مقالات عمومی

بیت کوین در تاریخ ۱۴ بهمن رکورد شکنی کرد!

بیت کوین ، امروز در تاریخ ۱۴ بهمن، به طور رسمی رکورد طولانی ترین بازار خرسی و نزولی خود را بعد از ۱۰ سال شکست. اما دنیای ارزهای دیجیتال و بلاکچین، در هیچ زمانی بهتر و پویا تر از امروز نبوده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بازار خرسی بیت کوین

سلطان بازار ارزهای دیجیتال، امروز بلندترین دوران بازار خرسی خود را رد کرد و این اتفاق به معنی رخ دادن سومین سیکل نزولی بیت کوین در عمر ۱۰ ساله خود است. دومین سیکل که تا امروز، طولانی ترین زمان نزولی بیت کوین محسوب می شد، در بازه زمانی بین دسامبر ۲۰۱۳ تا ژانویه ۲۰۱۵ اتفاق افتاده بود که ۱۳ ماه طول کشید.

و حالا سیکل سوم که مدت زمان بیشتری ادامه یافت، از اواسط دسامبر ۲۰۱۷ که بیت کوین ۲۰هزار دلار بود تا امروز که با قیمت ۳۵۰۰ دلار مبادله می شود ادامه داشته است. در این ۴۱۱ روز که بیت کوین روند نزولی را طی کرده است، کمترین قیمت این ارز ۳۱۵۰ دلار بوده است.

و حالا به نظر می رسد بیت کوین با گذر از رکورد قبلی خود، ممکن است کاهش قیمت و بازار خرسی شدیدتری را نیز تجربه کند. با در نظر گرفتن این موضوع که بیت کوین از بالاترین قیمت خود حدود ۸۲ درصد کاهش را تجربه کرده است، ممکن است به کف قیمتی ۲۰۰۰، ۱۷۰۰ دلار و حتی ۱۰۰۰ دلار نیز برسد.

در مدت زمان نزولی، اخبار خوب و بد زیادی برای بیت کوین منتشر شد و برخی به صورت مقطعی توانستند قیمت این ارز را افزایش دهند اما قدرت بازار خرسی غلبه کرد و باز هم بیت کوین به حالت نزولی خود بازگشت. حالا یکی از بزرگترین امیدها برای افزایش قیمت بیت کوین، در سال ۲۰۲۰ است که با نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین بتواند دوباره سقف قیمتی خود را بشکند. البته تاریخ این ارز نشان داده است که سال ۲۰۱۹ میتواند رشد نسبی داشته باشد.

این بار با گذشته تفاوت دارد!

اما مهمترین نکته در این سیکل نزولی که تفاوت زیادی با دفعات قبلی دارد، توسعه و گسترش زیرساخت شبکه بیت کوین و بهبود مشکلاتی مانند مقیاس پذیری است.

شبکه لایتنینگ که برای حل مشکل مقیاس پذیری طراحی شد، روند خوبی را پیش گرفته است و در حال حاضر، شبکه آن به ظرفیت ۶۲۹ بیت کوین و ۵۸۴۸ نود (گره) رسیده است. این لایه قرار است در سال ۲۰۱۹ آپدیت های زیادی را بیرون بدهد و روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

حرکت اقتصادی بین المللی بین کشورها (مانند قانون گذاری کشور ایران و ژاپن و …)، افزایش دستگاه های ATM برای بیت کوین در اقصی نقاط جهان و بسیاری دیگر از فاکتورها، کمک به شناخت هرچه بیشتر این ارز دیجیتال در بین عموم مردم خواهد کرد.

از طرف دیگر صندوق های بورس ETF بیت کوین و Bakkt که از سال ۲۰۱۸ برای گرفتن تایید از SEC اقدام کردند، با گرفتن مجوز و شروع فعالیت می توانند سرمایه گذاران بزرگ و بیشتری را وارد این حوزه کنند که این موضوع هم می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

منبع
coinpage

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا