اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین برای اولین بار از سال ۲۰۲۱ به ۵۰٬۰۰۰ دلار رسید

بر اساس داده‌های صرافی کوین بیس، قیمت بیت کوین دقایقی پیش برای اولین بار از دسامبر سال ۲۰۲۱ از مرز ۵۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد. تعداد زیادی از تحلیلگران معتقدند عبور از چنین مقاومت مهمی می‌تواند مسیر را برای رکوردشکنی دوباره بیت کوین فراهم کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

چراغ سبز کمیسیون بورس آمریکا به ETFهای اسپات بیت کوین و همچنین نزدیک شدن به هاوینگ چهارم این ارز دیجیتال از جمله عوامل افزایش قیمت در هفته‌های اخیر است. در حال حاضر بیت کوین با اوج ۶۹٬۰۰۰ دلاری خود حدود ۲۵٪ فاصله دارد و انتظار می‌رود این فاصله در ماه‌های آتی رفته رفته کم و رکورد جدیدی به ثبت برسد.

نمودار بیت کوین در صرافی کوین بیس - منبع: CoinBase
نمودار بیت کوین در صرافی کوین بیس – منبع: Coinbase

در حال حاضر همچنان ورودی سرمایه سازمانی به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین ادامه دارد و فشار فروش صندوق GBTC گری اسکیل نیز به طور قابل توجهی کاهش یافته است. بر اساس داده‌های پلتفرم آرکهام اینتلیجنس، امروز تنها ۲۰۴۴ واحد بیت کوین معادل ۹۸ میلیون دلار از کیف پول مرتبط با ETF گری اسکیل به صرافی کوین بیس واریز شده است.

به گفته گوتام چوگانی (Gautam Chhugani) و ماهیکا ساپرا (Mahika Sapra)، تحلیلگران شرکت برنشتاین (Bernstein)، ETFهای بیت کوین کاتالیزور بزرگی برای جهش قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته بوده‌اند:

ETFهای بیت کوین کاتالیزوری برای افزایش قیمت بوده‌اند. کاهش خروجی از صندوق گری اسکیل به ۵۰ میلیون دلار همراه با ورودی ۱ میلیارد دلاری طی دو روز پیشین به صندوق‌های ETF احساسات بازار را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد معامله‌گران حرفه‌ای نیز در بازار‌ آپشن نسبت به تداوم روند صعودی نظر مثبتی داشته باشند. به گفته کلی گریر (Kelly Greer) از شرکت گلکسی دیجیتال، در حال حاضر تعداد زیادی قرارداد کال بین قیمت ۵۰٬۰۰۰ تا ۷۵٬۰۰۰ دلار بین ماه‌های آپریل و ژوئن وجود دارد که نشان‌دهنده دید صعودی معامله‌گران است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا