اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (۲۰ دی ۱۳۹۷)

بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان قیمت خود را بیش از ۴ هزار دلار و با ارزش بازار ۷۰ میلیارد دلار حفظ کرده است. طی ۳۰ روز گذشته قیمت بیت کوین ۲۰.۵۵ درصد افزایش داشته است و نوسان قیمت هفت روزه نیز افزایش حدود ۵ درصد را برای این کوین نشان می‌دهد.

نمودار یک ساعته بیت کوین

نمودار بیت کوین

نمودار یک ساعته بیت کوین روند صعودی قیمت را نشان می‌دهد که در محدوده ۴,۰۶۲ تا ۴,۲۰۵ دلار می‌باشد. هرچند روند نزولی نیز از ۳,۸۹۱ تا ۳,۲۳۸ دلار است. قیمت ها بالاتر از سطح حمایتی ۳,۵۷۸ دلار حفظ می‌شود در حالی که محدوده سطح مقاومتی از ۳,۹۱۹ تا ۳,۹۴۴ دلار است. محدوده بعدی سطح مقاومتی قیمت از ۴,۲۰۳ تا ۴,۲۳۹ دلار است.

باند بولینگر (Bollinger Bands) نشان می‌دهد که قیمت ها تحت فشار و بالاتر از میانگین حرکتی ساده می‌باشند و این موضوع نشان می‌دهد که قیمت  بیت کوین ثابت می‌باشد.

اندیکاتور آرون (Aroon) نشان می‌دهد که خط سبز آرون که به عنوان روند صعودی بیت کوین شناخته می‌شود، افزایش چشمگیری داشته است در حالی که روند نزولی آرون کاهش یافته است.

اندیکاتورهای استوکاستیک (Stochastic) با شیب نزولی مواجه اند زیرا نتوانستند از باندهای خرید بیش از حد عبور کنند.

نمودار یک روزه بیت کوین

بیت کوین

روند صعودی بیت کوین برای مدت زمان طولانی تری شکل گرفته است اما از روند غالب بسیار فاصله دارد. روند نزولی را می‌توان بین ۴,۰۳۵ الی ۴,۸۰۰ دلار مشاهده کرد. قیمت حمایتی ۳,۱۳۸ دلار و قیمت های مقاومتی بین ۴,۳۵۹ الی ۴,۳۸۵ دلار است.

جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow) نشان می‌دهد که بازار بیت کوین در بلند مدت پایین تر از خط صفر قرار گرفته است و این موضوع بیانگر آن است که پول در حال خارج شدن از بازار است، به عبارت دیگر فروشندگان بازار را در اختیار دارند.

نوسانگر مهیب (Awesome Oscillator) نشان می‌دهد که ستون های سبز به طور ثابت بالای خط سبز افزایش می‌یابند و این موضوع بیانگر آن است که روند صعودی بلندمدت، با سرعت افزایش می‌یابد.

شاخص قدرت نسبی یا همان RSI نشان می‌دهد که حرکت و روند بازار کمی بالاتر از خط ثابت است.

نتیجه گیری

شرایط یک ساعته بیت کوین با تایید اندیکاتورهای آرون، استوکاستیک و باند بولینگر روند صعودی خفیفی نشان می‌دهد. نمودار یک روزه نیز با اندیکاتورهای AO ، RSI و CMF روند صعودی خفیفی نسبت به خط ثابت بیت کوین نشان می‌دهد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا