اخبار بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین به ۴۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد؟ دفاع گاوها از محدوده ۳۴٬۰۰۰ دلار

رشد بیت کوین (BTC) در روزهای گذشته سود زیادی را برای فعالان بازار کریپتو به ارمغان آورده است، اما بسیاری از تحلیلگران با توجه به گپ CME و تشکیل الگوی کنج صعودی، نگران اصلاح احتمالی قیمت بیت کوین در روزهای آینده هستند.

به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱٪ رشد کرده و به محدوده ۳۵٬۱۵۴ دلار رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه – منبع: TradingView

آیا بیت کوین در ناحیه انباشت است؟

بیت کوین در روزهای گذشته موقعیت خود را حفظ کرد و هر چند که قیمت آن به زیر ۳۵٬۰۰۰ رسید، توانست با موفقیت از محدوده ۳۴٬۰۰۰ دلار به عنوان کف کوتاه‌مدت بازگردد. جیمز وی استراتن (James V. Straten)، تحلیلگر مشهور بازار کریپتو اظهار داشته است:

۱۱ روز است که قیمت بیت کوین در بالای ۳۴٬۰۰۰ دلار قرار دارد. این ناحیه به منطقه‌ای سالم برای انباشت تبدیل شده است.

توییت جیمز وی استراتن
توییت جیمز وی استراتن – منبع: پلتفرم اکس

گفتنی است BTC در هفته گذشته به ۳۶٬۰۰۰ دلار هم نزدیک شده بود و حالا معامله‌گران زیادی معتقدند بیت کوین می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد. کردیبل کریپتو (Credible Crypto)، تحلیلگر مطرح بازار کریپتو، تاکید کرده است حرکت بیت کوین در ۳۵٬۰۰۰ دلار متوقف نمی‌شود. او با استفاده از امواج الیوت (Elliott Wave) سه سطح مهم را تعیین کرده که عبارتند از: ۳۴٬۳۱۴ دلار، ۳۴٬۷۱۴ دلار و ۳۵٬۱۱۹ دلار. این سه سطح به ترتیب کف، نقطه میانی و سقف محدوده نشان داده شده در تصویر پایین را تشکیل می‌دهند. کردیبل کریپتو تاکید کرد:

نکته مهم این است که بیت کوین حرکتش را در بالای نقطه میانی ادامه داده و حالا باید ببینیم که آیا می‌تواند این محدوده را حفظ کند یا خیر. به عبارت دیگر BTC برای ادامه روند صعودی خود حرکتش را از میانه این محدوده شروع کرده است، نه کف آن.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار و تحلیل آن توسط کردیبل کریپتو
نمودار قیمت بیت کوین به دلار و تحلیل آن توسط کردیبل کریپتو – منبع: پلتفرم اکس

کردیبل کریپتو با انتشار نمودار بالا اظهار داشت طبق پیش‌بینی‌های او قیمت بیت کوین باید به ۳۴٬۳۱۴ دلار یا همان کف محدوده می‌رسید، اما چنین اتفاقی رخ نداد و بعد از برخورد به نقطه میانی کانال افزایش یافت. طبق گفته‌های این تحلیلگر، اگر حجم معاملات BTC افزایش یابد و معامله‌گران تمایلی به فروش توکن‌های خود در سطوح فعلی نداشته باشند، قیمت بیت کوین باز هم رشد خواهد کرد.

مهم‌ترین سطوح بیت کوین در صورت آغاز روند نزولی

دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trade) یکی دیگر از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو، با اشاره به چگونگی شکل‌گیری کندل هفتگی BTC به نحوه بسته شدن قیمت در معاملات آتی بیت کوین در CME در ۳ نوامبر (۱۲ آبان) تاکید کرده است. در این تاریخ در تایم فریم ۱۵ دقیقه، یگ گپ تشکیل شده است. او با انتشار نمودار زیر اظهار داشت:

بیایید ببینیم آخر هفته بیت کوین این‌بار چگونه خواهد بود.

این را هر هفته می‌گویم؛ اما به یاد داشته باشید در طول یک روند قوی، احتمال ایجاد گپ CME و پر نشدن سریع آن خیلی بیشتر از زمانی است که بازار متلاطم بوده و با نوسانات نامنظمی مواجه می‌شود.

گپ CME بیت کوین
گپ CME بیت کوین – منبع: توییت دن کریپتو تریدز

به جز گپی که در نزدیکی ۲۰٬۰۰۰ دلار ایجاد شده است، تمام گپ‌های بالاتر CME تاکنون پر شده‌اند. گپ ۲۰٬۰۰۰ دلار یکی از مهم‌ترین دلایل تحلیلگرانی است که همچنان معتقدند قیمت BTC کاهش یافته و طی ماه‌های آینده به این محدوده بر می‌گردد.

معامله‌گر دیگری به اسم جل (Jelle) نیز به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰‌دوره‌ای بیت کوین اشاره کرده است که به‌عنوان حمایت آن در نمودار ۱ ساعته عمل می‌کند. او خاطرنشان کرده است:

بیت‌ کوین برای اولین بار در ۱۸ روز گذشته، میانگین متحرک ۲۰۰‌دوره‌ای خود را دوباره آزمایش کرده است. این در حالی است که ۱۸ روز قبل قیمت آن ۲۵٪ کم‌تر از قیمت فعلی بود.

میانگین‌های متحرک خود را به قیمت اسپات رسانده‌اند. آیا بیت کوین می‌تواند باز هم رشد کند؟

نمودار ۱ ساعته بیت کوین
نمودار ۱ ساعته بیت کوین – منبع: توییت جل

کریپتو تونی (Crypto Tony) هم به دنبال‌کنندگان خود در پلتفرم اکس گفته است:

اگر حمایت ۳۴٬۱۰۰ دلار از دست برود، من با یک معامله شورت پوزیشن لانگم را هج می‌کنم. چنین اتفاقی می‌تواند فرصت ورود خوبی را ایجاد کند. با این حال، تا وقتی که قیمت بیت کوین بالای ۳۳٬۰۰۰ دلار است، من موقعیت لانگم را حفظ می‌کنم.

نمودار ۲ ساعته BTC – منبع: توییت کریپتو تونی

بررسی الگوی کنج صعودی BTC

به نقل از کوین ادیشن، به نظر می‌رسد یک الگوی کنج صعودی در نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه به وجود آمده است که می‌تواند در هفته آینده این ارز دیجیتال را با یک روند نزولی مواجه کند و قیمت آن را به ۳۴٬۰۰۰ دلار برساند.

بیت کوین
نمودار روزانه BTC و الگوی کنج صعودی آن – منبع: TradingView

اگر فشار فروش بیت کوین ادامه داشته باشد، قیمت آن ممکن است به حمایت مهم ۳۱٬۴۰۰ دلار برسد و در صورت تداوم این روند نزولی، ممکن است تا ۲۸٬۷۶۰ دلار سقوط کند. با این حال، اگر کندل روزانه BTC در چند روز آینده بالای الگوی کنج صعودی بسته شود، این تحلیل نقض می‌شود. در این صورت BTC می‌تواند مقاومت ۳۶٬۹۰۰ دلار را به یک حمایت تبدیل کرده و با بستن کندل خود در بالای این ناحیه، تا ۴۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

علاوه بر این، معامله‌گران باید به تقاطع احتمالی شاخص مکدی (MACD) هم توجه داشته باشند که در صورت تلاقی این دو خط، می‌تواند نشان‌دهنده معکوس شدن روند بیت کوین باشد.

تحلیلگری به اسم مایند تریدر (Mind Trader) با اشاره به این موارد اظهار داشت:

پول بک تا ۳۳٬۷۳۰ دلار می‌توانست برای حرکت بعدی بیت کوین مفید باشد. BTC برای رسیدن به اهداف ۴۰٬۰۰۰ تا ۴۳٬۰۰۰ دلار ابتدا باید از ۳۶٬۱۷۰ دلار عبور کند. تاکنون بیت کوین تا ۳۳٬۷۳۰ کاهش نیافته است و تا زمانی که قیمت آن بالای این محدوده باشد، احتمال اینکه بتواند با عبور از ۳۶٬۱۷۰ دلار خود را به ۴۰٬۰۰۰ دلار برساند، افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه BTC
نمودار روزانه BTC – توییت مایند تریدر

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا