اخبار بیت کویناخبار عمومی

واکنش مثبت بانک چین به بیت کوین ؛ آیا شاهد افزایش قیمت ها خواهیم بود؟

تحلیل گران اعتقاد دارند موضع جدید بانک چین میتواند به افزایش قیمت بیت کوین کمک کند. بیت کوین این روزها تحت فشار فروش بیش از حد قرار گرفته است و سعی میکند خطوط حمایتی خود را حفظ کند. در زمان انتشار این خبر بیت کوین با حجم بازار ۱۷۰ میلیارد دلار و قیمت ۹۵۵۰ دلار معامله می شود.

بیت کوین که توانست در هفته گذشته تا ۱۱۰۰۰ دلار افزایش قیمت داشته باشد؛ به روند صعودی خود ادامه نداد و شروع به ریزش کرد. به گفته تحلیلگران این ریزش نشانه خوبی برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال در ادامه سال است. تحلیلگران معتقدند این ریزش تا زیر ۹۰۰۰ دلار نیز ادامه خواهد داشت و بعد از شکسته شده خط حمایت قبلی خود میتواند در روند صعودی خود خط مقاومت جدیدی را ثبت کند و به قیمت های بالاتر از رکورد قبلی خود در سال ۲۰۱۹ برسد.

اما در همین فشار؛ خبری منتشر شده است که به نظر تحلیلگران فاندامنتال این خبر مثبتی برای بیت کوین است. بانک چین راجع به بیت کوین اظهار نظر کرده است.

بیانیه جدید بانک چین در ارتباط با بیت کوین

طی سال های گذشته؛ دولت چین به طور رسمی اعلام کرده که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در این کشور غیرقانونی هستند و مشخص است که تنفر خاصی نسبت به این بازار دارد و حتی میتوان گفت از بیت کوین می ترسد.

اما بانک چین به تازگی بیانیه ای منتشر کرده است که در آن نحوه عملکرد شبکه بیت کوین را توضیح داده و دلیل نوسان داشتن این ارز دیجیتالی را شرح داده است و در نهایت گفته است چرا این ارز دیجیتالی ارزشمند است!

با وجود اینکه دلیل انتشار این بیانیه هنوز مشخص نیست و صحبت های تکمیلی در این باره توسط بانک چین ارائه نشده است؛ اما انتشار این بیانیه به خودی خود میتواند تغییر نگرش دولت چین نسبت به این ارز دیجیتالی را نشان دهد.

کشور چین با بیشترین کاربر در حوزه کریپتو بخصوص در بخش ماینینگ؛ میتواند تاثیر بزرگی در قیمت های بازار داشته باشد و موج صعودی جدیدی برای بیت کوین به همراه آورد.

دولت ها باید تصمیم خود را راجع به بیت کوین بگیرند!

این موضوع میتواند عدم توانایی دولت ها برای مقابله با بیت کوین را نشان دهد و به نظر می رسد با توجه به فشار های اخیر آمریکا و کشور های دیگری مانند کشور خودمان؛ ایران؛ دولت ها تصمیم دارند هرچه زودتر در ارتباط با ارزهای دیجیتال مواضع خود را مشخص کنند.

با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بودن بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزهای دیگر این بازار و نبود نهاد مرکزی برای نظارت روی آن؛ کار را برای کشورها سخت کرده است. از طرف دیگر؛ کاهش اعتماد به بانک ها و سیستم های سنتی در سطح جهانی؛ مردم را به سمت سیستم هایی که خودشان اداره کننده آن هستند سوق می دهد و شاید بتوان گفت همه این موارد به گسترش جامعه کریپتو و استفاده از آنها کمک میکند.

منبع
میهن بلاکچین

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا