اخبار خارجی

ارزش بازار بیت کوین در حال رسیدن به دومین بانک بزرگ آمریکاست

سرمایه تقریبی ذخیره شده در بیت کوین در حال حاضر با فاصله کم چند میلیارد دلاری از ارزش بازار بانک آمریکا قرار دارد. طبق داده‌های کوین تلگراف در زمان انتشار این مطلب،‌ این رمز ارز رشد چشمگیری داشته و حجم بازار بیت کوین در حال حاضر چیزی حدود ۲۱۷ میلیارد دلار است. این در حالی است که طبق گزارشات یاهو فایننس (Yahoo Finance) حجم بازار بانک آمریکا نزدیک به ۲۲۶ میلیارد دلار است.

حجم بازار بیت کوین و بانک مرکزی آمریکا

اگر چه قیمت بیت کوین نوسانات بسیار زیادی را تجربه می‌کند،‌ اما قیمت آن در سال ۲۰۲۰ به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و نسبت به مقایسه‌های انجام شده از نظر ارزش رشد زیادی داشته است. در ماه مارس و درست قبل از این که شیوع کووید ۱۹ تمام دنیا را تحت تاثیر قرار بدهد،‌ بانک مرکزی آمریکا،‌ اقتصاد آمریکا را با رسیدن به ۱۶۸ میلیارد دلار سرمایه تکان داد. در آن زمان حجم بازار بیت کوین چیزی حدود ۱۴۵ میلیارد دلار بود.

در ماه آوریل،‌ جف بزوس اعلام کرد که ثروت خالصش ۱۴۰ میلیارد دلار است و حجم بازار بیت کوین در آن زمان ۱۳۰ میلیارد دلار بود. روی کاغذ به نظر می‌رسید که بزوس می‌تواند تمامی بیت کوین در گردش را بخرد و کمی از سرمایه‌اش نیز برایش باقی بماند. با این حال،‌ خریدی با این حجم در دنیای واقعی احتمالا به خاطر فاکتورهایی مثل افزایش ارزش کوین‌ها یا نقد کردن آن، غیرممکن است. از آن زمان ثروت خالص بزوس به رقم ۱۹۳ میلیارد دلار رسیده است. با این حالِ،‌ ارزش بیت کوین به بیشتر از ۲۱۷ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

ارزش بیت کوین می‌تواند چشمگیر باشد

‌پیتر مک کورمک در پادکست What Bitcoin Did، به همراه بنیان گذار موسسه سرمایه گذاری مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) پیش بینی کرد که احتمالا روزی ارزش بازار بیت کوین در آینده به ۸۰ یا ۹۰ تریلیون دلار خواهد رسید. پومپلیانو اما مطمئن نبود که بیت کوین بتواند در دوران حیات خود به این حجم از بازار برسد. پومپلیانو که سال‌ها یکی از حامیان بیت کوین بوده،‌ بارها از بیت کوین به عنوان دارایی غیر وابسته با بازارهای اصلی نام برده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا