اخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیل‌گر جی‌پی مورگان: قیمت واقعی بیت کوین ۲۵۰۰۰ دلار است

تحلیل‌گران بانک جی‌پی مورگان بزرگ‌ترین بانک آمریکا معتقد هستند که قیمت کنونی بیت کوین دو برابر ارزش واقعی آن است و قیمت مناسب را برای آن ۲۵۰۰۰ دلار تخمین می‌زنند. در این تحلیل اخبار مربوط به سرمایه‌گذاری اخیر تسلا، خطرات تتر برای Bitcoin، ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) و آینده رمز ارزها مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بیت کوین بیش از حد گران است

این گزارش که در تاریخ ۱۸ فوریه منتشر شده است آخرین نظرات تحلیل‌گران بانک جی‌پی مورگان در مورد ارزهای دیجیتال، فناوری بلاکچین و امور مالی است. آنها معتقدند که بیت کوین یک نمایش جانبی از دنیای اقتصاد است و می‌گویند داستان اصلی در مورد اقتصاد دیجیتالی شده است. با این حال بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا به عنوان یک منبع ذخیره ارزش پابه‌پای طلا برای جایگاه خود می‌جنگد.

در این گزارش آمده است برای اینکه BTC بتواند به ارزش بازار طلا دست پیدا کند باید به قیمت ۱۴۶۰۰۰ دلار برسد. برای رسیدن به این هدف، سرمایه‌گذاران سازمانی باید شروع به خرید کنند و بازار را در دست بگیرند. در این گزارش آمده است:

با پررنگ شدن نقش جوانان هزاره جدید در دنیای اقتصاد، تقاضا بیت کوین و رقابت آن با طلا به عنوان یک ارز جایگزین ادامه می‌یابد. آنها طلای دیجیتال را به طلای سنتی ترجیح می‌دهند.

این تحلیل‌گران معتقدند که در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال BTC به شدت گران است و ارزش واقعی آن را حدود ۲۵۰۰۰ دلار تخمین می‌زنند که این مقدار نصف قیمت کنونی آن یعنی ۵۵۱۹۵ دلار است. قیمت لحظه‌ای بیت کوین را در اینجا ببینید. هزینه استخراج بیت کوین که حدود ۱۱۰۰۰ دلار است حد پایین این ارزش‌گذاری قرار دارد. در این گزارش نوشته شده:

در واقع می‌توان گفت که قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار بیت کوین را از لحاظ سرمایه ریسک با طلا همسان می‌سازد، می‌تواند به عنوان سطح بالای ارزش عادلانه آن در نظر گرفته شود، زیرا این قیمت، آغازگر روند صعودی بلندمدت بیت کوین است که ناشی از پذیرش سازمانی است.

تحلیل‌گران جی‌پی مورگان معتقدند که شرکت خودروسازی تسلا سرمایه‌گذاری خطرپذیری انجام داده است و اکثر شرکت‌های بزرگ نوسانات بیت کوین را بیش از اندازه می‌بینند و آنرا برای سرمایه‌گذاری مناسب نمی‌دانند.

حباب امروز، نوآوری فردا

در این خبر آمده است که فعلا زود است قضاوت کنیم آیا ارزهای دیجیتال حباب هستند و یا یک نوآوری محسوب می‌شوند. با این حال بیت کوین به عنوان یک دارایی، سریع‌ترین رشد و پذیرش قیمت را در طول تاریخ داشته است. طلای دهه ۷۰ و سهام ژاپنی‌ها در دهه ۸۰ و سهام شرکت‌های فناوری در دهه ۹۰ و… در مقابل ارزهای دیجیتال به چشم نمی‌آیند.

جالب است که بدانید بیشتر این موارد در ابتدای راهشان نیز به عنوان حباب شناخته می‌شدند. تحلیل‌گران می‌گویند:

چیزی که در یک دهه حباب نامیده می‌شود، ممکن است در دهه بعد از آن نوآوری به شمار آید.

همچنین در این گزارش به خطرات احتمالی تتر اشاره شده است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت BTC داشته باشد. تحلیل‌گران جی‌پی مورگان معتقدند که حجم معاملات بیت کوین بیش از اندازه به USDT وابسته است. بر اساس اطلاعات موسسه تحقیقاتی NYDIG حدود ۵۰٪ الی ۶۰٪ از معاملات Bitcoin با استفاده از تتر انجام می‌شود.

نقش تتر

بی‌اعتمادی به رمز ارز USDT منجر به شوک نقدینگی بزرگی خواهد شد که دسترسی به بزرگ‌ترین استخر عرضه و تقاضا را به خطر می‌اندازد.

شرکت تتر مدعی است که ارز USDT به نسبت یک به یک با دلار آمریکا و سایر دارایی‌ها پشتیبانی می‌شود. با این حال در این گزارش آمده است که این ادعا باید توسط ممیزی‌های مستقل بررسی و تایید شود.

منبع
zycrypto

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا