اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت با اصلاح یا حمایت مواجه می‌شود؟

روز گذشته خبر شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از صرافی بایننس بازار رمزارزها را شوکه کرد و به دنبال آن، قیمت بیت کوین تا زیر سطح ۲۷،۰۰۰ دلاری سقوط کرد.

به گزارش کوین تلگراف، به دنبال انتشار خبر شکایت از صرافی بایننس، نوسانات بار دیگر به بازار برگشت و بیت کوین بارها و بارها حمایت ۲۷،۰۰۰ دلاری خود را آزمایش کرد.

این مطلب صرفا ترجمه تحلیل منبع خبر است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

در واکنش به شکایت کمیسیون معاملات آتی، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس تمامی اتهامات را تکذیب کرد. وی در این رابطه گفت:

امروز کمیسیون معاملات آتی کالا یک شکایت مدنی غیرمنتظره و ناامیدکننده، علیرغم همکاری بیش از دو ساله ما با آنها ارائه کرد. پس از بررسی اولیه، به نظر می‌رسد این شکایت حقایق را به صورت ناقصی ارائه کرده و ما با توصیف بسیاری از موضوعات ادعا شده در این شکایت موافق نیستیم.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: TradingView

با وجود این شکایت، بیت کوین افت زیادی را تجربه نکرد. به گفته پلتفرم تحلیلی Skew، دلیل این اتفاق دیوار سفارش‌های خرید در صرافی بایننس بوده است:

بازار می‌خواهد اینجا ریزش کند اما دیوار سفارشات خرید در بازار اسپات بایننس از آن جلوگیری می‌کند. دیوار مستحکمی در حوالی ۲۴،۰۰۰ تا ۲۶،۰۰۰ دلار وجود دارد.

دفتر سفارشات بیت کوین - منبع:
دفتر سفارشات بیت کوین – منبع: Skew/ Twitter

کریپتوتونی (Crypto Tony)، تریدر مطرح نیز خاطرنشان کرد بیت کوین علیرغم ریزش موفق شده تا محدوده معاملاتی کوتاه‌مدت خود را حفظ کند.

توییت کریپتوتونی
منبع: توییتر

حساب توییتری اسکات مانی لیزردز (Stockmoney Lizards) اما چندان نسبت به تایم فریم‌های کوتاه‌مدت خوش‌بین نیست. این حساب توییتری در این رابطه نوشت:

تحلیل تکنیکال کوتاه‌مدت بیت کوین تایم فریم ۲ ساعته؛ الگوی سقف گرد و کاهش RSI با اخبار بایننس کنار همدیگه … به نظر می‌رسه اصلاح قیمت نزدیکه.

نمودار بیت کوین
الگوی سقف گرد در نمودار بیت کوین تایم فریم ۲ ساعته – منبع: Stockmoney Lizards/ Twitter

تقابل بایننس و CFTC؛ آیا بایننس تنها جریمه خواهد شد؟

در رابطه با صرافی بایننس اما همه نگران نیستند. برخی از تحلیلگران معتقدند این صرافی در درازمدت با تغییرات قابل توجهی مواجه نخواهد شد. پنتوشی، یکی دیگر از تحلیلگران مشهور در توییتر در این رابطه گفت:

اتفاقی که امروز برای بایننس افتاد یه رویداد کوتاه‌مدته و در طولانی‌مدت مهم نیست. بازار ارزهای دیجیتال صدها اتفاق این شکلی مثل اتفاقات مربوط به صرافی بیتفینکس، حملات هکری، ممنوعیت‌های دولت چین، شکایت‌ها و ورشکستگی‌ها رو پشت سر گذاشته و با این حال مردم باز هم به این بازار برمی‌گردن. در نهایت، همه چیز فقط یه فرصته و بیت کوین تنها دست به دست میشه.

اسکات ملکر، تحلیلگری که به گرگ همه خیابان‌ها (Wolf of All Streets) شهرت دارد با بیان اینکه جریمه بایننس، محتمل‌ترین نتیجه این شکایت خواهد بود گفت:

بایننس برای سرکوب توسط قانون‌گذاران آماده می‌شود.

به نظر شما قیمت بیت کوین در آینده کوتاه مدت و میان مدت با اصلاح مواجه می‌شود یا حمایت می‌شود؟

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا