اخبار خارجی

اصلاح بازار؛ ارزش بازار بیت کوین بار دیگر به زیر ۱ تریلیون دلار رسید

در ۷ روز گذشته بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار سرمایه از بازار بیت کوین خارج شده است. با قرمز شدن مجدد کندل روزانه Bitcoin ارزش بازار اولین رمز ارز جهان به زیر ۱ تریلیون دلار آمده است.

سومین اصلاح بزرگ در مسیر روند صعودی کنونی در حال شکل‌گیری است و تا این لحظه بیش از ۱۳٪ از بالاترین قیمت ثبت شده بیت کوین به میزان ۶۱,۷۱۲ دلار در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹ فاصله گرفته است.

بر اساس اطلاعات وبسایت CoinGecko ارزش بازار بیت کوین نسبت به پنجشنبه گذشته ۱۴۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. در زمان نگارش این خبر قیمت لحظه‌ای بیت کوین معادل ۵۲,۲۷۴ دلار است و ارزش بازار بزرگ‌ترین رمز ارز بازار حدود ۹۷۵ میلیارد دلار است.

این اصلاح تنها چند روز بعد از پیش‌بینی تحلیل‌گر مشهور ویلی وو صورت گرفت. او پیش‌بینی کرده بود که ارزش کلی بازار بیت کوین دیگر هیچگاه به این سطح باز نمی‌گردد. ویلو وو در اینباره گفت:

سطح ۱ تریلیون دلاری بازار توسط سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود. به نظر من احتمال اینکه سطح زیر ۱ تریلیون دلار را دوباره تجربه کنیم بسیار ناچیز است.

برای اولین بار در تاریخ ارزش بازار بیت کوین در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۲۱ ( اول اسفند ۹۹) به ۱ تریلیون دلار رسید. اما به سرعت طی چند روز بعد از آن به زیر این سطح سقوط کرد. بیت کوین توانست برای بار دوم در تاریخ ۹ مارس (۱۹ اسفند) به این سطح دست پیدا کند و تا امروز و قبل از اصلاح کنونی، بالای ۱ تریلیون دلار باقی بماند.

بر اساس اطلاهات سایت CoinGecko ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر معادل ۱.۶۵ تریلیون دلار است که نسبت به روز دوشنبه ۱۸۰ میلیارد دلار معادل ۹.۸ ٪ کاهش پیدا کرده است.

به گفته تحلیل‌گر مشهور جاش راجر، یکی از عوامل اصلاح بازار، سیو سود توسط تریدرها است. او معتقد است که سود کسب شده تا زمانیکه در بانک ذخیره نشود سیو سود محسوب نمی‌شود.

او در ادامه به مایکل سیلور مدیر عامل مایکرو استراتژی اشاره کرد. او گفت:

طوری وانمود نکنید که گویا سیلور سیو سود نمی‌کند؛ چون او نیز همانند سایر مدیران این کار را انجام می‌دهد. بعد از آن در قیمت‌های پایین‌تر مجددا خرید خواهند کرد.

به گزارش Cointelegraph سیگنال‌های دیگری نیز از ادامه روند ریزشی خبر می‌دهند. سایت تحلیلی گلس‌نود با استفاده از شاخص‌های آماری که نسبت هولدرهای بلند مدت را به قیمت بیت کوین می‌سنجد معتقد است که شرایط کنونی به نیمه دوم روند صعودی شباهت دارد. سایت تحلیلی کریپتوکوانت نیز با توجه به جریان ورودی و خروجی بیت کوین به صرافی‌ها پیش‌بینی کرده است که با توجه با عرضه و تقاضای موجود در بازار، زمان زیادی لازم است تا مجددا بازار گرم شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا