اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ کم شدن نقدینگی و خطر ریزش تا ۲۵,۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین پس از ناکامی در حفظ سطح ۲۷,۰۰۰ دلار امروز تا حوالی ۲۶,۵۰۰ دلار ریزش داشت. کاهش نقدینگی در بازار نهنگ‌ها را محتاط‌ کرده است و تحلیلگران در حال حاضر ریزش بیشتر قیمت را محتمل می‌دانند.

به گزارش کوین تلگراف، در حالی که بیت کوین (BTC) ظاهرا آماده است تا سطح ۲۷،۰۰۰ دلار را به عنوان سطح حمایت خود از دست بدهد، تحلیلگران به سطوح حمایتی که بعد از این اتفاق می‌تواند جلوی ریزش بیشتر قیمت را بگیرند اشاره می‌کنند.

نهنگ‌ها با نقدینگی پایینی مواجه هستند

قیمت بیت کوین در ۲ روز قبل چندین بار از مرز ۲۷۰۰۰ دلاری عبور کرده بود، به طوری که قیمت یک دامنه معاملاتی در تایم فریم‌های پایین‌تر شکل داده بود که امروز به سمت پایین شکسته شد.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

تریدر معروف بازار رمز ارز کریپتو تونی (Crypto Tony) روند اخیر قیمت را اینطور خلاصه کرد:


سه موج حرکتی (الیوت) به سمت مقاومت برای امتحان مجدد آن سطح داشتیم و یک ریجکت از ناحیه مقاومتی.

او افزود که تارگت بالقوه‌ای که باید در نظر داشته باشیم اکنون ریزش تا ۲۶،۴۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین.
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته. منبع: Crypto Tony/ توییتر

تحلیلگر دیگری با نام Daan Crypto Trades به معاملات فیوچرز در صرافی بای‌بیت اشاره کرده است:

در نمودار فیوچرز صرافی بای بیت (Bybit) می‌توان دید که افزایش موقت قیمت سفارشات خرید را فعال کرده است و پس از پر شدن آن‌ها قیمت اسپات شروع به ریزش پیدا می‌کند و از محدوده مد نظر گاوها برای خرید خارج می‌شود.

پلتفرم تحلیل بلاکچین متریال اندیکاتورز (Material Indicators) نیز به کمبود کلی نقدینگی در بازار اشاره کرد و ضمن تجزیه و تحلیل دفتر سفارشات صرافی بایننس اظهار داشت:

نقدینگی در هر دو سمت بازار (خرید و فروش) به قدری ناچیز است که نهنگ‌ها باید سفارش‌های بازار خود را به سفارشات کوچک‌تر تقسیم کنند تا خطر اسلیپیج را به حداقل برسانند یا منتظر افزایش نقدینگی در بازار بمانند. این نشان می‌دهد که تریدرهای با حجم معاملاتی بالا، فعالیت خود را به حداقل رسانده‌اند، دلیل آن هم شاید عدم وجود نقدینگی باشد که آنها را در معرض اسلیپیج (slippage) قرار می‌دهد.

محدوده معاملاتی فعلی که به عنوان یک ناحیه حمایتی/مقاومتی کلیدی از سال ۲۰۲۱ به بعد شناخته می‌شود، فعلا هیچ نشانه‌ای از شکسته شدن را نشان نمی‌دهد.

Titan of Crypto در یکی از تحلیل‌های بازار خود نوشت: «برای چند روز آینده، انتظار دارم قیمت‌ بین ۲۷.۲۰۰ تا ۲۶.۵۰۰ دلار در نوسان باشد.»

نمودار مشروح BTC/USD
نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Titan of Crypto/ Twitter

قیمت بیت کوین تا ۲۵،۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد؟


پلتفرم معاملاتی استوک مانی لیزارد (Stockmoney Lizards) در حالی که در بلندمدت دیدگاهی صعودی دارد، تارگت بالقوه ۲۵،۰۰۰ دلار را برای بیت کوین پیش‌بینی کرد.
این پلتفرم ضمن تایید الگوی سر و شانه در نمودار قیمت، میانگین متحرک ساده ۲۵ هفته‌ای (SMA۲۵) را نیز به عنوان یک سطح حمایت احتمالی مشخص کرد.

نمودار مشروح قیمت بیت کوین. منبع: Stockmoney Lizards/ توییتر
نمودار مشروح قیمت بیت کوین. منبع: Stockmoney Lizards/ توییتر

استوک مانی لیزارد ضمن اشاره به الگوهای مشابه در بازار سهام ایالات متحده در سال‌های گذشته گفت که این حرکات در نهایت منجر به شکست دامنه قیمت به سمت بالا شده است.
این منبع تحلیلی در ادامه بیان داشت که بیت کوین در حال تلاش برای آزمایش مجدد خط گردن این الگوی شناخته شده است.

مقایسه الگوی قیمتی فعلی بیت کوین با بازار سهام آمریکا منبع: توییتر
مقایسه الگوی قیمتی فعلی بیت کوین با بازار سهام آمریکا منبع: توییتر

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا