اخبار بیت کویناخبار عمومی

ETF بیت کوین را فراموش کنید، با ETN می توانید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید!

ETF بیت کوین در سال ۲۰۱۸ جریان های بسیاری در فضای ارز دیجیتال داشته است. محصول مشابه دیگری با نام اسناد قابل معامله در بورس ETN وجود دارد که از طریق آن سرمایه گذاران بازار آمریکا می‌توانند سرمایه بیشتری را به بازار بیت کوین اختصاص دهند.

اسناد قابل معامله در بورس (ETN) سوئد

تعداد ۹ شرکت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست صدور صندوق قابل معامله (ETF) در بازار بورس آمریکا را داده‌اند. ETF بیت کوین که توسط بورس CBOE و VanEck پیشنهاد شده، احتمالا بیشترین شانس تایید توسط SEC را در اوایل سال ۲۰۱۹ دارد.

صندوق های ETF ابزارهای قابل معامله عمومی در بازار سهام هستند که به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا دارایی ها و کالاها را با حساب های کارگزاری خود به فروش برسانند. از طریق ETF ها، سرمایه گذاران می‌توانند در بازار سهام بر روی کالاهایی مانند مس و طلا سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذارانی در بخش ارز دیجیتال مانند برایان کلی بنیانگذار BKCM و تام لی تحلیلگر فاندراست بیان کردند که معرفی ETF بیت کوین به بازارهای آمریکا، بازار ارز دیجیتال و بیت کوین را مشروع می‌کند و بخش ارز دیجیتال را برای گروهی از سرمایه گذاران که قبلا به دلیل مسائل قانونگذاری قادر نبودند بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کنند هموار خواهد کرد.

با این حال این امر صحت ندارد که در حال حاضر سرمایه گذاران نمی‌توانند در بازار مالی سنتی روی ارزهای دیجیتالی و بیت کوین به عنوان کلاس دارایی جدید، سرمایه گذاری کنند.

از اوایل سال گذشته، استفاده از اسناد قابل معامله در بورس (ETN) در سوئد برای بیت کوین، باعث افزایش چشمگیری در حجم معاملات آن شده است که این مقدار از حجم معاملات ۸۰ درصد از  ETF های آمریکا بیشتر است!

اریک بالچوناس، متخصص ETF در ماه دسامبر در توییتر گفت:

ETN بیت کوین سوئد اکنون بزرگتر از ETF است و از ۸۰٪ از ETF های ایالات متحده بیشتر معامله می‌شود. در حال حاضر ۷۰۰ میلیون دلار دارایی تحت سرمایه دارد و در این هفته ۲۲۰ میلیون دلار از این طریق معامله شد.

رایان رادلوف، مدیر عامل شرکت کوین شر (CoinShares) که بر عملیات ETN نظارت دارد، بیان کرد که گسترش ETN از سوئد به آمریکا، یک دستاورد فوق العاده برای بیت کوین است. وی افزود با توجه به شرایط فعلی در قانونگذاری آمریکا، این یک برد بزرگ برای بیت کوین است. هرکسی که در دلار سرمایه گذاری می‌کند، می تواند به این محصولات دسترسی داشته باشد، در حالی که قبلا آنها فقط با یورو یا کرون سوئد قابل دسترس بودند.

آیا ETN به خوبی ETF می‌باشد؟

مارک کوبان سرمایه گذار میلیاردر، صاحب تیم NBA دالاس، سال گذشته در مصاحبه ای گفت که او اولین سرمایه گذاری خود را در بیت کوین از طریق ETN  بیت کوین انجام داده است.

کوبان بیان کرد این امر واقعا جالب است زیرا دارایی های زیادی وجود دارد که ارزش آنها فقط براساس عرضه و تقاضا می‌باشد. در اکثر سهام ها ارزش ذاتی و حقیقی وجود ندارد زیرا شما حق مالکیت واقعی و حق رای در آنها را ندارید. شما فقط توانایی خرید و فروش این سهام را دارید. بیت کوین نیز به همین صورت است. ارزش آن براساس عرضه و تقاضاست. من مقداری بیت کوین از طریق ETN موجود در بورس سوئد خریدم.

در واقع ETN نقدینگی و توانایی مشابهی برای سرمایه گذاران در بازارهای آمریکا فراهم می کند تا آزادانه بر روی بیت کوین در بازار بورس سرمایه گذاری کنند.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا