اخبار خارجی

🔴قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار رسید؛ دلیل این افزایش چیست؟

روند صعودی و گاوی جدیدی باعث شد که امروز قیمت بیت کوین از ۹۲۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰ دلار برسد. تنها ۴ روز به هاوینگ یا نصف شدن پاداش بیت کوین نمانده است و این ارز دیجیتال برتر حال با استقبال خریداران مواجه شده است و قیمت آن وارد کانال ۱۰۰۰۰ دلار شد.

قیمت بیت کوین پس از اینکه در پنجشنبه سیاه با کاهش ۵۰ درصدی تا ۴۸۰۰ دلار ریزش داشت، حال تمام ضرر خود را جبران کرده است. قیمت این ارز دیجیتال برتر از ماه فوریه تا به حال ۱۰۰۰۰ دلار را تجربه نکرده بود.

این روند صعودی هم به علت نزدیک شدن به رویداد تاریخی هاوینگ و ایجاد فومو در بازار بیت کوین می باشد و هم اینکه پائول تودور جونز، فرد پیشگام در صنعت مدرن صندوق های پوشش ریسک آماده شرط بندی بر روی بیت کوین به عنوان مانعی در برابر تورم می باشد. طبق گزارش بلومبرگ، صندوق جهانی تودور حال به سرمایه گذاران خود اجازه می دهد که یک درصد تک رقمی از سرمایه خود را در قراردادهای آتی بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

جونز یکی از مدیران صندوق پوشش ریسک است که شرکت تودور را در سال ۱۹۸۰ و در سن ۲۵ سالگی تاسیس نمود. وی طی نامه ای که به مشتریان خود داشته است رویکرد خوشبینانه و گاوی خود نسبت به بیت کوین را مطرح کرده و به این موضوع اشاره کرده است که این ارز دیجیتال وی را به یاد طلا در دهه ۱۹۷۰ می اندازد. در آن زمان طلا در سال ۱۹۷۱ قیمت ۳۵ دلار برای هر اونس را داشت و در سال ۱۹۷۴ قیمت آن به ۱۸۰ دلار رسید.

وی به مشتریان خود گفت:

بهترین استراتژی سودآوری بیشتر این است که سوار بر تندروترین اسب باشید. اگر پیش بینی من را بخواهید، من بر روی بیت کوین شرط می بندم.

جونر به این موضوع اشاره کرده است که از ماه فوریه تا به حال، بانک های مرکزی ۳.۹ تریلیون دلار پول چاپ کرده اند. وی در این خصوص بیان کرده است: ما شاهد تورم پولی بزرگی هستیم.

این عامل موجب افزایش قیمت بیتکوین تا ۱۰۰۰۰ دلار شده است. البته باید این نکته را در نظر داشت که چنین افزایش قیمت های سریعی نمی توانند سطوح حمایتی قوی بسازند و معمولا قیمت با اصلاح مواجه می شود. سطح مقاومت بعدی که باید نظاره گر آن باشیم قیمت ۱۰۵۰۰ دلار است که به نظر همانند ماشه ای برای صعود قیمت بیت کوین عمل می کند.

قیمت آلتکوین ها

با افزایش قیمت بیت کوین آلتکوین ها نیز رشد قیمت را تجربه کردند. به طوری که اتر به قیمت ۲۱۳ دلار و XRP به قیمت ۰.۲۱ دلار رسید. طی این روند صعودی بیت کوین، آلتکوین ها افزایش چشمگیری را تجربه نکردند و به نظر می رسد علاقه به خرید و فروش بیت کوین بسیار بیشتر از آلتکوین هاست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا