اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال رشد BTC در کوتاه مدت وجود دارد

قیمت بیت کوین در این هفته از ماه جولای به میزان قابل توجهی کاهش یافت و حتی به پایین‌ترین سطوح ۳۱۰۰۰ دلار نیز وارد شد. در زمان نگارش این خبر و بر اساس داده‌های سایت Coinmarketcap قیمت رمز ارز BTC برابر ۳۱,۵۴۲ دلار است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بین‌کریپتو علیرغم آنکه شاخص‌های بلند مدت کماکان بازار نزولی را نشان می‌دهند، دورنمای کوتاه مدت بازار از احتمال بازگشت قیمت خبر می‌دهد.

بزرگ‌ترین رمز ارز بازار در هفته گذشته با کاهش قیمت همراه بود و کندل نزولی خود را با کمترین قیمت به میزان ۳۱،۰۲۰ دلار ثبت کرد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید با وجود افت قیمت بیت کوین، نمودار آن همچنان از ابتدای ژانویه ۲۰۲۱ در محدوده کانال بلند مدت ۳۲،۴۰۰ دلاری قرار دارد. حمایت مهم بعدی در محدوده ۲۷۰۰۰ دلار قرار دارد.

اندیکاتورهای هفتگی نمودار بازار نزولی را نشان می‌دهند. شاخص MACD کاهشی است و به محدوده منفی نزدیک می‌شود. اندیکاتور RSI به زیر ۵۰ رسیده است و اندیکاتور استوکاستیک یک تقاطع خرسی را به ثبت رسانده است.

بنابراین این احتمال وجود دارد روند بلند مدت قیمت بیت کوین نزولی باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین روند بلند مدت نزولی است
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

نوسان قیمت در نمودار بیت کوین مشهود است

نمودار روزانه قیمت رمز ارز BTC نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار از ۱۹ می تاکنون در بازه ۳۰،۳۰۰ دلار تا ۴۰،۵۵۰ دلار در حال نوسان است.

در حال حاضر بیت کوین در نزدیک سطح حمایت خود خرید و فروش می‌شود.

معمولا تحلیل‌های تکنیکال چشم‌اندازی گیج‌کننده از آینده بازار را نشان می‌دهند. اندیکاتور MACD و اندیکاتور قدرت نسبی RSI هر دو واگرایی صعودی را به تصویر می‌کشند. این در حالی است که شاخص مک‌دی زیر صفر و شاخص RSI زیر ۵۰ قرار دارند. علاوه بر این همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید اسیلاتور استوکاستیک تقاطعی نزولی (فلش قرمز رنگ) تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

با اینکه اندیکاتورهای تکنیکال سیگنال نزولی می‌دهند اما نشانه‌هایی نیز از بازگشت روند وجود دارد.

تحلیل قیمت در کوتاه مدت

نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ۶ ساعته نشان می‌دهد که این رمز ارز از ۲۹ ژوئن تا کنون در یک کانال نزولی قرار داشته است. معمولا این کانال‌ها حرکات اصلاحی را به دنبال دارند.

بیت کوین پس از بازگشت از خط حمایت خود در ۱۶ جولای (نقطه سبز رنگ) روند صعودی را در پیش گرفته است. این حرکت صعودی پس از واگرایی در شاخص قدرت نسبی پدید آمده است. با اینکه شاخص MACD روندی صعودی در پیش گرفته است اما قیمت BTC همچنان در محدوده پایین کانال قرار دارد.

برای آنکه احتمال شکست رو به بالا به وجود بیاید لازم است قیمت خط حمایت میانی کانال را به دست بیاورد. اگر این اتفاق رخ دهد ممکن است بیت کوین بار دیگر محدوده نزدیک به ۴۰،۵۰۰ دلار را تجربه کند.

نمودار قیمت بیت کوین تحلیل تکنیکال

این مطلب تنها ترجمه است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست.

تحلیل شما از نمودار قیمت بیت کوین چیست؟ آیا روند نزولی ادامه دارد؟ یا تحلیل شما بازگشت به روند صعودی را نشان می‌دهد؟

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا