اخبار خارجی

ریزش شدید قیمت اتریوم؛ قدم بعدی برای بیت کوین و اتریوم چیست؟

۴ روز قبل قیمت بیت کوین بیشتر از ۱۲,۰۰۰ دلار بود. هرچند بازار ارزهای دیجیتال مطابق با بازارهای جهانی پیش رفت و در حال حاضر بیت کوین در صدد حفظ قیمت خود بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار است.

اگر خبرهای بد از جانب بازارهای بورس و سرمایه کافی نیست باید بگوییم که فروش عمده توکن SUSHI از جانب موسس آن نیز دلیل دیگر کاهش قیمت بیت کوین است.

در حال حاضر کف قیمت روزانه بیت کوین ۹۸۵۰ دلار است که نسبت به روز قبل کاهش ۶۰۰ دلاری را نشان می‌دهد. ۹۸۵۰ دلار هم‌چنین کمترین قیمت ثبت شده بیت کوین از تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۲۰ است.

سطوح حمایتی و مقاومتی کوتاه‌مدت بیت کوین

سطح مهم و حیاتی ۱۰,۰۰۰ دلار است. به نظر می‌رسد که کندل امروز بیت کوین بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار ثبت شود.

اگر قیمت بیت کوین به کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار برسد، سطح حمایتی بعدی ۹۸۰۰ دلار خواهد بود. پس از آن، قیمت ۹۶۰۰ دلار خواهد بود که گپ CME نیز در این سطح قیمت قرار دارد.

اگر قیمت ۹۶۰۰ دلار حفظ نشود، سطح حمایتی بعدی می‌تواند ۹۴۰۰ دلار و پس از آن میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بر روی قیمت ۹۱۰۰ دلار باشد.

از طرف دیگر، به احتمال زیاد شاهد اصلاح شدید پس از این شرایط خواهیم بود. اولین سطح مقاومتی کنونی، میانگین متحرک ۱۰۰ روزه بر روی قیمت ۱۰,۲۵۰ دلار است. سطح مقاومتی بعدی ۱۰۵۰۰ دلار خواهد بود که رکورد قیمت سال ۲۰۲۰ قبل از ماه آگوست است.

سطوح مقاومتی بعدی ۱۰۸۰۰، ۱۱۰۰۰ و ۱۱,۱۰۰ دلار بر روی خط میانگین متحرک ۵۰ روزه است.

از لحاظ تکنیکال، اندیکاتور RSI نزدیک به سطح اشباع فروش است. هم‌چنین واگرایی صعودی در RSI چهار ساعته وجود دارد.

کاهش قیمت اخیر با حجم معاملات زیادی همراه بوده است. این شرایط برای خرس‌ها مطلوب است. حجم فروش عمده روز پنج‌شنبه بیشترین حجم فروش طی ۳۰ روز گذشته بوده است. بنابراین در کوتاه‌مدت ممکن است شاهد اصلاح موقتی باشیم. اما در میان‌مدت شرایط هم‌چنان نزولی است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

 

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین__ اتریوم
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

احتمال کاهش قیمت اتریوم پس از سقوط به ۳۱۵ دلار

تحلیلگران بیان کرده‌اند که احتمال ادامه روند نزولی اتریوم، حتی پس از سقوط بیش از ۳۰ درصدی طی ۴۸ ساعت گذشته وجود دارد.

یکی از تحلیلگران نمودار زیر را به اشتراک گذاشته است. این نمودار نشان می‌دهد که اتر روز گذشته سطح حمایتی مهم خود را از دست داده است. در آن مقطع وی توضیح داد که اگر اتریوم سطح حمایتی نشان داده شده در نمودار را از دست بدهد، کاهش قیمت به سمت ۲۹۰ دلار امکان‌پذیر است و در این قیمت، سطح حمایتی کلان شکل می‌گیرد.

سایر تحلیلگران، سطح قیمت ۲۹۰ دلار را همانند تحلیلگر قبلی در نظر نمی‌گیرند. یکی از معامله‌کنندگان خاطرنشان کرده است که در مقیاس کلان، سطح قیمت ۲۹۵ دلار همان سطحی است که باید حفظ کند تا در روند صعودی باقی بماند. وی گفت:

واقعیت این است که قیمت ۲۹۵ دلار، قوی‌ترین سطح حمایتی در بازه زمانی بیشتر از یک هفته است. این سطح قیمت، فرصت خوبی برای خرید است.

شرایطی که اتریوم پشت‌سر گذاشته است را می‌توان اینطور شرح داد. اتر هفته خوبی را گذراند و در روز چهارشنبه به قیمت ۴۸۷ دلار رسید که بالاترین سطح قیمت پس از تابستان سال ۲۰۱۸ بود. سپس همانند هواپیمای در حال سقوط که به دنبال سطح همواری می‌گردد، اتریوم نیز شروع به سقوط کرد. سرانجام اتریوم صبح امروز از ۳۸۵ دلار به ۳۳۰ دلار کاهش یافت که کمترین قیمت از اواخر ماه جولای تاکنون است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا