اخبار خارجی

ثبات نسبی هش ریت شبکه بیت کوین؛ ماینرها به قیمت بلند مدت بیت کوین اعتماد دارند

با کاهش قیمت بیت کوین به ۳۶۰۰ دلار، هش ریت شبکه بلاک چین بیت کوین تغییری نکرد. این موضوع می‌تواند بیانگر آن باشد که فارم های بزرگ ماینینگ در بحبوحه این کاهش قیمت تسلیم نشده اند و ممکن است نظریه مدیران اجرایی شناخته شده این صنعت درست باشد.

چه نظریه ای وجود دارد؟ آیا حفظ هش ریت بیت کوین یک عامل مثبت است؟

سرمایه گذاران شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال نظیر اری پائول (Ari Paul) مدیر ارشد سرمایه گذاری BlockTower Capital گفته اند که سرمایه گذاران تصمیمی به فروش بیت کوین کمتر از قیمت ۴۰۰۰ دلار اتخاذ نکرده اند.

نقد شدن ناگهانی میلیاردها دلار قرارداد خرید استقراضی در سراسر صرافی های ارز دیجیتال منجر به سقوط قیمت بیت کوین به ۳۶۰۰ دلار و کال مارجین شدن بسیاری از وضعیت های معاملاتی شد.

این موضوع ممکن است نشان دهد که بعید است بازیگرهای مهم در بازار ارز دیجیتال به فروش بیت کوین کمتر از قیمت ۴۰۰۰ دلار تسلیم شوند.

اعتقاد قوی دارندگان بزرگ بیت کوین نظیر برادران وینکلووس و مایکل نوگراتز نشان می‌دهد نهنگ هایی که دارایی خود را در کاهش قیمت به کانال ۳۰۰۰ دلار نفروخته اند، در کوتاه مدت تسلیم نخواهند شد.

گفته می‌شود که مراکز ماینینگ بسیار بزرگ ۱۲ ماه زودتر از هاوینگ ۲۰۲۰، هزینه های ماینینگ خود را کنار گذاشته و آماده شده اند. این موضوع می‌تواند مانع از فروش عمده ماینرهای بزرگ در ماه های آتی شود که این امر، فشار فروش چشمگیری بر بازار اعمال می‌کند.

ثبات نسبی هش ریت شبکه بیت کوین نیز نشان می‌دهد که ماینرها به روند بلندمدت قیمت بیت کوین اعتماد دارند.

آیا قیمت بیت کوین تا پایان سال می‌تواند بازیابی شود؟

اکثر فروش های عمده در بازار ارز دیجیتال به دلیل فروش عجولانه بازار بورس آمریکا و اروپا ناشی از ترس از شیوع ویروس کرونا بوده است.

این موضوع بدان معنا است که اگر بازار کالاهای آمریکا و اروپا در ماه های آتی با کاهش شیوع ویروس کرونا شروع به بازیابی کنند، علاقه به ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین نیز می‌تواند احیا شود.

اگرچه اعتماد به دولت آمریکا در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا از ابتدای ماه مارس به طور چشمگیری کاهش یافته است، اما پیشرفت های انجام شده توسط کشورهای چین، کره جنوبی و سنگاپور نشان داده است که ریشه کن کردن این ویروس امکان پذیر است.

بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan) استاد سابق دانشگاه استنفورد و محقق برجسته و دارای مقالات ارزشمند در زمینه ژنوم شناسی میکروبی و بالینی گفته است:

کشورهای چین، کره جنوبی، سنگاپور و تایوان نشان داده اند که ریشه کن کردن این ویروس و متوقف کردن شیوع آن، از آن چیزی که فکر می‌کردیم آسان تر است. اگرچه هدف ما نباید کاهش تعداد مبتلایان و تعداد کشته شده ها باشد، بلکه باید به طور کل این ویروس را از بین ببریم.

در چند ماه آتی، انتظار می‌رود ارتباط بین بیت کوین و بازار بورس آمریکا ادامه یابد و با پیشرفت های به دست آمده در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اروپا، احتمال بازیابی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ نیز وجود دارد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا