اخبار بیت کوین

مایک نووگراتز به نقل از بلک راک: تا تایید اولین ETF اسپات بیت کوین ۶ ماه فاصله داریم

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) با استناد به منابع آگاه در شرکت‌های بلک راک (BlackRock) و اینوسکو (Invesco) مدعی شد اولین صندوق قابل معامله در بورس اسپات بیت کوین (ETF) آمریکا ممکن است قبل از فوریه ۲۰۲۴ توسط کمیسیون بورس تایید شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، نووگراتز روز گذشته در جلسه‌ گزارش درآمد سه ماهه دوم شرکت گلکسی دیجیتال با سهامداران، از زیان خالص ۴۶ میلیون دلاری خبر داد. وی در این جلسه خاطرنشان کرد تایید و راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین، تنها مسئله زمان است و به احتمال زیاد بالاخره با این صندوق قابل معامله بورسی موافقت خواهد شد. نووگراتز در این جلسه گفت:

این معامله‌ای بزرگ است و هر دو شرکت بلک راک و اینوسکو معتقدند این تنها مسئله زمان است و احتمالا تا ۶ ماه تایید خواهد شد. اگر قرار به پیش‌بینی باشد، احتمالا ۴ تا ۶ ماه دیگر کمیسیون بورس یک ETF اسپات را تایید خواهد کرد.

بخوانید: تکلیف ETF اسپات بیت کوین بلک راک کی مشخص می‌شود؟ این ۲ تاریخ را زیر نظر داشته باشید

گلکسی دیجیتال یکی از شرکت‌هایی است که در ماه ژوئن به همراه شرکت مدیریت دارایی اینوسکو درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین به کمیسیون بورس ارسال کرده است.

توییت etf بیت کوین
منبع: توییتر

نووگراتز در جلسه با سهامداران خاطرنشان کرد با توجه به اینکه هنوز کمیسیون بورس آمریکا در مورد ETFها اظهار نظر نکرده است، پیش‌بینی زمان دقیق تایید درخواست‌ها ممکن نیست. با این حال، وی معتقد است پس از تایید این درخواست‌ها، شرکت‌هایی مثل بلک راک و اینوسکو با چنگ و دندان برای جذب سرمایه‌گذاران و تسلط بر بازار تلاش خواهند کرد. وی در رابطه با رقابت شرکت‌های مختلف افزود:

ما قرار است مثل سگ و گربه پس از تایید شدن درخواست‌ها برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار بجنگیم.

کریس فرارو (Chris Ferraro)، مدیر هیئت رییسه شرکت گلکسی دیجیتال نیز در این جلسه خاطرنشان کرد کمیسیون بورس احتمالا یک ETF را تایید می‌کند تا اتهام «انسدادگرا بودن» را از خود دور کند. وی افزود:

من فکر می‌کنم کمیسیون بورس یکی از درخواست‌های ETF را تایید می‌کند و می‌گوید شما نمی‌توانید ما را ضد ارزهای دیجیتال خطاب کنید چون که ما یک ETF را تایید کردیم. امیدواریم پرونده ما تایید شود.

در همین حال، برخی از تحلیلگران معتقدند بسته به اینکه نتیجه پرونده شکایت شرکت گری اسکیل از کمیسیون بورس چه خواهد شد، ممکن است زودتر از این‌ها شاهد تایید و راه‌اندازی نخستین ETF اسپات بیت کوین در آمریکا باشیم.

گری اسکیل سال گذشته از کمیسیون بورس آمریکا به دلیل رد درخواست این شرکت برای تبدیل صندوق بیت کوین خود به یک ETF اسپات شکایت کرد. تحلیلگران معتقدند اگر کمیسیون بورس در این پرونده شکایت بخورد، احتمالا دیگر مقاومتی برای تایید همزمان همه یا تعدادی از درخواست‌های ETF نخواهد کرد.

توییت شکایت گری اسکیل از کمیسیون بورس
منبع:‌ توییتر

در همین حال، کتی وود (Cathie Wood)، مدیرعامل شرکت آرک اینوستمنت (ARK Investment) دو روز پیش در مصاحبه‌ای با بلومبرگ خاطرنشان کرد کمیسیون بورس ممکن است چند درخواست ETF را همزمان با یکدیگر تایید کند تا یک شرکت مزیت بیشتری نسبت به سایرین نداشته باشد.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، نتیجه درخواست راه‌اندازی ETF شرکت آرک اینوستمنت ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) مشخص خواهد شد. البته کمیسیون بورس می‌تواند دوباره تصمیم‌گیری در این رابطه را به تاخیر بیندازد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا