اخبار بیت کوین

دامیننس بیت کوین به اوج ۳ سال اخیر خود رسید؛ چه خبر از آلت سیزن؟

همزمان با اصلاح بازار و کاهش شدید قیمت آلت کوین‌ها، دامیننس بیت کوین در بازار کریپتو به بالاترین سطح ۳ سال اخیر افزایش یافت و به ۵۶.۳٪ رسید. در همین حال، نگرانی‌هایی در رابطه با آلت سیزن و فاز صعودی آلت کوین‌ها مطرح شده است.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

رشد دامیننس بیت کوین

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین روز گذشته به شدت اصلاح شد و به زیر ۶۵٬۳۰۰ دلار سقوط کرد، اتفاقی که به لیکویید شدن حجم زیادی از پوزیشن‌های معاملاتی منجر شد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: TradingView

اما همزمان با بیت کوین، آلت کوین‌ها ریزش شدیدتری را تجربه کردند و بسیاری از ارزهای موجود در لیست ۲۰ رمزارز برتر بازار بیش از ۱۵٪ سقوط کاهش یافتند.

به دنبال ریزش شدید آلت کوین‌ها، سهم بیت کوین از بازار کریپتو به طور قابل توجهی افزایش یافت و دامیننس به بالاترین سطح خود از آپریل سال ۲۰۲۱ رسید.

بگسی (Bagsy)، معامله‌گر مطرح در توییتی در این باره نوشته است:

من معمولا به دامیننس بیت کوین نگاه نمی‌کنم اما این نمودار با توجه به اینکه هرروز آلت کوین‌های جدیدی به بازار وارد می‌شود واقعا چشمگیر است.

دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades)، دیگر تریدر معروف نیز با اشاره به افزایش تسلط بیت کوین بر بازار نوشت:

بله، بیت کوین ضربه چندانی متحمل نشد. آسیب واقعی به آلت کوین‌ها وارد شد که میلیاردها دلار سود باز را از بین برد و برخی از ارزها را تا ۵۰٪ کاهش داد.

نمودار دامیننس بیت کوین بر بازار کریپتو - منبع: TradingView
نمودار دامیننس بیت کوین بر بازار کریپتو – منبع: TradingView

چه خبر از آلت سیزن؟

برخلاف نگرانی‌های فعلی در رابطه با آلت سیزن، در بازارهای صعودی قبلی نیز در فازهای ابتدایی،‌ دامیننس بیت کوین رشد چشمگیری را تجربه کرده و پس از تثبیت قیمت برای مدتی طولانی، آلت کوین‌ها به یک باره عقب ماندگی خود را جبران کرده‌اند.

در سال ۲۰۲۴ تاکنون آلت کوین‌ها روند خوبی را تجربه کرده‌اند با این حال، این روند برای مدت طولانی ادامه نداشته و هنوز آلت سیزن به معنای واقعی اتفاق نیفتاده است. از طرفی، هنوز تعداد زیادی از آلت کوین‌ها فاصله بسیاری با اوج قیمتی خود دارند.

به باور تحلیلگران، ریزش اخیر هیچ چیزی را تغییر نداده و وقوع آلت سیزن همچنان محتمل است. مایکی بول کریپتو (Mikybull Crypto)، معامله‌گر مطرح در توییتی مدعی شد تغییر فاز بازار ممکن است به زودی اتفاق بیفتد. وی در این رابطه نوشته است:

مارکت کپ آلت کوین‌ها کاملا مطابق با آلت سیزن قبلی تغییر می‌کند. این آخرین ریزش پیش از افزایش شدید آلت کوین‌هاست که با کاهش دامیننس بیت کوین همراه خواهد شد.

مقایسه وضعیت فعلی بازار با اواخر سال ۲۰۲۰ - منبع: Mikybull Crypto/X
مقایسه وضعیت فعلی بازار با اواخر سال ۲۰۲۰ – منبع: Mikybull Crypto/X

در نمودار بالا، وضعیت فعلی دامیننس بیت کوین و مارکت کپ آلت کوین‌ها با اواخر سال ۲۰۲۰ مقایسه شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا