اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ نشانه‌های خرسی در بازار معاملات آپشن

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین بالاتر از ۳۸٬۵۰۰ دلار، توان کافی برای افزایش بیشتر ندارد. با وجود این در صورت نزولی شدن روند، سطوح حمایتی قوی‌ در اختیار داریم. از طرف دیگر از بازار معاملات آپشن بیت کوین نشانه‌های خرسی دریافت می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از newsbtc، افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح مقاومتی ۳۸,۸۰۰ دلار ادامه یافت. بیت کوین اکنون در صدد حفظ قیمت ۳۹,۲۰۰ دلار بوده و ممکن است اندکی کاهش یابد.

قیمت بیت کوین افزایش قیمت جدیدی را آغاز کرده و توانسته است از سطح مقاومتی ۳۸,۵۰۰ دلار عبور کند. قیمت این رمزارز اکنون بیشتر از ۳۸,۰۰۰ دلار و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. خط روند صعودی مهمی با سطح حمایتی ۳۷,۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی قیمت بیت کوین در حال شکل‌گیری است. اگر قیمت بیت کوین بالاتر از سطح حمایتی ۳۷,۵۰۰ دلار باقی بماند می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای بیت کوین روی لینک کلیک کنید.

قیمت بیت کوین کمتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶٪ در افزایش قیمت اخیر از ۳۶,۶۶۵ به ۳۹,۲۹۰ دلار بوده است. هرچند قیمت کنونی آن بالاتر از ۳۸,۰۰۰ دلار و بیشتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است.

قیمت بیت کوین فیبوناچی
برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.

از طرف دیگر، سطح مقاومتی اولیه نزدیک به ۳۸,۸۰۰ دلار است. اولین سطح مقاومتی مهم نزدیک به ۳۹,۲۰۰ دلار است. عبور از سطح مقاومتی ۳۹,۲۰۰ دلار می‌تواند قیمت را به سمت سطح مقاومتی ۴۰,۰۰۰ دلار پیش ببرد. رشد بیشتر قیمت می‌تواند شرایط را برای افزایش چشمگیر در روزهای آتی فراهم سازد. سطح مقاومتی مهم بعد از ۴۰,۰۰۰ دلار می‌تواند نزدیک به ۴۱,۲۰۰ دلار باشد

افت قیمت بیت کوین شدید نخواهد بود؟

اگر قیمت بیت کوین نتواند به بالای ۳۹٬۲۰۰ دلار افزایش یابد، ممکن است یک حرکت اصلاح نزولی را آغاز کند. در صورت آغاز این حرکت نزولی اولین حمایت نزدیک به منطقه ۳۸٬۵۰۰ دلار است.

اولین سطح حمایتی نزدیک به ۳۸,۰۰۰ دلار است. این سطح حمایتی نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ افزایش قیمت اخیر از ۳۶,۶۶۵ به ۳۹,۲۹۰ دلار است. سطح حمایتی اصلی نزدیک به خط روند و قیمت ۳۷,۵۰۰ دلار است. عبور از سطح حمایتی ۳۷,۵۰۰ دلار ممکن است به کاهش قیمت شدیدی در کوتاه‌مدت منجر شود.

خلاصه وضعیت شاخص‌های تکنیکال:

  • MACD ساعتی: اندیکاتور MACD با کاهش سرعت در محدوده صعودی همراه است
  • RSI ساعتی: هم‌چنان بالاتر از ۵۰ قرار دارد.
  • سطوح حمایتی اصلی: ۳۸٬۰۰۰ دلار و سپس ۳۷٬۵۰۰ دلار.
  • سطوح مقاومت اصلی: ۳۸٬۸۰۰ دلار، ۳۹٬۲۰۰ دلار و ۴۰٬۰۰۰ دلار.

نشانه‌های خرسی در بازار معاملات آپشن

مؤسسه تحقیقاتی آرکین (Arcane Research)، در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، اشاره می‌کند که معامله‌گران آپشن‌های بیت‌کوین «خرسی، اما مردد» هستند. به دنبال رکود بیت‌کوین در ماه‌های دسامبر و ژانویه (آذر و دی)، این شرکت ادعا می‌کند که سرمایه گذاران از زمان سقوط قیمت در ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰)، یعنی زمانی که قیمت بیت‌کوین از بالاترین رکورد آن یعنی ۶۴٬۰۰۰ دلار به ۳۰٬۰۰۰ دلار کاهش یافت، تا این حد در مورد چشم انداز دراز مدت بیت کوین خرسی نبوده‌اند.

این گزارش برای رسیدن به این نتیجه بر نوسانات ضمنی (implied volatility) تکیه دارد، که محدوده‌ای را برای حرکت قیمت سهام یا یک ارز دیجیتال پیش‌بینی می‌کند. این شاخص در حال حاضر به پایین‌ترین درصد خود از می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) رسیده است.

منبع
newsbtcdecrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا