اخبار خارجی

سختی استخراج بیت کوین از مرز ۲۰ تریلیون عبور کرد

سختی استخراج بیت کوین برای هفتمین بار متوالی، پس از فرآیند تنظیم سختی این شبکه افزایش یافت و این معیار از میزان ۲۰ تریلیون فراتر رفت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، نودهای بیت کوین تنظیم مثبت دیگری را در سختی شبکه پشت سر گذاشتند. اما این معیار از زمان خروج ماینرها از چین چه مقدار افزایش یافته است؟

افزایش سختی استخراج بیت کوین

بر اساس داده‌های مرورگر بلاکچین بیت کوین، این شبکه در تاریخ ۱۸ اکتبر ساعت ۲۳:۲۵ شب به وقت UTC تغییر مثبت دیگری را در سختی شبکه خود داشته است.

سختی استخراج بیت کوین
افزایش سختی استخراج بیت کوین

اگرچه آخرین تغییر در سختی استخراج با ۰.۹۵٪ افزایش، کمترین درصد تغییرات از آگوست سال ۲۰۲۰ تاکنون است اما نکته قابل‌توجه این است که شبکه بیت کوین هفتمین تنظیم مثبت متوالی خود را پشت سر گذاشته است و برای اولین بار در پنج ماه گذشته، این معیار به سطح بالای ۲۰ تریلیون واحد بازگشته است.

هفت تنظیم مثبت در سختی استخراج اتفاقی بسیار نادر است و آخرین بار در اوایل سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹، یعنی زمانی که بازار در حال بهبود یافتن از زمستان کریپتو بود اتفاق افتاد.

ماینرها در مقابل سرکوب چین پیروز شدند

سختی استخراج بیت کوین به طور خودکار هر ۲۰۱۶ بلاک و به طور تقریبی هر دو هفته یک‌بار تنظیم می‌شود و هدف آن این است که زمان لازم برای استخراج بلاک‌ها، به مدت ۱۰ دقیقه باقی بماند.

زمانی که تعداد ماینرهای زیادی در شبکه به فعالیت بپردازند، سختی استخراج افزایش می‌یابد و زمانی که ماینرها از شبکه خارج می‌شوند، این معیار با افت روبه‌رو می‌شود.

به‌عنوان‌مثال، در طول سه‌ماهه دوم تا سوم سال جاری، زمانی که اکثر ماینرهای چینی تجهیزات استخراج خود را به خارج از چین منتقل کردند، سختی استخراج در کمتر از دو ماه با کاهش ۵۰٪ مواجه شد. با این حال، به نظر می‌رسد پس از هفت تنظیم مثبت، استخراج بیت کوین به طور کامل از این افت بزرگ بهبود پیدا کرده است.

به نظر شما افزایش سختی استخراج بیت کوین، چه تاثیری بر قیمت این رمز ارز دارد؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا