اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین به همراه اتریوم، کاردانو و سولانا امروز ۱ شهریور ۱۴۰۰

بیت کوین بزرگ‌ترین رمز ارز دنیا توانست امروز از مرز ۵۰،۰۰۰ دلار عبور کند. علاوه بر آن آلتکوین‌های مشهور نیز روند صعودی خوبی را تجربه کرده‌اند. در این پست به بررسی قیمت بیت کوین، اتریوم، کاردانو و سولانا می‌پردازیم.

تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰،۰۰۰ دلار، عزم خود را برای دستیابی به قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار جزم کرده‌اند.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین

اندیکاتور همگرایی/واگرایی میانگین متحرک (اندیکاتور MACD) بر اساس نمودار روزانه قیمت بیت کوین، روند صعودی را نشان می‌دهد. علاوه بر آن نمودار میانگین متحرک نمایی ۱۲ روزه بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۶ روزه قرار گرفته است که نظریه روند صعودی بازار را قوت می‌بخشد.

با توجه به شاخص قدرت نسبی (اندیکاتور RSI)، به طرز جالبی بیت کوین در محدوده خرید بیش از حد قرار نگرفته است. اندیکاتور RSI مقدار ۷۰ را نشان می‌دهد که این میزان عنوان می‌کند تریدرها فعلا برای ادامه مسیر فضای بیشتری در اختیار دارند.

تثبیت حمایت‌های بالاتر از قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار برای ادامه روند صعودی ضروری است. در حال حاضر تریدرها به هدف ۶۰،۰۰۰ چشم دوخته‌اند. این تارگت می‌تواند الگوی دو قله را تشکیل دهد. این الگو به شدت نزولی است و می‌تواند قیمت بیت کوین را به طرز چشم‌گیری کاهش دهد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، تایم‌فریم روزانه

توجه به این نکته نیز ضروری است که در حال حاضر بیت کوین در محدوده طمع شدید قرار دارد. شاخص ترس و طمع عدد ۷۹ را نشان می‌دهد که می‌تواند به معنی فومو (ترس جا ماندن از بازار) در بازار ارزهای دییجتال باشد. زمانیکه تریدرها طمع بورزند، بازار به یک اصلاح قیمت تمایل پیدا می‌کند. بنابراین برای ترید در این محدوده باید بسیار محتاطانه عمل شود. شایان ذکر است حمایت کلیدی بیت کوین در محدوده ۴۸،۰۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل نمودار قیمت اتریوم

اتریوم توانسته است به خوبی قیمت خود را بالاتر از سطح ۳۰۰۰ دلار حفظ کند. رمز ارز ETH توانست مقاومت‌های ۳،۲۰۰ و ۳،۲۵۰ را به خوبی پشت سر بگذارد. همچنین در نمودار ساعتی ETH/USD به وضوح شکست مقاومت خط روند نزولی در محدوده ۲،۲۴۰ دلار دیده می‌‌شود. در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

اتریوم در حال حاضر در حال آزمایش سطح ۱.۲۳۶ فیبوناچی (شروع از ۳،۳۱۲ تا کف ۳،۱۳۱ دلار) است. در این روند صعودی مقاومت اولیه در محدوده ۳،۳۵۵ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم، تایم‌فریم یک ساعت

عبور قیمت اتریوم از سطح ۳،۳۵۵ دلار می‌تواند به افزایش بیشتر آن منجر شود. مقاومت کلیدی بعدی در ۳،۴۲۰ دلار قرار دارد. افزایش بیشتر قیمت می‌تواند تا سطح ۳،۵۰۰ دلار نیز ادامه یابد.

از طرف دیگر اگر اتریوم نتواند روند صعودی را ادامه دهد اصلاح جدیدی به سمت قیمت‌های پایین‌تر رخ خواهد داد. حمایت کلیدی در حال حاضر در محدوده ۳۲۵۰ دلار شکل گرفته است. از دست رفتن این حمایت می‌تواند قیمت را به سمت سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته حرکت دهد. پس از آن حمایت‌های مهم دیگر در ۳،۲۰۰ و ۳،۱۲۰ دلار قرار دارند.

اندیکاتور MACD ساعتی اتریوم در محدوده روند صعودی و اندیکاتور RSI ساعتی آن بالاتر از ۶۰ قرار دارد.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو از زمانیکه رکورد قیمت خود را در هفته گذشته جابجا کرد، روند صعودی خود را از دست نداده است و به صورت مرتب این رکورد را بالاتر برده است.

بر اساس اندیکاتور MACD و RSI در کوتاه مدت نمودار قیمت کاردانو به شدت صعودی است. عبور کاردانو از ۳ دلار می‌تواند قیمت این رمز ارز را به سمت ۵ دلار هدایت کند.

صبح امروز قیمت کاردانو رکورد ۲.۸۵ دلار را ثبت کرد. تثبیت قیمت کاردانو بالاتر از سطح ۲.۸ دلاری می‌تواند ادامه روند صعودی را ضمانت کند. اگر سطح حمایت‌های بالاتری شکل بگیرد، خریداران بیشتری برای هدف ۵ دلاری وارد بازار ADA خواهند شد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو، تایم‌فریم روزانه

تحلیل قیمت سولانا

سولانا، رمز ارزی که در هفته گذشته سرو صدای زیادی به پا کرد، پس از آنکه به رکورد قیمت ۸۱.۲۵ دلاری دست پیدا کرد، شاهد وقفه‌ای در روند صعودی خود بوده است. سولانا، یکی از قوی‌ترین رقبای اتریوم به یکی از شبکه‌های مفید برای توسعه پلتفرم‌های دیفای و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) تبدیل شده است.

در زمان نگارش این خبر قیمت سولانا با ۲٪ کاهش به ۷۳.۷ دلار رسیده است. حمایت کلیدی رمز ارز SOL در محدوده ۷۰ دلار قرار دارد. سولانا برای ادامه روند صعودی باید بتواند حمایت سرمایه‌گذاران را به دست آورد. با تثبیت قیمت، فرصت خرید فراهم شده و ادامه روند صعودی میسر می‌شود.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا، تایم‌فریم روزانه

علیرغم آنکه سولانا امروز مانند سایر ارزهای برتر رشد قیمتی را تجربه نکرده است، به نظر می‌رسد SOL در دستان بازار صعودی قرار داشته باشد. به خصوص اگر شاخص مک‌دی (MACD) را مدنظر قرار بدهیم. با این حال اندیکاتور RSI محدوده خرید بیش از حد را نشان می‌دهد. به این معنی که در کوتاه مدت ممکن است اصلاح قیمت را شاهد باشیم. حمایت‌های ۷۰ و ۶۰ دلاری بسیار مهم هستند و می‌توانند از اصلاح بیشتر قیمت سولانا جلوگیری کنند.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیست.

نظر شما در خصوص رشد قیمت بیت کوین و سایر آلتکوین‌ها چیست؟ آیا روند صعودی ادامه خواهد داشت؟

منبع
coingapenewsbtc

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا