اخبار خارجی

کاهش قیمت بیت کوین تا ۸۷۰۰ دلار؛ بررسی ۳ عامل محرک قیمت این ارز دیجیتال

هفته گذشته نیز هفته آشفته ای برای معامله کنندگان بازار بورس بود. میانگین صنعتی داو جونز یک درصد کاهش یافت و S&P 500 نیز با کاهش ۱.۷ درصدی مواجه شد. این اعداد هم چنین شامل نوسان چشمگیر نمی‌باشد. در این بین بیت کوین به مسیر خود ادامه می‌دهد. اگرچه این ارز دیجیتال امروز با کاهش ۴ درصدی وارد محدوده ۸۷۰۰ دلاری شده است اما در این مدت زمان کاهش قیمت بیت کوین تقریبا نسبی بوده و یا جبران شده است.

فدرال رزرو با کاهش اضطراری نرخ بهره وارد این موضوع شده است، اما این دستاوردهای زودگذر نیز سریعا از دست رفتند. با وجود چنین نوسان شدیدی، معامله کنندگان بیش از هر زمان دیگری نگران شده اند.

ثبات قیمت بیت کوین

اگرچه بازار بورس طی هفته گذشته شاهد نوسان شدید بوده است، اما قیمت بیت کوین نسبتا ثابت مانده است. در واقع، کاهش قیمت هفته های گذشته، بیت کوین اندکی شاهد افزایش قیمت بود سپس قیمت آن ثابت ماند.

این ثبات قیمت همراه با حجم نسبتا کم معاملات همراه بود. حجم کم معاملات، سیگنالی است که معامله کنندگان تمایلی به تغییر وضعیت های معاملاتی خود ندارند. این موضوع می‌تواند بیانگر آن باشد که وضعیت های خرید که پس از روند نزولی بازار ایجاد شده اند، در این هفته نیز حفظ می‌شوند.

ثبات قیمت بیت کوین نشان می‌دهد معامله کنندگان معتقدند که بیت کوین دارای پتانسیل های یک دارایی امن است. اگرچه فروش های عمده هفته گذشته ممکن است بیانگر نکته دیگری باشد، اما ثبات نسببی قیمت بیت کوین وعده امن بودن این دارایی را می‌دهد.

سه نشانه مثبت

به علاوه، سه اندیکاتور عرضه شده در هفته جاری می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شوند. اندیکاتور اول کاهش سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا به کمترین رکورد خود یعنی ۰.۶۶۷ درصد است. چنین کاهش چشمگیری بیانگر ترس بازار است.

اندیکاتور دوم کاهش نرخ رهن به کمترین مقدار خود در طول تاریخ یعنی ۳.۲۹ درصد است. به علاوه، درخواست های جدید رهن ۱۰ درصد افزایش یافته است. هرچند تعداد خریداران خانه لزوما نشان دهنده فروش نیست. میزان فروش در ماه جاری کاهش یافته است و ممکن است به دلیل ترس از ادامه شیوع ویروس کرونا به کاهش خود ادامه دهد.

در آخر می‌توان گفت که نرخ بیکاری به کمترین مقدار خود طی ۵۰ سال اخیر رسیده و به ۳.۵ درصد کاهش یافته است. اگرچه این موضوع به طور کل باید بیانگر اقتصاد قوی باشد، اما این آمار، تاثیر ویروس کرونا را لحاظ نکرده است و شامل ۹۰ روز گذشته می‌باشد.

به طور کل، اندیکاتورهای پیشرو بیانگر ضعف شدید هستند. این عوامل نشان دهنده این موضوع هستند که اقتصاد با سرعت زیادی در حال ضعیف شدن است. در چنین شرایطی، بیت کوین احتمالا شاهد ورود سرمایه گذاری های زیادی به دلیل وضعیتی که از لحاظ دارایی امن دارد خواهد بود. با وجود هاوینگ پیش رو، افزایش قیمت بسیار زیاد امکان پذیر است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا