اخبار خارجی

آیا نوسانات یوان چین عامل بعدی افزایش قیمت بیت کوین است؟

از آنجایی که یوان چین در برابر دلار آمریکا به پایین ترین حد خود رسیده است، بیت کوین برای رسیدن به سطح قیمتی ۱۲۰۰۰ دلار دست و پنجه می زند و در حال نزدیک شدن به این قیمت می باشد.

این ارز دیجیتال برتر حدود ساعت ۱ بامداد به ۱۱۹۴۰ دلار رسید و طی ۲۴ ساعت توانست ۹ درصد افزایش قیمت یابد اما در حال حاضر با کاهش قیمت روبرو شده است  و با قیمت ۱۱,۷۴۴ معامله می شود و حدود ۱.۴ درصد کاهش یافته است.

جنگ ارز چین

چندین تحلیلگر افزایش اخیر قیمت بیت کوین را به دلیل نگرانی های اقتصاد کلان جهانی و به ویژه نوسانات یوان چین دانسته اند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط Refinitiv در وال استریت جرنال، یوان چین امروز از سطح بسیار مهم ۷ در برابر هر یک دلار عبور کرد.

دونالد ترامپ به این توسعه در توییتر خود واکنش نشان داد و چین را به دستکاری ارز محکوم کرد. وی حتی در توییتر خود به فدرال رزرو گفت که آیا به سخنان وی گوش می کنند یا خیر.

با وجود تمام این تنش ها، سرمایه گذاران چینی یوان خود را با بیت کوین تعویض می کنند زیرا اکثرا این ارز دیجیتال را به عنوان نقطه ای امن می ببینند که از نوسانات اقتصاد کلان در امان است.

ورود به منطقه امن

چارلز تورگنرن مدیرعامل شرکت Noble Alternative Investments بیان کرد بسیار مهم است این موضوع را درک کنیم که ما در حال ورود به منطقه امن و ایمن می باشیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد با وجود اینکه در مورد این موضوع بحث می کنیم که بیت کوین محدوده امنی است باید این واقعیت را که ارزهای دیجیتال در حال حاضر پر خطر می باشند نیز در نظر بگیریم.

وی مدعی شد که دارایی های که به عنوان پیشخوان در برابر ارزها در فعالیت می باشند به دارایی های محدوده امن تبدیل می شوند.

کریس کیشان (Chris Keshian)، مدیر سابق صندوق پوشش ریسک ارز دیجیتال نیز چنین نظری دارد و بیت کوین را به عنوان مانعی در برابر بی ثباتی بازار ارز جهانی می داند.

به همین ترتیب هر گونه کاهش یا نوسان در ارزهای بزرگ جهانی تریدرهای بزرگ را به سمت بیت کوین سوق می دهد.

وضعیت منحصربه‌فرد

اکبر سبحانی (Akbar Thobhani) مدیرعامل و موسس SFOX که در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت دارد در خصوص این موضوع اظهار نظر کرد که چگونه شرایط غیرقطعی اقتصاد کلان می‌تواند به عنوان مزیتی برای برترین ارز دیجیتال جهان عمل کند. لغزش های اخیر اقتصاد کلان مصادف شده است با افزایش قیمت بیت کوین و شاهد روند مشابهی هستیم.

سبحانی گفت:

اگرچه سایر ارزهای دیجیتال عملکرد خوبی داشته اند، اما به نظر می‌رسد بیت کوین از وضعیت منحصربه‌فردی در خصوص ذخیره ارزش، نظیر طلا برخوردار است که می‌تواند دلیل اصلی روند مثبت آن، با وجود اعلام تعرفه ۱۰ درصدی، پایین ترین قیمت یوان در ده سال اخیر و بازار نزولی جهانی کالاها باشد.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا