اخبار خارجی

شاید بیت کوین آخرین دارایی باشد که طی هفته‌های آینده هنوز معامله می‌شود!

به احتمال بسیار زیاد، اکثر بازارهای بورس در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا در هفته های آتی تعطیل شوند. بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال آخرین بازارهایی هستند که هم چنان فعال خواهند ماند.
بازار ارزهای دیجیتال هرگز متوقف نمی‌شود. این یک ویژگی است که بازارهای ارز دیجیتال را از سایر بازارهای مالی متفاوت می‌کند. این موضوع هم چنین بدان معنا است که این بازار از هرگونه تعطیلی ناشی از ویروس کرونا فاصله دارد و حتی ممکن است یکی از معدود بازارهای مالی باشد که طی هفته های آتی هم چنان فعال باشد.

آیا بازارهای مالی سنتی تعطیل خواهند شد؟

رسانه های خبری سراسر جهان گزارش داده اند ممکن است که بازارهای بورس تعطیل شوند. بازار بورس نیویورک برنامه ریزی کرده است که هفته بعد، تمام معاملات خود را به صورت الکترونیکی انجام دهد. سایر کشورها نیز این پیشنهاد را مدنظر قرار داده‌اند. هرچند این موضوع خطرات خود را دارد. برای مثال در کشور فیلیپین، تعطیلی بازار بورس در پنج شنبه هفته گذشته منجر به ریزش ۲۴ درصدی شد.
اگر ریزش بازارهای بورس ادامه یابد، این شرایط می‌تواند پرخطرتر شود.
هرچند، شرایط موجود بسیار قابل توجه است. تاکنون هرگز تعطیلی سراسری در بازارهای بورس جهان رخ نداده است. این موضوع ممکن است باعث شود که فقط بازارهای ارز دیجیتال به فعالیت خود ادامه دهند.

بازار شبانه روزی ارزهای دیجیتال

بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال هرگز نمی‌تواند متوقف شود. این موضوع بدان معنا است که این بازار در شرایط عجیبی قرار می‌گیرد و خود را تنها بازار فعال در هفته های آتی مشاهده خواهد کرد. چند هفته قبل حتی نمی‌توانستیم به چنین موضوعی فکر کنیم.
هرچند با اقدامات شدیدی که انجام گرفته است، چنین شرایطی دور از دسترس نیست. فقط چند بخش معدود در بحبوحه سقوط بازارهای جهانی تأثیر کمتری پذیرفته اند. با وجود سقوط بازارها و وخیم تر شدن شرایط ویروس کرونا، به نظر می‌رسد که تعطیل شدن بازارهای مالی محتمل تر شود.
چنین رویدادی می‌تواند قدرت بازار ارزهای دیجیتال را به نمایش بگذارد. هرچند باید منتظر ماند و مشاهده کرد که آیا صرافی ها می‌توانند چنین شرایطی را مدیریت کنند یا خیر. هم چنین باید منتظر باشیم که شیوع ویروس کرونا در هفته های آتی به چه شرایطی خواهد رسید.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا