اخبار عمومی

بکت (Bakkt) اولین چراغ سبز را از مقامات قانونی دریافت کرد

طبق گزارشات قراردادهای آتی روزانه بیت کوین در حال دریافت تاییدیه از جانب مسئولان و مقامات می‌باشند. طبق گفته نشریه وال استریت جورنال این قراردادها، مورد انتظارترین قراردادهای آتی بیت کوین بوده اند که توسط بکت (Bakkt)، شرکت تابعه یا خواهر بورس بازار نیویورک (NYSE) عرضه شده اند.

قرارداد آتی بیت کوین که توسط بورس بین قاره ای (ICE) عرضه شده است اساسا برای سرمایه گذاران سازمانی است که نتوانسته اند وارد تب و همهمه سرمایه گذاری ارز دیجیتال شوند. حال که بکت (Bakkt) در حال دریافت تاییدیه از مقامات قانونی است، قراردادهای آتی نیز به دلیل تقاضای زیاد بیت کوین، پذیرش زیاد و همگانی را از سازمان ها دریافت خواهند کرد.

بکت (Bakkt) به طور دقیق با کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) کار می کند تا تاییدیه های مورد نیاز را دریافت کند. طبق زمانبندی ها این قرارداد باید در ۱۲ دسامبر عرضه می شد اما به اواخر ژانویه 2019 موکول شد. ICE در تاریخ 20 نوامبر در مورد زمانبندی دوباره این قرارداد اینگونه گفت:

ICE Futures قرارداد آتی روزانه بیت کوین بکت (Bakkt) را برای معاملات در تاریخ شنبه، 24 ژانویه 2019 با تایید قانونی لیست خواهد کرد. این زمانبندی جدید، زمان بیشتری را برای مشتریان قبل از شروع معاملات و انبار قراردادهای جدید فراهم خواهد کرد.

بکت (Bakkt) در توییتر خود نیز این خبر را اعلام کرد و گفت که اقدامات انجام نیافته ای در خصوص این محصول باقی مانده است و به همین دلیل تاریخ عرضه آن به تعویق می افتد.

تایید این محصول بکت را به اولین قرارداد آتی تبدیل می کند که به جای پرداخت با پول پرداخت ها را با ارز دیجیتال انجام خواهد داد. با این حال بسیاری از افراد سرشناس در جامعه بیت کوین امیدوارند که تصویب این قرارداد آتی موجب ایجاد روند صعودی برای بیت کوین شود.

الکس کروگر، اقتصادان و معامله کننده سرشناس در توییتر خود توییت بکت را بیان کرد:

با در نظر گرفتن میزان علاقه به بکت و اقدامات مورد نیاز برای سر و سامان دادن به امور آن، اکنون تاریخ ۲۴ ژانویه (۲۱ آذرماه) را برای عرضه در نظر خواهیم گرفت تا اطمینان حاصل کنیم که کاربران ما برای انجام معاملات در روز اول عرضه آن آماده باشند.

آدام بک، کریپتوگرفر و مدیر عامل بلاک استریم (Blockstream) از طریق توییت حمایت خود را نشان داد:

منتظرم تا روزی بکت (Bakkt) قرارداد آتی بیت کوین را به صورت فیزیکی ارائه دهد، بر روی پلتفرم معاملات الکترونیکی ICE معامله کند و برای دریافت و تصدی، به صورت فیزیکی در انبار بکت (Bakkt Warehouse) ارائه دهد.

یکی از کاربران در جواب به این توییت گفت:

از وقتی این محصول را دیدم بهش ایمان آوردم. قبل از این چندین بار به ما دروغ گفته شده است.

به نظر شما این قرارداد آتی تاییدیه قانونی را دریافت خواهد کرد؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا