اخبار خارجی

بیت کوین پس از بحران اقتصادی بالغ‌تر می‌شود و ارزش بیشتری خواهد یافت!

دن مورهد (Dan Morehead) موسس و مدیرعامل شرکت پنترا کپیتال (Pantera Capital) پیش بینی کرده است که بیت کوین (Bitcoin) طی بحران اقتصادی سال ۲۰۲۰ به بلوغ خواهد رسید و طی ۱۲ ماه آتی به بالاترین قیمت خود دست پیدا خواهد یافت.

موسس صندوق پوشش ریسک ارز دیجیتال و بلاک چین پنترا کپیتال این پیش بینی را در نامه‌ای به سرمایه گذاران در خصوص ریزش ناشی از بحران اقتصادی حاصل از شیوع ویروس کرونا بیان کرده است.

رکود اقتصادی سنگین جهانی و بیت کوین

مورهد وضعیت وخیم اقتصادی را پیش بینی کرده و معتقد است که اقتصاد جهانی در آستانه ورود به اولین دوره رشد منفی خود قرار دارد. وی درباره اقتصاد آمریکا گفته است: اکنون من معتقدم که رکود آنی بسیار بزرگ‌تر از رکودهای پس از جنگ خواهد بود.

من ۳۵ سال در فراز و نشیب های اقتصاد کلان جهانی حضور داشته ام. این مورد مشابه با موارد دیگر نیست. این رکود قطعا گسترش اقتصاد جهانی را پایان خواهد داد. احتمال این موضوع وجود دارد که شاهد تاثیر اقتصادی به مراتب بزرگ‌تری نسبت به سقوط‌های اخیر اقتصادی در جهان باشیم. بیت کوین به تدریج بازیابی خواهد شد.

مورهد خاطرنشان کرد که بیت کوین ارتباط مستقیمی با ریزش اخیر بازار سهام و سایر بازارها دارد. هرچند در ادامه افزود که پس از یک یا دو ماه پس از سقوط بازار بورس، این ارتباط به تدریج کاهش خواهد یافت. وی در این خصوص بیان کرد:

اکنون ما معتقدیم که ارتباط قوی و کوتاه مدت با بازارهای دیگر به پایان رسیده است و این ارز دیجیتال به طور مستقل معامله خواهد شد.
وی بیت کوین را با اوراق قرضه مقایسه کرد که در زمان تنش های بازار، عملکرد خوبی دارند و پیش بینی کرد که بیت کوین به تدریج بازیابی خواهد شد و به رکورد قیمت جدیدی دست خواهد یافت. او گفت:

قیمت بیت کوین طی ۱۲ ماه آتی رکورد جدیدی ثبت خواهد کرد. این اتفاق طی یک شب رخ نخواهد داد. حدس من این است که ۲ الی ۳ ماه طول خواهد کشید تا سرمایه‌گذاران سازمانی به اصلاح مشکلات کنونی پورتفوی خود بپردازند. ۳ الی ۶ ماه دیگر نیز طول خواهد کشید که به تحقیق در خصوص فرصت‌های جدیدی نظیر بدهی شرکت‌های ورشکسته، شرایط ویژه، ارزهای دیجیتال و سایر موارد بپردازند. پس از شروع به سرمایه‌گذاری، این بازارها به تدریج رشد خواهند کرد.

مورهد قیمت مشخصی را پیش بینی نکرد، اما قبلا گفته بود که بیت کوین پتانسیل این را دارد تا طی چند سال آتی به قیمت ۳۵۶,۰۰۰ دلار برسد.

عملکرد پنترا در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال

پنترا کپیتال به عنوان اولین صندوق بیت کوین در آمریکا، توانست در دو دوره اول جذب سرمایه خود به ترتیب ۱۳ و ۲۵ میلیون دلار سرمایه به دست آورد.

اگرچه مورهد تایید کرده است که هیچ امری قطعی نیست، اما معتقد است که بحران اخیر باعث می‌شود بیت کوین جایگاه واقعی خود را به دست آورد و از ۱۱ سال ارز دیجیتال برتر بودن خود بهره ببرد.

او در پایان اضافه کرد:

بیت کوین در بحران اقتصادی به وجود آمد و در بحران اقتصادی نیز به بلوغ خواهد رسید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا