اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

سمپوزیوم جکسون هول تا چند روز دیگر برگزار می‌شود؛ نوسان قیمت بیت کوین در راه است؟

قیمت بیت کوین پس از کاهش به کمتر از سطح ۲۱,۰۰۰ دلار در روزهای گذشته، در حال نوسان در همین محدوده است. قیمت رمزارز برتر بازار تقریبا ۱۰٪ کمتر از هفته گذشته قرار دارد و حضور ترس در بازار کاملا مشهود است و همینطور احتمالا با سمپوزیوم جکسون هول که در هفته جاری برگزار می‌شود شاهد نوسان قیمت بیشتری نیز خواهیم بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، از آنجایی که بعضی از افراد کف قیمت جدید و کاهش قیمت بیشتر را پیش‌بینی می‌کنند و بعضی از افراد دیگر نیز ماه‌های دشوار پیش‌رو را هشدار می‌دهند، خریداران باید موارد بسیار زیادی را در بازه‌های زمانی کوتاه و بلندمدت مدنظر قرار دهند.

همایش سالانه جکسون هول فدرال رزرو در هفته جاری برگزار می‌شود، در حالی که ماه سپتامبر ماه مهمی برای تورم و محرک‌های قیمتی مرتبط با آن به شمار می‌آید.

این شرایط ممکن است به معنای نوسان قیمت در سراسر دارایی‌های پرریسک در ماه سپتامبر و قبل از آن باشد. پس از عبور از شرایط دشوار هفته گذشته، سرمایه‌گذاران نگران بدون شک از این شرایط استقبال نخواهند کرد.

تمام توجهات به همایش جکسون هول معطوف است

فدرال رزرو آمریکا بار دیگر می‌تواند محرک‌های کلان قیمتی برای دارایی‌های پرریسک را فعال کند. مقامات و مسئولان فدرال رزرو که هفته گذشته نیز صورت جلسه نشست کمیته FOMC را منتشر کرده بودند، در تاریخ ۲۵ الی ۲۷ آگوست (۳ الی ۵ شهریور) همراه با اسامی معروف عرصه بانکی سراسر جهان، در همایش سالانه جکسون هول با یکدیگر ملاقات خواهند کرد. نشست امسال در زمان بسیار مهم و حساسی برای بازار آمریکا برگزار می‌شود.

آخرین اطلاعات مرتبط با تورم آمریکا مربوط به چندین هفته قبل است، اما جروم پاول هم‌چنان درباره نحوه واکنش فدرال رزرو و هم‌چنین موضع‌گیری فدرال رزرو در خصوص سیاست‌های اقتصادی آینده صحبت می‌کند.

بدین ترتیب، احتمالا نوسان قیمت‌ها، قبل و حین این همایش افزایش خواهد یافت. این موضوع باعث می‌شود که معامله‌گران توجه ویژه‌ای به همایش جکسون هول داشته باشند.

کِوین کامینز (Kevin Cummins) اقتصاددان ارشد آمریکا در حوزه بازارهای غربی گفته است:

مقامات و مسئولان بر روی برگزاری مناسب این همایش معطوف شده‌اند، زیرا سال گذشته با موضوع استراتژی‌های زودگذر خود عملکرد بسیار بدی داشتند و متوجه شده‌اند اقدامی که اکنون باید انجام دهند، اجرای سیاست سختگیرانه است تا تورم را کاهش دهند.

بدین ترتیب، باید دید که آیا بازار به نفع افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره در ماه سپتامبر پیش خواهد رفت یا به سمت افزایش ۰.۵۰٪ کشیده خواهد شد.

بانک آو آمریکا در خصوص همایش جکسون هول گفته است که این بانک به دنبال افزایش نرخ بهره ۰.۵۰ درصدی در ماه‌های سپتامبر و نوامبر و افزایش ۰.۲۵٪ در ماه دسامبر است.

افزایش نرخ بهره باعث ایجاد موانعی برای دارایی‌های پرریسک می‌شود. بدین ترتیب، چالشی در مسیر بیت کوین قرار می‌گیرد تا ارتباط و همبستگی خود با دارایی‌های دیگری نظیر بازار بورس آمریکا را کاهش داده و پایان دهد.

نمودار نرخ بهره فدرال رزرو - همایش جکسون هول
نمودار نرخ بهره فدرال رزرو. منبع: Federal Reserve

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا