اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

هک ۳۰ میلیون دلاری بیت کوین کش سرآغاز مرگ تدریجی این ارز دیجیتال !

پس از آنکه یکی از سرمایه گذاران برجسته مدعی شد که به دلیل هک کیف پول، ۳۰ میلیون دلار بیت کوین کش از دست داده است، این ارز دیجیتال با بحث های شدیدی مواجه شده است.

در یکی از پست های ۲۲ فوریه سایت ردیت که اکنون حذف شده است، این سرمایه گذار که به نظر می‌رسد جاش جونز (Josh Jones) موسس دریم هاست (Dreamhost) می‌باشد، گفته است که حمله کننده ۱۵۰۰ بیت کوین به ارزش ۱۴.۴ میلیون را نیز سرقت کرده است.

سرقت ۴۵ میلیون دلار

این هک به صورت لو رفتن اطلاعات سیم کارت جونز بوده است. تاکنون جونز تایید نکرده است که این هک به روش تعویض سیم کارت انجام شده یا روش دیگری استفاده شده است.

در پستی که اکنون حذف شده است، جونز از ماینرهای بیت کوین کش درخواست کرده است که تراکنش های مورد نظر را تایید نکنند. وی نوشته بود:

این تراکنش ها فقط ۳ تاییدیه دریافت کرده اند. اگر ماینرها یا جامعه بتواند به نوعی کمک کند، من می‌توانم به کلیدهای خصوصی دست یابم. قطعا پاداش بزرگی برای کمک ارائه می‌دهم.

داوی وان (Dovey Wan) موسس صندوق ارز دیجیتال Primitive Ventures در خصوص این موضوع هشدار داد که تاثیر آن می‌تواند فراتر از جونز باشد.

وان در توییت های به هم پیوسته، پست حذف شده سایت ردیت را بازگو کرد و جونز را به دلیل نگهداری چنین مقدار زیادی ارز دیجیتال در کیف پولی که به راحتی از گوشی هوشمند قابل دسترسی است مورد انتقاد قرار داد. وی این حمله را بسیار بیرحمانه خواند.

داوی وان: اتفاق اخیر بیت کوین کش به مرگ آهسته آن منجر خواهد شد

وان در ادامه افزود که هکر، سرمایه های سرقت شده را تقسیم کرد. هدف او از این کار احتمالا پنهان کردن مبدأ کوین ها و میسر کردن فروش آنها در صرافی ها بوده است.

داوی وان نوشت خدا بیت کوین کش را رحمت کند. فقط دوبار خرج کردن می‌تواند این بیچاره را کمک کند. او در ادامه گفت که بیت کوین کش به عنوان ارز دیجیتال با تهدید جدی مواجه است. وان گفت:

این هک ۶۰,۰۰۰ بیت کوین کش، اختلاف بین راجر ور و جیهان وو، همه و همه به مرگ آهسته و تدریجی بیت کوین کش منجر خواهد شد.

طبق گزارش کوین تلگراف، بیت کوین کش در طول فعالیت خود شاهد چندین رویداد بحث برانگیز نظیر هاردفورک سال ۲۰۱۸ بوده است که منجر به ایجاد آلتکوین دیگری به اسم بیت کوین SV شد.

مشخص نیست که منظور داوی وان از اشاره به مشکلات بین دو فرد مهم بیت کوین کش، یعنی جیهان وو مدیر اجرایی بیت مین و راجر ور موسس Bitcoin.com چه مشکلاتی بوده است.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین کش واکنش آنچنانی به این هک نداشته است و فقط یک درصد کاهش یافته و به ۳۷۳ دلار رسیده است. از ابتدای سال تاکنون، قیمت این ارز دیجیتال رشد بیش از ۸۰ درصدی داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا