اخبار خارجی

مدیرعامل کوین بیس: بیت کوین قابل اعتمادتر از دلار آمریکا است

برایان آرمسترانگ،‌ مدیر عامل صرافی کوین بیس (Coinbase) باور دارد که بیت کوین برترین ارز دیجیتال از نظر حجم بازار است، حالا قابل اعتمادتر از دلار آمریکا شده است.

آرمسترانگ در مصاحبه‌ی جدیدش در پادکست Invest Like the Best اعلام کرد نگرانی‌ها در مورد آینده ذخیره‌های ارزی در جهان در حال افزایش است. این نگرانی‌ها در سایه افزایش محرک‌های اقتصادی و کاهش کمی ارز در بحران مالی ناشی از شیوع کرونا بیشتر احساس می‌شود:

اثر کوتاه مدت این اتفاق،‌ کاهش ارزش پول است،‌ اما اگر آن‌ها این محرک‌ها را نگه دارند و پول بیشتری چاپ کنند،‌ اثر بلندمدت آن می‌تواند افزایش هر چه بیشتر تورم باشد. افراد زیادی در جهان هستند که احساس ناخوشایندی به این اتفاقات دارند و می‌پرسند چه بر سر خزانه داری (Treasury) و ذخیره ارزی فدرال رزرو (Federal Reserve) می‌آید و آیا واقعا چنین اتفاقاتی قابل درک است؟

وی در مورد تصورات در مورد عدم کاهش ارزش پول‌ها گفت:

به نظر می‌رسد این مسئله بیش از حد خوشبینانه است. شما باید همه این پول‌ها را چاپ کنید تا بعد همه این‌ مشکلات به شکل نامعلومی درست بشود. من فکر می‌کنم مردم هم به دنبال سیستمی جایگزین هستند که بتوانند به آن اطمینان کنند و در دنیای ارزهای دیجیتال کسی توانایی بر هم زدن این اعتماد را ندارد. در آینده تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. کسی نمی‌تواند چیزی را در آن تغییر بدهد و تا همیشه هم همینطور خواهد ماند. مردم چنین سطحی از اعتماد را به دلار آمریکا ندارند.

آرمسترانگ همچنین در مورد گذشته کوین بیس توضیح گفت در ابتدا تصور می‌کرده که آلتکوین‌ها زودگذر هستند:

تعداد بسیار زیادی از مشتریان ما پیشمان می‌آیند و می‌گویند ما می‌خواهیم دارایی‌های دیگری را معامله کنیم. من امیدوارم این وضعیت برای مدتی کنار گذاشته شود اما اگر نتوانیم چیزی که مشتریانمان می‌خواهند را به آن‌ها بدهیم،‌ واضح است که شرکت ما قطعا شکست خواهد خورد. آن‌ها هم در نهایت به جای دیگری می‌روند تا به خواسته‌شان برسند.

کوین بیس اخیرا از ۳۰ دارایی دیجیتال برای معامله پیشتیبانی کرده است. آرمسترانگ می‌گوید صرافی آن‌ها این کار را با افزایش علاقه مشتریانشان به دیگر ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد. این شرکت در حال بررسی افزودن ۱۹ دارایی دیجیتال دیگر به مجموعه دارایی‌های پشتیبانی شده خودش است.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا