اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

افزایش سه برابری هش‌ریت بیت کوین؛ ماینرها به شبکه بازگشته‌اند

هش‌ریت شبکه بیت کوین به سطح اوایل ماه ژوئن بازیابی شده است. این موضوع گویای آن است که ماینرها پس از سرکوبی توسط دولت چین، به شبکه بازگشته‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس اطلاعات CryptoQuant هش‌ریت شبکه بیت کوین به بیش از ۱۵۰ اگزاهش در ثانیه رسیدن است.

در تاریخ ۲۴ آگوست، CryptoQuant گزارش داد که هش‌ریت شبکه بیت کوین به ۱۵۲ اگزاهش در ثانیه رسیده است که نسبت به کمترین مقدار خود در سال جاری معادل ۵۲ اگزاهش در ثانیه در تاریخ ۲۸ ژوئن تقریبا ۳ برابر افزایش یافته است.

هش‌ریت بیت کوین

بازیابی هش‌ریت بیت کوین بدان معنا است که این شبکه ایمن‌تر و حمله به آن دشوارتر شده است.

طبق اطلاعات Bitinfocharts، هش‌ریت بیت کوین در تاریخ ۱۳ می به رکورد ۱۹۷.۶ اگزاهش دست یافته بود. طی تقریبا ۶ هفته پس از این تاریخ، هش‌ریت شبکه بیش از ۶۵ درصد کاهش یافت زیرا ماینرهای چینی دستگاه‌های خود را به دلیل مهاجرت از این کشور خاموش کردند.

اکنون این معیار در حال نزدیک شدن به سطح اوایل ماه ژوئن است و اگر این روند ادامه یابد، ممکن است طی چند ماه آتی رکورد جدیدی نیز ثبت شود.

در اوایل ماه می، کوین تلگراف گزارش داد مدارک و شواهدی وجود دارد که هش‌ریت شبکه بیت کوین در حال خروج از کشور چین است. جزییات این موضوع هنوز در دسترس نیست زیرا نقشه ماینینگ دانشگاه کمبریج از ماه آوریل تاکنون به‌روزرسانی نشده است و در آن زمان نیز ۶۵ درصد هش‌ریت شبکه در کشور چین قرار داشت.

سنجش هش‌ریت با استفاده از استخرهای ماینینگ نیز دقیق نیست زیرا بسیاری از استخرها را ترکیبی از توان پردازشی تاسیسات بزرگ و ماینرهای سراسر جهان تشکیل می‌دهند که توان پردازشی خود را در اختیار شبکه قرار داده‌اند.

از آنجایی که هش‌ریت بیت کوین بازیابی شده است می‌توان گفت که مهاجرت و انتقال ماینرها نیز تقریبا به پایان رسیده است. این موضوع منجر به افزایش سختی شبکه شده است، به طوری که در آخرین تنظیم سختی شبکه در تاریخ ۱۳ آگوست شاهد رشد تقریبا ۷ درصدی این معیار بودیم. نزدیک شدن به تنظیم سختی بعدی به معنای هزینه محاسباتی بیشتر برای ماینرها است زیرا بخش زیادی از تجهیزات و ماینرهای چینی به شبکه بازگشته‌اند و آماده رقابت برای استخراج سریعتر بلاک‌ها هستند. تخمین زده می‌شود که طی تنظیم آتی، سختی شبکه ۱۲.۳۷ درصد افزایش یابد. 

در حالی که تجهیزات ماینرهای چینی در ماه‌های ژوئن و جولای خاموش بوده است، ماینرهای کشورهایی نظیر آمریکا به دلیل کاهش سختی شبکه توانستند سود بیشتری کسب کنند.

هفته جاری کوین تلگراف گزارش داده است که شرکت ماینینگ آمریکایی Riot Blockchain اعلام کرده است که درآمد آنها از ماینینگ طی سه ماهه دوم سال جاری رکوردشکنی کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا