۸ ارائه شد و در ماه آگوست ۲۰۱۹ توجهات را به خود جلب کرد، ادعا شده است که ریپل سرمایه گذاران را فریب داده است و XRP را به عنوان اوراق بهادار بدون مجوز و ثبت نشده فروخته است و قوانین فدرال را نقض کرده است.

پس از آن، در ماه دسامبر ۲۰۱۹ ریپل پاسخی در خصوص رد این شکایت ارائه داد و مدعی شد که این شکایت دارای مطالب ضد و نقیضی است.

ریپل هنوز در خصوص سخنان تاربرت مبنی بر نامشخص بودن وضعیت قانونی XRP پاسخی نداده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا