اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

پس از هاوینگ بیت کوین ماینرها دیگر بزرگترین فروشنده این ارز نخواهند بود!

پس از هاوینگ، صرافی های ارز دیجیتال که بیت کوین های حاصل از کارمزد معاملات را می‌فروشند می‌توانند بزرگترین تهدید برای روند صعودی این ارز دیجیتال باشند زیرا ماینرها، بیت کوین کمتری کسب خواهند کرد.

پس از هاوینگ ۱۲ می، معامله کنندگان پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین کاهش یابد. طبق گفته یکی از تحلیلگران برجسته ارز دیجیتال، ممکن است فشار فروش از جانب صرافی های ارز دیجیتال به وجود بیاید.

ویلی وو (Willy Woo) موسس هایپرشیت (Hypersheet) گفته است که صرافی ها احتمالا به فروش ذخیره ارزهای دیجیتال حاصل از کارمزد معاملات خود بپردازند. معمولا، صرافی ها کارمزدهای معاملات را به صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کنند و به منظور جبران هزینه های خود به فروش آنها می‌پردازند.

با در نظر گرفتن اینکه بازار معاملات ارز دیجیتال در هر روز تقریبا ۱۲۰۰ بیت کوین معادل با ۱۱.۶ میلیون دلار کارمزد تولید می‌کند، این موضوع می‌تواند مانعی برای روند صعودی بیت کوین باشد.

فشار فروش از جانب صرافی های ارز دیجیتال می‌تواند بازیابی بیت کوین را با مشکل مواجه کند

پس از هاوینگ بیت کوین، میزان تولید بیت کوین توسط ماینرها نصف خواهد شد.

درآمد ماینر ها
درآمد ماینر ها

طبق تخمین های انجام شده توسط ویلی وو، درآمد روزانه ماینرها از ۱۸۰۰ به ۹۰۰ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

هنگامی که درآمد ماینرها نصف شود، عرصه ماینینگ تقریبا ۳۳ درصد بیت کوین کمتری نسبت به بازار معاملات ارز دیجیتال به دست خواهد آورد. بدین ترتیب، ریسک فروش عمده و سقوط قیمت پس از هاوینگ از جانب صرافی ها بیشتر از ماینرها است.

ویلی وو در این خصوص توضیح داد:

پس از هاوینگ ۲۰۲۰، ماینرها جایگاه خود به عنوان بزرگترین فروشنده بیت کوین را از دست خواهند داد و دوران صرافی های ارز دیجیتال به عنوان بزرگترین فروشنده بیت کوین شروع خواهد شد. به زودی بیشترین فشار فروش بر روی بیت کوین از جانب صرافی هایی خواهد بود که به فروش بیت کوین های حاصل از کارمزد تراکنش ها می‌پردازند.

افزایش معامله بیت کوین و کاهش درآمد ماینینگ
افزایش معامله بیت کوین و کاهش درآمد ماینینگ

وی تاکید کرد که اصطلاح “فشار فروش” اغلب به اشتباه در بازار ارز دیجیتال استفاده شده است. هنگامی که معامله کنندگان به خرید و فروش بیت کوین در بازار می‌پردازند، سفارشات با یکدیگر هماهنگ می‌شود. دسته بندی این معاملات به عنوان خرید یا فروش بسیار دشوار است.

وی خاطرنشان کرد که دو منبع اصلی فروش وجود دارند که بر بازار تاثیرگذار هستند: ماینرها و صرافی ها.

وو بیان کرد:

فقط دو فشار فروش هماهنگ نشده در بازار وجود دارد: ۱- ماینرهایی که عرضه را افزایش می‌دهند و بیت کوین به بازار می‌فروسند و مالیات پنهان از طریق تورم پولی هستند. ۲- صرافی هایی که از معامله کنندگان مالیات دریافت می‌کنند و بیت کوین به بازار می‌فروشند.

اما‌ بعضی از افراد اذعان می‌کنند که بازار تحت تاثیر فشار تبدیل کارمزد به پول معاملات است.

معامله کننده برجسته گفت این موضوع فشار فروش جدیدی بر بازار وارد نخواهد کرد

یکی از سرمایه گذاران شناخته شده بیت کوین به اسم I am Nomad بیان کرد که تمام صرافی های بزرگ ارز دیجیتال، درصد عمده ای از کارمزد خود را در بازار یا با استراتژی های بلندمدت می‌فروشند.

بازار ممکن است هم اکنون نیز تحت تأثیر تبدیل کارمزد به پول قرار گرفته باشد و این موضوع، احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن بازار را کاهش می‌دهد.

این سرمایه گذار گفت:

تمام صرافی های بزرگ ارز دیجیتال، درصد عمده ای از کارمزدهای خود را می‌فروشند. من این موضوع را می‌دانم زیرا در طرف خرید این معاملات قرار داشته ام. این موضوع باعث ایجاد فشار فروش جدید نمی‌شود و مثل همیشه خواهد بود.

اگر صرافی های ارز دیجیتال به تبدیل کارمزدهای خود به پول نقد ادامه دهند، بعید است که فشار سنگینی بر روند قیمت بیت کوین پس از هاوینگ وارد شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا