اخبار بیت کوین

روزشماری هاوینگ بیت کوین ؛ افزایش جستجوهای مرتبط با آن در چند هفته گذشته

به روز موعود برای هاوینگ بیت کوین نزدیک و نزدیک تر می‌شویم. در نتیجه، طبق اطلاعات گوگل ترندز (Google Trends) تعداد جستجوهای آنلاین هاوینگ بیت کوین طی چند هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است. اکثر افراد ساکن آمریکا، “شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین” و “نمودار قیمت هاوکینگ بیت کوین” را جستجو کرده اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در سراسر جهان نیز اکثر کاربران عبارت “پیش بینی قیمت هاوینگ بیت کوین” و هم چنین “هاوینگ ۲۰۲۰ بیت کوین” را جستجو کرده اند. این موضوع نشان می‌دهد که افراد بسیار زیادی در حال مشاهده چگونگی تحول عرصه ارزهای دیجیتال در قبل و بعد از هاوینگ می‌باشند.

با در نظر گرفتن اینکه بیت کوین مادر تمام ارزهای دیجیتال است، می‌توان گفت که اندیکاتورهای فاندامنتال این ارز دیجیتال تاثیر بسزایی بر بازار آلتکوین ها می‌گذارد، به طوری که روند آلتکوین های برتر دنباله روی روند بیت کوین می‌باشد. هرچند عرصه ارزهای دیجیتال به دلیل شیوع ویروس کرونا که باعث ریزش بازارهای سنتی نیز شده است، با ترس موجود دست و پنجه نرم می‌کند.

با نزدیک شدن به هاوینگ و حتی پس از آن، انتظار می‌رود که نوسان قیمت افزایش یابد. این موضوع به دلیل آن است که بازار ارزهای دیجیتال عمدتا توسط معاملات احتکاری کنترل می‌شود و ترس نیز یک عامل بسیار مهم در قیمت می‌باشد.

نظر تحلیلگران درباره هاوینگ بیت کوین

طبق گفته های جیمز تودارو (James Todaro) سرپرست بخش تحقیقاتی TradeBlock، قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش چشمگیری خواهد داشت. وی گفت:

پس از هاوینگ بیت کوین، هزینه تمام شده استخراج هر بیت کوین برای ماینرها از ۷۰۰۰ دلار به ۱۲,۰۰۰ الی ۱۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید. جای تعجبی ندارد اگر شاهد افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح گفته شده برسیم تا اقدامات ماینرها هم چنان برای آنها سودآور بماند.

یکی دیگر از تحلیلگران معروف توییتر به اسم PlanB گفته است:

برای حفظ قیمت ۷۰۰۰ دلار از ماه اکتبر ۲۰۱۷، طی ۲ سال و نیم گذشته و هر ماه تقریبا باید ۴۰۰ میلیون دلار وارد عرصه بیت کوین می‌شده است. پس از هاوینگ این مقدار به ۲۰۰ میلیون دلار در هر ماه کاهش خواهد یافت. اگر ورود ۴۰۰ میلیون دلار حفظ شود شاهد افزایش چشمگیر قیمت خواهیم بود.

هرچند طبق گفته چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya) موسس شرکت Social Capital، بیت کوین پس از هاوینگ یا از بین می‌رود یا با افزایش قیمت چشمگیری همراه خواهد شد. وی معتقد است که احتمال افزایش قیمت بیت کوین به چندین میلیون دلار ۵۰-۵۰ است.

آیا تعداد جستجوهای بسیار زیاد بر قیمت تاثیرگذار خواهد بود؟

با وجود افزایش جستجوها در گوگل، چندین احتمال را می‌توان در رابطه با بیت کوین برداشت کرد. احتمال اول این است که تمام افرادی که به جستجو می‌پردازند پول خود را برای خرید بیت کوین خرج نخواهند کرد. گفتنی است ورود سرمایه بیشتر منجر به افزایش ارزش بازار بیت کوین خواهد شد.

از طرف دیگر، از آنجایی که بازار ارز دیجیتال عمدتا توسط معاملات احتکاری کنترل می‌شود، افزایش جستجوهای مرتبط با هاوینگ می‌تواند باعث شود که سرمایه گذاران بیشتری به جمع آوری و انباشت این دارایی بپردازند. این موضوع نیز به افزایش قیمت می‌انجامد.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا