اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۷ فروردین ۱۴۰۲

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در حوالی سطح ۲۸٬۰۰۰ دلار در حال نوسان بوده است. تثبیت قیمت بعد از یک رالی صعودی، می‌تواند نشانه خوبی برای دارایی باشد زیرا نشان می‌دهد که معامله‌گران، موقعیت‌های معاملاتی خود را حفظ کرده و به ادامه رالی صعودی امیدوارند.

آپدیت: قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت با اصلاح یا حمایت مواجه می‌شود؟

بر اساس تحلیل کوین تلگراف، در نمودار روزانه قیمت بیت کوین، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (نمودار آبی رنگ در تصویر زیر در سطح ۲۵٬۹۳۶ دلار) و اندیکاتور RSI در ناحیه مثبت، نشان می‌دهد که خریداران کنترل بازار را در دست دارند. این موضوع احتمال شکسته شدن قیمت به بالای ۲۸٬۹۰۰ دلار را تقویت می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه- منیع: تریدینگ ویو

اگر این شکست به بالا رخ دهد، جفت معاملاتی BTC/USDT می‌تواند به محدوده مقاومتی ۳۰٬۰۰۰ دلار تا ۳۲٬۰۰۰ دلار صعود کند. در اینجا خرس‌ها با تمام قوا از این محدوده دفاع می‌کنند زیرا از دست رفتن آن باعث می‌شود راه برای رشد قیمت بیت کوین تا ۴۰٬۰۰۰ دلار باز شود.

از طرف دیگر، حمایت کلیدی بیت کوین در این نمودار در محدوده ۲۵٬۲۵۰ دلار قرار دارد و اگر این حمایت از دست رود، این جفت معاملاتی می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در محدوده ۲۰٬۱۷۹ دلار سقوط کند.

اما در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین، میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (نمودار آبی در تصویر زیر) تقریبا صاف شده است و اندیکاتور RSI کمی بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان می‌دهد تعادلی بین عرضه و تقاضا برقرار است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۴ ساعته- منبع: تریدینگ ویو

شکسته شدن قیمت به بالای سطح ۲۸٬۹۰۰ دلار نشان می‌دهد که گاوها بر خرس‌ها غلبه کرده‌اند و این موضوع می‌تواند روند صعودی را از سر بگیرد. از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین به زیر ۲۶٬۵۰۰ دلار سقوط کند، قیمت BTC می‌تواند به محدوده ۲۵٬۲۵۰ دلار و ۲۴٬۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند.

۴ روز تا بسته شدن کندل ماهانه؛ آیا چرخه‌های قدیمی تکرار می‌شوند؟

رکت کپیتال تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال با انتشار تصویر زیر در توییتر، به پرایس اکشن بیتکوین در دوره‌های قبلی اشاره کرد. این نمودار تایم فریم ماهانه را نشان می‌دهد. همانطور که می‌بینید خط روند نزولی رسم شده از اوج قیمتی سال ۲۰۲۱ تاکنون رسم شده است و کندل ماهانه این ماه (مارس ۲۰۲۳ در دایره رسم شده) می‌تواند این خط را به سمت بالا بشکند.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین – منبع:‌ Rekt Capital/Twitter

در دوره‌های قبلی که این خط روند شکسته شده است، شاهد پایان بازار خرسی و آغاز روند صعودی قیمت بیت کوین بوده‌ایم. رکت کپیتال معتقد است که بسته شدن کندل ماهانه تا ۴ روز دیگر بالاتر از این خط روند به معنای تایید پایان یافتن بازار خرسی است.

این مطلب صرفا ترجمه تحلیل منبع خبر است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

آیا شما با رکت کپیتال موافق هستید؟ به نظر شما عوامل دیگری مانند بحران بانکی در آمریکا و مشکلات قانون‌گذاری فعلی تا چه حد می‌تواند روند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد؟

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا