اخبار خارجی

بیت کوین فاصله چندانی با ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری ندارد

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از کریپتو پوتیتو در گزارش هفتگی درون‌زنجیره‌ای گلس‌نود شرکت تجزیه و تحلیل داده‌ها به بررسی هزینه‌‌‌های هولدرها و سرمایه‌گذاران پرداخته است. در این گزارش آمده است که در هفته جاری هولدرهای بلند‌مدت سود جزیی از بازار خارج کرده‌اند. اگرچه تاکنون به نظر نمی‌رسد حجم این کوین‌ها آنقدر قابل توجه باشد تا بتواند باعث متوقف شدن روند صعودی شود.

این گزارش همچنین اضافه می‌کند که سطح کلیدی ۵۳ هزار دلار باید شکسته شود تا بیت کوین به باشگاه ۱۲ صفری‌ها وارد شود. منظور از ۱۲ صفری رسیدن به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار است.

بیت کوین در زمین صرافی‌ها

یکی از معیارهایی که در هفته گذشته جلب توجه کرده است کاهش خروج سرمایه از صرافی‌های رمز ارز با شروع صعودی‌شدن بازار است. گلس نود در این باره نوشت:

این هفته شاهد جهش جزئی در میزان بیت کوین‌های هولد شده در صرافی‌ها بوده‌ایم که به دنبال ثابت ماندن یک ماهه موجودی کوین‌ها اتفاق افتاده است.

در ماه آگوست، موجودی صرافی‌ها به مقدار ۲.۵ میلیون بیت کوین یا ۱۳ درصد کل موجودی در گردش آن، ثابت مانده است. موجودی اتریوم نیز رکورد پایین‌ترین حد خود را با ۱۵ میلیون اتر در هفته گذشته به ثبت رساند.

در این گزارش آمده است که معیار جریان خالص صرافی‌ها، تعادل در جریان ورودی را نشان می‌دهد و برخی از تریدرها و سرمایه گذاران در حال دریافت سود و جمع آوری سرمایه با استفاده از قدرت بالای بازار هستند. میزان این جریان‌ها مشابه آن چیزی است که در بازار گاوی دسامبر ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱ دیده شد و و این موضوع نیز مورد انتظار بود.

نمودار زیر روند فروش کوین‌های قدیمی (منظور کوین‌هایی است که در ۶ ماه تا ۵ سال گذشته جابجا نشده باشند) را نشان می‌دهد. با توجه به این نمودارها متوجه می‌شویم که در هفته گذشته کوین‌های قدیمی‌تر که متعلق به سرمایه‌گذاران بلند مدت است فروش بیشتری را نسبت به قبل تجربه کرده‌اند. به این معنی که سرمایه‌گذاران بلند مدت و تریدرهای با تجربه بیت کوین که گرم و سرد نوسانات بازار را چشیده‌اند، در این مدت فروش کوین‌های خود را افزایش داده‌اند.

کسب سود توسط هولدرهای کوین‌های قدیمی یک بخش طبیعی در بازارهای گاوی است و در چرخه‌های قبلی نیز مشاهده شده است. این بدین معنا نیست که اصلاح عمده‌ای در راه است اما بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته کمی عقب نشینی کرده است.

تراکنش‌های خرج شده بیت کوین

چشم انداز قیمت بیت کوین

بر اساس اطلاعات Tradingview قیمت بیت کوین در زمان انتشار این خبر ۴۹۷۳۹ دلار گزارش شده است. قیمت پس از رسیدن به بالاترین میزان خود در ۱۵ هفته یعنی ۵۰۶۲۰ دلار، حدود ۱.۴ درصد عقب نشینی داشته است.

با این حال روند حرکت کلی هنوز صعودی است و یک تقاطع طلایی در بازه زمانی روزانه در حال نزدیک شدن است. برای اوایل ماه سپتامبر انتظار می‌رود که این روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد. هم اکنون سطح مقاومت ۵۴ هزار دلاری وجود دارد و سطح حمایت در میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که کمی بیش از ۴۶ هزار دلار است، قرار گرفته است.

به نظر شما آیا بیت کوین می‌تواند به ارزش بازار یک تریلیون دلاری دست پیدا کند؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا