اخبار بیت کویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

کاهش قیمت بیت کوین پیش از جلسه فدرال رزرو؛ گپ CME پر شد

کاهش قیمت بیت کوین هم‌چنان ادامه دارد؛ سقوط قیمت ارز دیجیتال BTC به زیر سطح ۳۳٬۰۰۰ دلار باعث پر شدن گپ قبلی بازار CME شده است. در همین حال نشست روز سه‌شنبه فدرال رزرو و تصمیمات آنها برای تعیین نرخ بهره می‌تواند تاثیرات حیاتی بر روی بازار رمز ارزها داشته باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به کمترین سطح قیمت چند ماه اخیر رسید و هفته جاری با رفتار قیمتی قدیمی این رمزارز آغاز شد.

فشار فروش گسترده اخیر پس از آن شکل گرفت که گلدمن ساکس پیش بینی کرده بود فدرال رزرو آمریکا برای کنترل تورم، اقدامات سختگیرانه‌تری را منظور کند. همچنین تنش‌های به وجود آمده بین آمریکا و روسیه می‌تواند تاثیر بیشتری بر بازار خرسی کنونی داشته باشد. CNBC به نقل از متخصصان این بانک سرمایه‌گذاری در گزارشی عنوان کرده است کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) در هر نشستی سعی می‌کند اقداماتی را لحاظ کند تا بتواند بر تورم موجود تاثیری داشته باشد.

اکثر تحلیلگران پیش بینی کرده‌اند که اولین افزایش نرخ بهره در سال جاری در ماه مارس اعمال شود و به دنبال آن ۳ دوره دیگر در راه باشد. نشست ژانویه فدرال رزرو در روز سه‌شنبه برگزار می‌شود و گزارش طرح‌های مرتبط با نرخ بهره در روز چهارشنبه ساعت ۲۲:۳۰ منتشر می‌شود.

نوسان محدود قیمت بیت کوین پس از پر شدن گپ CME

گپ قیمت بیت کوین در بازار آتی CME
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ روزه

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو کاهش قیمت بیت کوین به ۳۲,۹۶۷ دلار را در صرافی بیت‌استمپ، قبل از آغاز به کار وال استریت را نشان می‌دهد.

این سطح بیانگر گپ معاملات آتی CME است که در ماه جولای ۲۰۲۱ (تیر ماه ۱۴۰۰) کنار گذاشته شد. در آن زمان، بیت کوین تقریبا توانست این گپ را پر کند اما اندکی مانده به آن، روند صعودی در پیش گرفت و طی چند دقیقه ۱۰۰۰ دلار افزایش قیمت یافت.

با توجه به نوسان قیمت مشخصی که وجود دارد، انتظارات برای آغاز معاملات بازار بورس آمریکا افزایش یافته است.

مایکل فن ده پپه در توییتر با اشاره به بسته شدن گپ CME، گفته است:

اکنون بیت کوین در حال مبارزه برای کسب قیمت ۳۴,۱۰۰ الی ۳۴,۴۰۰ دلار است. اگر این سطح قیمت به دست آید، احتمال دستیابی به قیمت ۳۸,۰۰۰ دلار وجود دارد. در حال حاضر، بیت کوین در محدوده قیمت مشخصی در نوسان است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین کمتر از ۳۴,۰۰۰ دلار است.

در نگاه کلی‌تر، به نظر می‌رسد رفتار سرمایه‌گذاران معطوف به نگرانی‌های مرتبط با فروشندگان کوتاه‌مدت است. طبق گفته آلیستر میلن (Alistair Milne) سرمایه‌گذار و کارآفرین معروف، مقدار موجودی بیت کوین که حداقل یک سال ثابت و بدون انتقال باقی مانده‌اند به سطحی رسیده است که در کاهش قیمت‌های گذشته بی‌سابقه است.

حتی در زمان کاهش قیمت بیت کوین در بازار نزولی سال ۲۰۱۸ که قیمت این رمزارز با کاهش بیش از ۸۰٪ به ۳۱۰۰ دلار رسید، هدف کنونی سرمایه‌گذاران بلندمدت قابل مشاهده بود.

اطلاعات موج‌های هودل از شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای گلس‌نود نیز حضور هولدرهای فعال را تایید کرده است.

نمودار موج های هودل بیت کوین
نمودار موج های هودل بیت کوین

هدف ۱۸۰۰ دلاری اتر

شرایط برای آلتکوین‌های برتر نامساعدتر است، به طوری که قیمت اتر با ۱۱٪ کاهش تقریبا به ۲۰۰۰ دلار رسیده است.

بزرگترین آلتکوین بازار در این سقوط تنها نبوده و ۱۰ آلتکوین برتر با کاهش قیمت همراه بوده‌اند. در صدر این رمزارزها، سولانا با ۱۸٪ کاهش قیمت قرار دارد.

به نظر پنتوشی (Pentoshi) تحلیلگر و معامله‌گر معروف، سطح قیمتی که باید مورد توجه قرار داد کمتر از سطح حمایتی ۲۰۰۰ دلار، یعنی بیش از ۶۰٪ کمتر از رکورد قیمت این رمزارز است.

پنتوشی در این خصوص گفته است:

به نظرم قیمت ۱۸۰۰ دلار، فرصت خرید خوبی است و هم‌چنان معتقدم قیمت اتر به این سطح می‌رسد. قیمت ۴۰ دلاری برای سولانا نیز می‌تواند هدف قابل دسترس و منطقی باشد.

نمودار کندل یک ساعته قیمت اتر
نمودار قیمت اتریوم؛ تایم فریم ۱ ساعت

منبع
cointelegraphcoindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا