اخبار خارجی

در رکود اقتصادی تنها بیت کوین نجات می یابد!

بازار ارزهای دیجیتال شاهد بازار نزولی به مدت یکسال بوده است و ارزهای دیجیتال برتر نظیر بیت کوین، اتریوم و لایت کوین با کاهش زیاد ارزش قیمت مواجه شدند. طبق گفته های دو سوم از اقتصاددانان پیشرو در جهان، رکود اقتصادی قریب الوقوع سریعا به الگو مالی موسسات بزرگ رسید.

کایل چپمن یکی از شرکای کاسیمو ونچرز (Cosimo Ventures) اخیرا بیان کرد بیت کوین این شانس را دارد تا از کاهش قیمت و بازار نزولی پیش رو نجات یابد. با این حال چپمن معتقد است که برخلاف بیت کوین، اتریوم نمی تواند نجات یابد.

کایل چپمن معتقد است که دارایی های مجازی غیر متمرکز دقیقا در زمان بحران مسکن معرفی شد، اکوسیستم این ارز دیجیتال در حال حاضر رکود کاملی را تجربه نکرده است.

چپمن با توجه به ویژگی کاملا غیرمتمرکز بیت کوین بیان کرد که این ارز دیجیتال از رکود نجات پیدا می کند. چپمن همچنین افزود فقدان ارتباطات بازار سهام و نوسانات حیاتی آن دلیل اصلی این اتفاق بود. وی همچنین گمان می کند اتریوم بیشتر از بیت کوین به بازار سهام متصل بود که باعث می شود طی این رکود بیشتر سقوط کند.

وی در ادامه اذعان داشت که طی این رکود، بیت کوین به دلیل کمیابی و غیرمتمرکز بودن عمیق خود، به جای دارایی، همچون کالای ایمن در نظر گرفته می‌شود. بیت کوین با این طرح یا اصول طراحی نشده است که به عنوان پلتفرمی مورد استفاده قرار بگیرد که توسعه دهندگان بتوانند سازمان خود را بر بستر آن ایجاد کنند. موجودی بیت کوین توسط شخص یا سازمان خاصی کنترل نمی‌شود، بنابراین احتمال این موضوع وجود دارد که بیت کوین طی نوسانات شدید بازار، عملکرد بهتری داشته باشد.

هرچند اتریوم بلاک چین مبتنی بر توسعه دهندگان است که به شدت متکی به نحوه استفاده سازمان ها از این پلتفرم برای ایجاد محصولات است. چپمن افزود که اتریوم ارتباط تنگاتنگی با بازار دارایی دارد و این امر باعث آسیب پذیری آن طی رکود اقتصادی می‌شود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا